Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 57 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wat Magdurları 2011

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yanLısmı anLadım acaba? şu an senin işin yok ama ds in geLdi? oLay bumu? eğer bu sekiLde ds de caLısacağın yerdeki adreste ne yazıyor sponsorun adresimi yoksa herhangi bi işveren adresi faLan mı?? Bu arada eğer dediğin gibi 1 marttan beri bekLiyorsan seni oyaLanıyor oLma ihtimaLLeri yüksek..
    evet ds belgem geldi. çok fazla inceleme fırsatım olmadı. Şubeye gittiğimde birkaç saniye bakabildim ancak. ama gördüm yani ds belgemi. işverene ulaşamaz mıyız diyorum, malesef diyorlar. kafayı yiycem bu gidişle..

Sizin ds lerde çalışıcağınız yer yazıyor mu ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı axiboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ds belgem geldi. çok fazla inceleme fırsatım olmadı. Şubeye gittiğimde birkaç saniye bakabildim ancak. ama gördüm yani ds belgemi. işverene ulaşamaz mıyız diyorum, malesef diyorlar. kafayı yiycem bu gidişle..

Sizin ds lerde çalışıcağınız yer yazıyor mu ?
    yani normaLde ds de bu yazar zaten.. işin yoksa ds inde oLmaz.. ancak bazı firmaLar öğrenciLerine sponsorun adresi yazan ds getirtiyor.. Dediğim gibi normaLde işin yoksa DS in de yoktur.. O yüzden sordum.. Peki neden aLmadın şirketten DS ini madem geLdi de?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

22sinde vize görüşmem var. dosyayı düzenleyip içine kendilerinin doldurucakları formları koyucaklarını söylediler.. p.tesi alıcam vize dosyasını..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

22sinde vize görüşmem var. dosyayı düzenleyip içine kendilerinin doldurucakları formları koyucaklarını söylediler.. p.tesi alıcam vize dosyasını..
    hmm anLadım.. Ds imi gördüm adım soyadım faLan hersey doğruydu diosan, getirtmişLerdir bi şekiLde..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hmm anLadım.. Ds imi gördüm adım soyadım faLan hersey doğruydu diosan, getirtmişLerdir bi şekiLde..
    evet gördüm ama ds belgesinde işyerinin yazdığını bilmiyordum. O yüzden detaylarına pek bakmadım.

BannedUser
    Guest

Muhtemelen ds de sponsor adı yazar eger oyle bırsey yazıyorsa vize görüşmesinde işinin belli olmadıgını şirketinin aradıgını söylemek gerek

Yok eger bir işyerının adresı yazıyorsa o zaman o ısyerının adını ve ozelliklerini bilmem gerek. İlkidir inşallah.

Ayrıca şirketinin sana iş bulması bu saatten sonra zor muhtemelen seni 15 gün daha bekletirler eğer bulamazlarsa para iadesi yaparlar. İnş bu 15 günde işini bulurlar bence her gun ara sor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben Şirketimin mağduru değilim, sağolsun yardımcı oldular ama şöyle bir durumum var. WAT'a katılmaya şubat sonu karar verdim.Dolayısıyla şirketin fuarını kaçırdım. (O ara şirketlerin fuarlarının ayrı ayrı olduğunu bilmiyordum. Bütün şirketler aynı fuara gidiyor diye düşündüm nedense ) Karar verdiğim gibi de küçük bir araştırmayla şuanki şirketimi buldum.Job fairin dolduğunu, fuarn da geçtiğini söylediler.Bana premium self programından bahsettiler. İşi onlar buluyor yine ama sponsoru farklı. Neyse birkaç gel git o işlerden birine kaydolmayı planlarken, şirketin web sitesinde son job fair kayıtları diye bir seçenek gördüm. Şirketi aradım yine, bana evet job fairde biraz açık kaldı ama senin programdan 200 dolar fazla dediler. Ne farkı var diye sorduğumda job fairin sponsoru CCI dediler. Zaten en pahalı program. Ordan çalışmak istediğim işi seçip kayıt oldum, işverenin beni online olarak mülakata alıcağını söylediler. 1 marttan beri bekliyorum, hala işverenden haber gelicek. Bu arada ds belgem geldi. 22 nisana vize görüşmem var, bütün işlemlerimi hallettim, hatta uçak biletimi bile alıcam ama işverenden haber yok.

Bu konu hakkında ne düşünüyosunuz arkadaşlar ?
    Hocam bu durum banada garip geldi, DS iş olmadan nasıl ayarlıyorlar ? Bizde mülakata girdik onnline,sonra yüzme mülakatı vs, belgelerimizi toparladık pasaport, ingilizce öğrenci belgesi, işverenle yaptığımız sözleşme vs... Ondan sonra onaylandık ds için ve hala gelmesini bekliyoruz.
    Benimde bir arkadaşım geçen sene ICEP le gitmişti, Pamukkale Ümiversitesi genelde ICEP le çalışıyor zaten hiç bir sorunu olmamıştı. Bu sene bi arkadaşım yine gidiyor ICEP le ondada değişik yöntemler var Gerçi o fuara gitmişti. Diyeceğim o ki , içini rahat tut bence ICEP demekki farklı bir yöntemle hallediyor ds olayını )

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Biray09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu durum banada garip geldi, DS iş olmadan nasıl ayarlıyorlar ? Bizde mülakata girdik onnline,sonra yüzme mülakatı vs, belgelerimizi toparladık pasaport, ingilizce öğrenci belgesi, işverenle yaptığımız sözleşme vs... Ondan sonra onaylandık ds için ve hala gelmesini bekliyoruz.
    Benimde bir arkadaşım geçen sene ICEP le gitmişti, Pamukkale Ümiversitesi genelde ICEP le çalışıyor zaten hiç bir sorunu olmamıştı. Bu sene bi arkadaşım yine gidiyor ICEP le ondada değişik yöntemler var Gerçi o fuara gitmişti. Diyeceğim o ki , içini rahat tut bence ICEP demekki farklı bir yöntemle hallediyor ds olayını )
    şirket hakkında bir problem yok da ben şuan ters bi durumdayım. Bakalım ne olucak. İşverenden ne zaman haber gelicek.? gelmezse vizeyi aldıktan snra amerikaya gitmemek aptallık gibi bişi olur.. bu saatten snra bana iş bulmaları da zor olucaktır. bekliyoruz ...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

acente muhtemeLen marco poLo reyes..
    ben o fırmaya baktım ama dıgerlerıne gore sankı daha pahılı geldı bana suan yıne baktım non stop bıle degıl aktamalı ucusları 600 kusur eurodan fılan baslıyor :S promosyonlu arama yaptıgım fıyat bunlar pofff

BannedUser
    Guest

marco polo pahalı ayrıca amerikadayken ilgilenmiyorlar tarih deiğişikliği için.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

şirket hakkında bir problem yok da ben şuan ters bi durumdayım. Bakalım ne olucak. İşverenden ne zaman haber gelicek.? gelmezse vizeyi aldıktan snra amerikaya gitmemek aptallık gibi bişi olur.. bu saatten snra bana iş bulmaları da zor olucaktır. bekliyoruz ...
    Kardeşim eğer senin ismini alan sponsor şuan sana iş bakıyosa ve ya DS 2019 belgelerin tamamsa gelir içini ferah tut.Ben de YERO ile gidiyorum 1-2 hafta içinde DS im gelicek,Interexchange de sponsorumuz.Yani bu sene biraz iş verenlerle sıkıntılı geçiyormuş anlamalar genel olarak.Krizdir cart curt falan... Ama diyorum ya şirketle temasta ol.

BannedUser
    Guest

Yero'yu övme istersen sitede.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide adam yardım edıyormus tek amacı gıtmek matador magdur bıle olsa yapacak baska bırsey yok bu saatten sonra baska sırkete bıle gıtse ıs bulması zor yani. haklısın overagain ne gunlere kalmıssınız adamlar sana ıs bulacagına sen mı onlara ıs buluyorsun
    valla eğer o bulmazsa bana parasını vercem ben bulcam iş ona gitsin gezsin garibim ben yapamıcam madem wat o yapsın hayırlısı olsun dualarınızı bekliyorum şirketimin iş bulması için )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu forumda aranızda yeniyim belki ama ilk gidişim olacak olmasına rağmen baya tecrübe kazandımsözde türkiye'nin en iyi şirketlerinden ciee sponsorluğunda çalışıyolar benim bildiğim sadece 2 firma bu sponsoru kullanıyor.Neyse velhasıl kelam biz bikaç arkadaş kaydolduk bu firmaya iş fuarı yaptılar aklımızda nerde çalışacağımıza dair bi fikir yoktu orda seçeriz, firma elemanları bizi yönlendirir diye düşünüyoduk.Bi gittik baktık sorduk soruşturduk (şubat fuarı) istediğimiz ve bize uygun bi iş bulamadık.Gerçekten işler iyi değildi ya ücret düşük ya konaklama pahalı yada mekan kötü vs..3-4 aylık bi mağduriyetimiz söz konusu oldu ama sonra başka şirkete giderek amacımıza uygun bi firma bularak 2011 wat gerçekleştirmeye karar verdik kısmetse artık. seneye gidecek arkadaşlar varsa ve burayı okursa kesinlikle sponsorlarına güvenmeyin 2 kere düşünün acayip derecede hayal dünyasına sürüklüyolar insanı..Herkese hayırlı ve bol şanslı wat' lar

BannedUser
    Guest

biz burdan bunu hep soyluyoruz CIEE miş CETUSA mış INTRAX mış hepsi aynı sadece şirketlerin göz boyaması yok bu sponsorların işlerinde konaklama varmış, yok saatlik ücretleri şöyleymiş geçsinler bunları hepside aynı tas aynı haman. bir farkları yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen öyle makroklima işin içinde sponsporlara bağlı göz boyama var.Ama bu sene için söyliyim şirketin elinde kesinlikle iyi iş yoktu gidenlerde gitmiş olmak için gidiyorlar.isim yapmış şirketlerde aynı mütevazı olanlarda aynı gerçekten çoğunun arasında fark yok gibi.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cronaldo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle makroklima işin içinde sponsporlara bağlı göz boyama var.Ama bu sene için söyliyim şirketin elinde kesinlikle iyi iş yoktu gidenlerde gitmiş olmak için gidiyorlar.isim yapmış şirketlerde aynı mütevazı olanlarda aynı gerçekten çoğunun arasında fark yok gibi.
    Kardeşim bu sene işler sponsorlar tarafından yürümüyor ki ben onu anladım.Bazı WAT şirketlerinde şimdi isim vermiyeyim öyle adamlar var ki sponsora gerek kalmıyor.ABD tanıdığı işverenlerle irtibata geçiyor sadece..Şimdi buradan çıkarılacak sonuç nedir diye sorarsanız ey ahalı ben derim şirketilerin tecrübesidir...olay da budur abi ... şirket seçerken sponsoru sallayın..gönderdiği öğrencilere bakın,onlarla temas kurun..

BannedUser
    Guest

Gönderilen öğrencilere bakılsaydı sen kayıt oldugun şirketi seçmezdin bence. Bu işler sadece öyle yürümüyor sponsor olmadan olmaz işte. Bu sene değil sistem zaten 12 yıldır aynı değişen birşey yok sadece bazılarının gözünü fazla para bürümüş ne koparırsam öğrenciden kar sayıyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ByLyric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bu sene işler sponsorlar tarafından yürümüyor ki ben onu anladım.Bazı WAT şirketlerinde şimdi isim vermiyeyim öyle adamlar var ki sponsora gerek kalmıyor.ABD tanıdığı işverenlerle irtibata geçiyor sadece..Şimdi buradan çıkarılacak sonuç nedir diye sorarsanız ey ahalı ben derim şirketilerin tecrübesidir...olay da budur abi ... şirket seçerken sponsoru sallayın..gönderdiği öğrencilere bakın,onlarla temas kurun..
    tanıdık vasıtasıyla gidenlerin çoğu orda mağdur olmuyormu kaç kez açıkta kalan işsiz güçsüz günlerce dolaşan wat öğrencilerinide gördük ve çoğu senin dediğin şekilde gidenler.sponspor vasıtasıyla gitmezsen bi güvencen bi sığınacak dalın olmaz...yani sonuç olarak bana göre iyi iş seçeneklerine sahip sponspor şart en büyük sponsor olma zorunluluğu yok bu sene ellerindeki işler gerçekten bana göre kötüydü...

BannedUser
    Guest

şu anda bana ulaşan 10 larca magdur var benden iş isteyen orada tanıdık varmı, alaska da senin fabrıkaya geleyim diyen. gercekten cok uzucu bır durum. üniversite okuyan biz genclerın sadece iyi davranmalarına güleryuz göstermelerine kanarak şirket magduru olması.

Forumda her üiversiteden magdur öğrenci var bu arkadaslar seneye bu şirketlerden cektıklerını arkadaslarına anlatsın boylece onlara en buyuk zararı vermıs olabılırsınız.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

BannedUser
    Guest

süper oldu bu belge pamukkale unide vardı kaldırmıslardı. yakında mersin uni de kaldırır bunu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar haziranın 13ü oldu işim bile yok hala.ds belgemde sponsorun adı yazıyor şirket bu hafta kesinleşecek diyor iş için.sanırım oyanalıyorum.Ne yapmam lazım sizce?bu saatten sonra hala beklemeli miyim?birde iş bulamayacaklarsa bile beni oyalamalarının nedeni ne?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben de 2.5 hafta önce işten kovuldum. depozitomu vermedikleri gibi 3.5 aylık kira istiyorlar ne yapabilirim? şikayet edebilme dava edebilme gibi bi hakkım var mı? ama sözleşmeye her şeyi yazmış herifler, ama ingilizceydi tabi ve biz bişi anlamadan onlarca sayfayı bi kaç sn içinde imzalama gibi bi salaklık yaptık.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam arkadaşlar, mağdurlar grubu galiba burasi benim gibi,
    bu konu hakkında hakkımın nasıl aranacağını söylerseniz çok memnun olcam danışmanlık şirketi ile savaşın ilk safhasındayız daha "durumum şöyle, bir danışmanlık şirketi ile WAT programına başvuruda bulundum, on kayıt ücretini de yatırdım 300 usd, ortalamam iyi fakat ingilizcem zayif oldugundan dolayı bana iş bulamadılar, daha dogrusu sponsor firma benim işlemimi yapmayı reddermiş, bu danışmanlık şirket başka bir sponsor arıyoruz falan diye başka bir iş bulacaklarını söylediler ama o iş de olmadı, sonunda bir iş daha var diye uzattılar, sonunda ben dedim eger ingilizcem o kadar kotu ise soyleyin bana acık acık olmuyor diye seneye deneim, boşu boşuna insanı oyalamaya gerek yok, ön kayıt ücretimi de verin dedim, konu para iadesine gelince başladılar laf kalabalağı yapmaya yok bu işlem için harcama yaptık, yok efendim şu işlem için harcama yaptık falan da filan parani iade etmiycez konusuna geldik sonunda" Şimdi söyleyin arkadaşlar bu durumda ne yapılmalı, çunku hiçbir hizmet sunmadılar karşılığında!!! tafsiye ve görüşleriniz bekliyorum...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mağdurum şirketimin adının pek bi önemi yok bence her şirket mağdur eder insanı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence baştan parayı vermekle hata yapmışsın önce ingilizce seviyeni belirleyip sonra başvurmalısın cidden ingilizcesi olmayan bi insan için yapılacak program değil bence bu yıl yapma ingilizce seviyeni ilerlet sonra yap ayrıca yapmadan önce iyi düşün bence aklına gelmeyecek kötülükler ile karşılaşmaya hazırla kendini cidden ordan göründüğü gibi değil hiçbirşey bu dediklerimi bir düşün

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)