Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 54 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: reklamlar hakkında

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ınanın anlıyorum, kolay deıl form olayları ıle ugrasmak, bende psıkolojı ogrencısıyım benımde devamlı takıp ettıgım bır form var ve admınlerden bir dava edıldı, hepımızın sınırlerı bozuk, neymıs efendım bırısının yazısını yayımlamamıs.(karar hala acıklanmadı)
    onca emek verdıler, her gun onlarca postayı kontrol et, yanı ayrı bir iş ve zor.elbette bu tur tatsızlıklar herkezın sınırlerını bozar.
    ama benımkı sadece bır fıkırı solememdi oda ıyı nıyetımden
    keske solemeseydım. sızıde
    aksam aksam sınırlerınızı bozmasaydım. tekrar ozur dılerım.
    ıyı calısmalar tekrardan...(bu yazıyı yazarken sınırlı deılım ınanın)

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bu ayın sonunda reklam kalkacak belki ama çözünürlüklerinizi halletmeniz gerek. Sadece bu sitede değil birçok sitede sorun yaşarsınız. Çünkü yeni nesil websiteleri artık kullanmış olduğunuz çözünürlüklere göre tasarlanmıyor
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cok tessekkurler, ogrenmıs oldum ve en kısa zamanda halledecegım.
    iyi calısmalar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

forum gayet basarılı bence. bence bu reklam olaylarını konusmak bile anlamsız. shinoda,necro,fiorex,atlantiz gibi yoneticiler neredeyse surekli online konumundalar ve bu insanlar yapıcak daha guzel şeyler varken vakitlerinin buyuk bi cogunlugunu gelip burdaki arkadaslarının sorularını yanıtlamakla harcamazlar elbette sadece yardımseverlik adına.
    bu aşikardır.
    ben bunu şuna benzetiyorum. bi markete gidip alısveriş yaptıgınızda market sahibine "yav birader bu urunu satıyosun ii para kırıyosundur seni seni " demek gibi bişeye benziyo. (yanlıs anlama earthi1 sana hitaben soylemiyorum bunu). eğer biri "ben yardımsever oldugum için burdayım" derse bence o kişi yalan soyluyodur. ornek ben burdayım cunku iki yıl once virginia ya gittim o eyalet hakkında bildiklerimi paylasıyorum bu sene gideceğim eyalet hakkında da faydalı bilgiler alıyorum. ama bu, seneye bu foruma hiç girmeyeceğim anlamına gelmez. ama bu kadar sık girmeyeceğimide soylesem yalan olmaz.
    bence olayın maddi kısmını bi kenara bırakmak gerekiyo cunku ben bizi ilgilendirmediğini dusunuyorum eger bi zarar gormuyosak.
    bu benim şahsi fikrim tabi..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

stephen arkdasım, ewt haklısın fikirlerin guzel. maddı konular ılgılendırmıyo,
    benım solemek ıstedıgımı anlamssındır, ben kaldırın demedım,(olması lazım)
    sadece engel oluyo demıstım(sana karsı bı yazı deıl). onuda sağolsun
    neyden kaynaklandıgını ogrendım.
    hayde ben yattım...sınavlarınızda da bol basarılar dılıyorum herkezın, umarım
    usa da acıkladıgında hepsını gectıgımızı ogrenırız sonucların, ve patronada
    bugunde benden dıyerek artıstık yaparız ))

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

evt seni anladım ben dostum o yuzden dedim ya zaten sana hitaben yazmıyorum diye saol insallah dediğin gibi hepsini geceriz. sana da bol şans

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ayın sonunda reklam kalkacak belki ama çözünürlüklerinizi halletmeniz gerek. Sadece bu sitede değil birçok sitede sorun yaşarsınız. Çünkü yeni nesil websiteleri artık kullanmış olduğunuz çözünürlüklere göre tasarlanmıyor

lütfen suçu bize atmayın 1024 768 çözünürlük kullanıyorum ve sorun yaşadığım başka bir site daha yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konuyu uzatmayalımmmmmmmm uzatmayalımmmmmmmm uzatmayalımmmmmmmm
    sonunda bana patlıcak gıbı gelıyo bu olayda du bakalım

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lütfen suçu bize atmayın 1024 768 çözünürlük kullanıyorum ve sorun yaşadığım başka bir site daha yok.

bi screen shot yollar mısın lütfen?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı earthi1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu uzatmayalımmmmmmmm uzatmayalımmmmmmmm uzatmayalımmmmmmmm
    sonunda bana patlıcak gıbı gelıyo bu olayda du bakalım
    abi hani yatıyodun sen

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yatmıyorum! butun uyeler gelsın
    neyse valla yatsam ıyı olacak sızde yatın bence olay buyucek gıbı
    hadı iyi geceler...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

screen shot bole bısımı oluyo bu arada
    eger basarabıldıysem foto eklemeye calıstım suan reklamın nasıl engelledıgı hakkında. ınanmassınız, habıre yer imlerine kayd edıyorum ole gecıyorum. eger 4. sayfaya ulasırsa nasıl okurum bılemem umarım gecmeden bu konu kapanır. eger yazı yazılmıssa ve ben yoksam ınanın basaramamısım demektır
    ama bu sefer harbi yatıyorum

Tecrübe Puanı
    10

earthi1 screen shot yani ektran görüntüsünü PRTSCR tuşuyla çekip painte yapıştırıyorsun ve boyutunu .JPEG formatına dönüştürerek küçültüyorsun. daha sonra http://uploads.turkishwat.net adresine girip yüklüyorsun ve buraya atıyorsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

basarabıldım mı ki ya?

walla dedıgını yaptım, kucultme olayı ıcın galıba bir program mı lazım ne; ben anlamam bole seylerı yaw bıraz cagın gerısınden gelıyorum, kendımı bugun cok bılgısız hıssettım ya
    sıteye gırdım yukleme yaptım, 3 tane link cıktı. en altakını aldım copy yaptım elımde kaldı nereye bunu yapıtırcam
    sonra baktım ısın ıcınden cıkamadım eklentı ekle dedım dıger secenekerden, bılgısayrdan yukle dedım, yukledı bı sevındım ama sonra sole bı yazı okuyunca

"adsız.JPG:
    Yüklemek istediğiniz Dosya öngörülenden çok büyük. Maximal Dosya Büyüklüğü 97,7 KB (Kilobyte) Byteyi geçmemelidir. Yüklemek istediğiniz Dosya ise 114,9 KB (Kilobyte) Byte büyüklüğündedir."

kendımı bı cahal hıssettım. yaa of neyse ben harbı yatayım bu kadar ezıklık yeter. ya daha once hıc yollamadım kı foto

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

oldumu bak ıs ınada bındı ya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bune puhahuahuahuahuaha, yapacagım ısın ben yaa
    amannn yatıyom

Tecrübe Puanı
    10

tamam görüntü çok kötü olmasına rağmen birşeyler anlaşılıyor. upload ettiğin görüntünün burada gözükmesi için üçüncü sıradaki linki mesaj yazdığın yere yapıştırman yeterli. mesajı gönderdiğin kendisi otomatik çıkar.

senin soruna gelirsek, anlaşılan internet explorer kullanmıyorsun ve kullandığın tarayıcı tablo genişlik ve yükseklik kodlarını okuyamıyor. Internet explorer ve firefox tarayıcılar ideal olanları. çözünürlüğünde de bir problem yok

BannedUser
    Guest

bana ne kadar kızarsa kızsınlar bence site güzel laf yok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Firefox kullanınca da aynı reklam aynı şekilde çıkıyor.Çözünürlüğü değiştirmek bişe ifade etmiyor ama Firefox un adblock eklentisi var. Onu elkeyip İstediğiniz reklama sağ tıklayın adblock deyin oldu bitti. Olay yapmaya gerek yok.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

http://img90.imageshack.us/img90/3105/sssc3.jpg

yalnız bende opera kullanıyorum ) bu devirde ie kullanan kaldımı

Tecrübe Puanı
    10

cyan, sana siteye giren ziyaretçilerin kullanmış oldukları tarayıcı istatistiğini veriyorum. Ziyaretçilerin %98.88'i MSIE ve FF kullanıyor. Senin kullanmış olduğun tarayıcının kullanırlık yüzdesi de açıkça görülüyor. Zaten iyi bir tarayıcı olsa şu basit tablo kodlarını okur sana da eziyet çektirmezdi. O yüzden IE'ye veya FF'e transferini bekliyoruz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://img90.imageshack.us/img90/3105/sssc3.jpg

yalnız bende opera kullanıyorum ) bu devirde ie kullanan kaldımı
    sırf forum için ie'nin hantallığına katlanıyorum

operaya laf yok..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu saatten sonra ie'ye geçmek attan inip eseğe binmeye benzer ölürümde browserımdan vazgeçmem

ie kullanan %80 lik kesim okuyun bilinçlenin

1. sürat: nette dolaşırken opera kadar sürati bir tarayıcı bulamazsınız. ie, kaç sene önce, bir sayfayı görüntülemek için önce tüm belgeyi yüklemeyi beklerken, opera, kendi tarama motoru ile belge yüklendikçe sayfayı görüntülemeyi başlardı. hala da böyle. salak ie, görüntleme için %100 yükleme bekler, opera %10'dan itibaren sayfayı göstermeye başlar.

2. tabbed browsing: senelerdir, bu özelliği destekleyen ilk ve tek tarayıcı opera'dır. mdi yapısında, arka arkaya 25 tane pencere açtığımı ve hepsinin arasında sorunsuz ve hızlı geçişler ile çalıştığımı bilirim. ie'de üçüncü pencereden sonra bilgisayardan yanıt alamazsınız. opera göçmez, göçse bile içinde açık olan 25 pencereyi tekrar açar önünüze getirir, çalışmaya kaldığınız yerden devam edersiniz.

3. az hafıza ve işlemci tüketimi: ie düzgün çalışmak için hayvan gibi işlemci gücü ve hafıza gerektirirken, opera'nın son sürümü olan 8.5 versiyonunu alıp, bir pentium 100 üzerinde bile son derece hızlı çalıştırabilirsiniz. kurulum dosyasının boyu bile sadece 3.5 mb'dir.

4. mail + news + chat + torrent: opera sadece 3.5 mb'lik boyuna rağmen, yıllardır içinde son derece kaliteli bir mail ve news reader ve chat client barındırır. sorunsuz bir şekilde mail kontrol eder, haber gruplarında dolaşır ve aynı anda irc'ye bağlı olarak chat yapabilirsiniz. ayrıca bu sürümü ile birlikte de kendi içerisinde torrent desteği de denenmeye başlanmıştır!!!! (8.5'de yok gerçi, 8.1'in betalarında mevcut henüz ama o da sorunsuz çalışıyor. büyük ihtimalle bir sonraki sürüme eklerler)

5. geri tuşu: nette dolaşırken bir önceki sayfaya gitmek çok sık kullandığımız bir seçenektir. ie ile geri tuşuna bastığınızda o sayfanın cache'den yüklenmesini beklersiniz kırk saat, sonuçta kimi sayfalar zaman aşımına uğramıştır vb. yüklenmez bile. opera'da önceki sayfanın yüklenmesi bir saniyeyi bile bulmaz; hatta aynı şekilde birer saniye ile ta 20 - 30 sayfa kadar geriye gidebilirsiniz son derece hızlı.

6. kısayollar: ie'de her şeyi tuşlara basarak yaparsınız. halbuki opera'da onlarca klavye kısa yolu ve özellikle mouse ile ilgili pek çok kısa yol vardır. ör. ie'de bir önceki sayfaya dönmek için sağ tuşa tıklar, menünün en üstündeki back tuşunu arar bulur, basarsınız, kimi zaman ıskalarsınız. halbuki opera'da farenin sağ tuşuna basarken fareyi sola hareket ettirmek gibi yarım saniyelik ve bir o kadar pratik bir hareket ile bir önceki
    sayfaya dönmüşsünüzdür bile.

7. kişiselleştirilebilirlik: ie olduğu gibi gelmiştir. tek yapabileceğiniz kişiselleştirme hangi bar'ların görüntülenmesini ve bu barlarda hangi ikonların yer almasını sağlamaktır. halbuki opera öncelikle winamp gibi skin desteği ile gelir. opera'nın sitesinden yüzlerce! ücretsiz skin ile programın görüntüsünü, şeklini şemalini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. ayrıca, opera'da yer alan tüm bar, panel, ikon, kısayol vb.'yi istediğiniz şekilde istediğiniz yere koyabilirsiniz.

8. rss desteği: opera rss denen başka sitelerden blog ve haber çekme desteğine sahiptir. opera'nız varsa ayrıca bir rss okuma programına ihtiyacınız olmaz.

9. opera tüm standartları destekler. ancak arada bir, spesifik olarak ie isteyen bazı sayfalar çıkar. onun dışında görüntülemede sorun ile karşılaşmazsınız.

10. tüm bunları sağlayan opera artık ücretsizdir!

11. belki tek eksisi ilk kullanmaya başlayan birisi için, programı öğrenmeye ve tam randıman almaya başlanan süre çok kısa değildir. neyin ne olduğunu anlamak için biraz emek ve zaman harcarsınız. ancak bir hafta ie yerine opera kullandıktan sonra, bir daha dönüp de ie'ye bakmazsınız.

forum için tip: numeric taraftan - ye basarak 1 kere zoom out yaparsanız academix reklamı yazıları kaplamıyo

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

operanın yazılım ekibindemiydin sen yaa operayla bizim üniversitenin öğrenci notları kayıt sayfasına girebiliyorum ve universitedeki herkesin notlarına bakabiliyorum. sadece öğrenci numaralarını girmek yeterli oluyo. bunu sadece operanın program kodlarını gostermesi sayesınde yapabiliyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks