Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Colorado

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Colorado

Colorado ile ilgili bölümü de açayım dedim ne de olsa wat kapsamında bu sene baya bi öğrenci gitti sorularınız olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olalım
    I was there....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam potansiyel nası biraz anlatsan...denverdamıydın neiş yaptın?orda hangi işler gidio?büyük canyon nası?)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

saatlik ücretler iyi diye duymuştum..ne kadarı doğru?colarodo veya çevre eyaletlerdeki iş potansiyeli ve konaklama ücretleri ne kadradı genelde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sanırım sahil taraflarına gore daha ucuz oluyomus o taraflarda yasam sartları...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Colaroda enteresan bir eyalet.

Haritada bakarsanız, nerdeyse tamamen kare eyaletin şekli.Elle çizilmiş galiba.
    Ayrıca meşhur South Park dizisinin geçtiği.Enteresan UFO görme olaylarıyla dolu biryermiş galiba.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar colorado genelde dağlık bir yer yaklaşık 2500 metre yükseklikte küçük küçük sehircik diyeyim her yer öle en büyük şehri denver para kazanma ise işten işe göre değişiyor bir Mcdonalds da 7.5 dolara çalışırken karşıdaki otelde saati 14.00 dolara çalışabilirsiniz genelde kış ayları için uygun olan bir yer ama yazında iş imkanları aynı sayılır genelde pahalı bir eyalet ama ben orda çalışırken amerikada uzun yıllar çalışanlara hep sorduğum soru şuydu para kazanmak için en iyi yer neresi diye onlarda colorado diyorlardı çünkü 16 saat çalışıp 13 dolar alıyorlardı saat başına öle bir imkanda vardı . Parayı elinde tutmak hatta buraya gelincede para kazanmak önemli nasıl diye sorarsanız az harca iyi mal al Türkiyede sat derim
    I was there....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı paronni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım sahil taraflarına gore daha ucuz oluyomus o taraflarda yasam sartları...
    Sahil taraflarını bilmem ama New Jersey e göre bayaa bi pahalı
    I was there....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saatlik ücretler iyi diye duymuştum..ne kadarı doğru?colarodo veya çevre eyaletlerdeki iş potansiyeli ve konaklama ücretleri ne kadradı genelde
    konaklama pahalı en ucuz 450 dolar ama güzel yerler öle koğuş gibi deil herkesin odası olan yerlerde var iş potansiyeli de var ama doğa öncelikli bir yer
    I was there....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mkopaw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama ben orda çalışırken amerikada uzun yıllar çalışanlara hep sorduğum soru şuydu para kazanmak için en iyi yer neresi diye onlarda colorado diyorlardı çünkü 16 saat çalışıp 13 dolar alıyorlardı saat başına öle bir imkanda vardı .
    günde 200 $ yapar ayda da 6000 ..sorması ayıptır sen ne kadar kazandın?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günde 200 $ yapar ayda da 6000 ..sorması ayıptır sen ne kadar kazandın?
    onlar iki iş yapıyorlardı birde 30x200 deil iki iş yapınca 2 şer günün off olur zaten o parayı 1 haftada 3 gün 2 iş 4 gün tek iş diye düşün (3x8x26=624, 4x8x13=416) bu hesap da rahat edersin ayda 4160 dolar kazanırsın ben az kazandım ama bizle gidip de saati 15 dolara çalışan arkadaşlar bile vardı
    I was there....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ev tutmak mı daha uygun yoksa motel mi?

birde colarodadaçok fazla Türk varmıydı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Moteller daha ucuz 450-500 dolar ama pek iyi deil konfor açısından vallaha her kalabalık yerde 1 tane Türk denk geliyordu sadece orda deil amerika genelinde öle yazları her yerde watçılara den geliyorsun çalıştığın yerde de kesin en az bir tane oluyor
    I was there....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bişey sorcam koloradoda sahil nerde
    bir de rockport nasıl bi yer

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu coloradoda bulabilir miyiz bizde is saati 15 dolara falan ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart colorado

arkadaslar colorado da saatı 11 dolara ıs buldm sızce burda ıyı para bırıktıreblrmıym onceden gıden arkdaslar yardımıc olursa sewınrım. we colorado mu yksa rehoboth beach mı dıe de sorıyım bı ??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Colorado biraz pahalı bir eyalet ama gelirin de ona göre fazla oluyor. eğer ikinci bir iş bulabilirsen diğer eyaletlere göre dha karlı olursun...

Fakat geçen yıl çalıştığım 3 şirketinde insan kaynakları aynı şeyi söylüyor, geçen yıla göre alımları yarıya indirdik... biraz risk gibi geliyor, çünkü gideceğin yeri tam olarak bilmiyorum ama genellikle tatil mekanları işverdiği ve bu sektöründe bu yıl azaldığınız düşünürsek, eğer ikinci bir iş bulamazsan biraz sıkıntılı olabilir.. Çünkü diğer eyaletlerde 250-350 dolara aylık kalabilirken burda konaklaman en az 550-600 dolar olur aylık... (tabi kalacağım yeri tam olarak bilmiyorum, bahsettim fiyatlar Aspen-Snowmass-Denver için geçerli)
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Colorado biraz pahalı bir eyalet ama gelirin de ona göre fazla oluyor. eğer ikinci bir iş bulabilirsen diğer eyaletlere göre dha karlı olursun...

Fakat geçen yıl çalıştığım 3 şirketinde insan kaynakları aynı şeyi söylüyor, geçen yıla göre alımları yarıya indirdik... biraz risk gibi geliyor, çünkü gideceğin yeri tam olarak bilmiyorum ama genellikle tatil mekanları işverdiği ve bu sektöründe bu yıl azaldığınız düşünürsek, eğer ikinci bir iş bulamazsan biraz sıkıntılı olabilir.. Çünkü diğer eyaletlerde 250-350 dolara aylık kalabilirken burda konaklaman en az 550-600 dolar olur aylık... (tabi kalacağım yeri tam olarak bilmiyorum, bahsettim fiyatlar Aspen-Snowmass-Denver için geçerli)
    yanı 11 dolar olması yetmıo ıkıncı ısde lazım tesekkrler snce colorado mu yksa rehoboth beach mı??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

orası hakkında hiçbir fikrim yok...

ama şunu diyebilirim, tatil mekanları bu yıl gerçekten kan ağlıyor az önce geçen yıldan tanıdığım iki patrondan daha mailime cevap aldım hep aynı şey... sanki bu yıl daha bir restaurant ya da otel işleri mantıklı olarak gibi görünüyor.. millet tatil yapmaz olmuş
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bnımde ıste coloradodakı ıs mutfakta yada garsnluk. obur tarftakıde barmenlık tarzı bısı. ısler guzlde tek gtcem ıns yanlız kalmam orda ya

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

ver ver iletişim bilgilerini görüşelim insan kaynaklarıyla belki anlaşırız

valla gayet iş arıyorum şuan plan planlar yalan oldu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

walla onalr daha tam ayrıntılı olarak cıkmadı ya ama msn faln werrsn ordan raht haberlesırz sırket falb bellı degıl mı senın kndn mı ıs bulcaksn

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

evet kendim bulacam... ya birkaç tane iş var ama otel işi isiyorum ben...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

anladm kesın coloradoya mı gtcksn bıde orda ew arkdslarımı bn kndm mı buluyrm yksa sırket mı ayrlıo

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

colorado kesinlikle görülmesi gereken bi eyalet doğadan hoşlanıyosanız dağa tırmanış rafting ata binme balonla görebiliceğiniz en ihtişamlı güzel dağları seyreylemek.. gece çadır sefaları vs vs ..mükemmel biyer kesinlikle tavsiye ederim ve otel işide en mantıklısı özellikle bu sene seçebilirseniz tabi büyük köklü otelleri seçmek bu sene daha iyi olur ben gene colorado da olucam bilgi almak iletişim kurmak isteyen olrsa kurarız
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kerempı sımdı coloradoyo gıttım dııyel srket ew ımkanı saglamıo orda kımle kalcam we kalcagım yerı nasıl bulcam??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

şirket ev imkanı veya kalıcak yer sağlamıyorsa mecbur tabiki kardeş kendi imkanlarınla ev bulucaksın seninle birlikte aynı yerde veya çevrede elbet çalışan birçok arkadaş olucaktır birlikte kalıcak biyer bulucaksınız kendinize ..colorado nun neresine gidiceksin şehir olarak biliyomusun:?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vail die biyer. nasıl bır yer bılıyomusn??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

gitmedim ama colorado çok büyük bi eyalet biliosn vail de biraz yerleşim yerlerinin daa az olduu kesimde die biliyorum yani pek bi bilgim yok ben estes park fort collins loveland taraflarında kaldım vail e göre baktım şimdi haritadan vail benim tarafın solunda doğusunda kalıo kardeş ne desem yalan olur tabi yerleşim sağlanmadığı zaman bi sorun olabilio ama dediim gibi senin gibi oraya giden elbet birsürü arkadaş olucaktır diye düşünüyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

colarado vail de 11.50 saat ücretiyle başlayacağım inşallah haziranda.. bakalım nasıl olucak

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

coloradoda sahil yok yanlışın war .. işler iyidir coloradoda gidin arkadaşlar ..ama bu sene öle yüksek miktarlar we 2.iş olanakları fazla beklemeyin malum kriz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)