Sayfa 13 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 3910111213
Toplam 369 adet sonuctan sayfa basi 361 ile 369 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gidenlerden Anılar (Yazı Dizisi) By @necro

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cok güzel bi paylaşım olmuş.Resimler gitmiş tahminen necroda gitmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2014 yazında bu şirketle wat a katıldım. kayıt olmadan önceki aşamalarda benim de bir sürü kafamda soru işaretleri vardı. hangi iş? hangi lokasyon? ne kadar kazanacağım? dil seviyemi ne kadar ve nasıl geliştireceğim? arkadaşlarıma sordum, diğer şirketlere sordum en son danışmanlarını samimi bulduğum için burayı tercih ettim.yüzmeyi bildiğimden lifeguard olmak istiyordum. dil seviyem de intermediate düzeyindeydi. iş seçimleri ingilizce mülakatlar bir sürü evrak uğraşlarından sonra vizeye gittim ve şansıma biraz fazla soru sormalarına rağmen aldım. artık texas'ın başkenti austin de austin pool pros şirketinde havuzlarda cankurtaranlık yapacaktım. yaklaşık 16 saatlik yolculuktan sonra houston'aa geldim ve oradan da otobüsle austine geçtim. işveren birini göndermişti beni alması için çünkü şehir merkezine yarım saat mesafede yaşayacaktım. eve yerleştim aynen danışmanların dediği gibi bir oda da 2 kişi kalıyorduk. 3 günlük lifeguardlık eğitiminden sonra işe başlayabildim işim çok rahattı. günde 9 saat havuz başında belli rotasyonlarla duruyordum öyle. austin gece hayatının çok iyi yaşandığı yerlerden biri. bunun da etkisiyle inanılmaz eğlenceli geçti. kendi arkadaş çevremizi oluşturdukdan sonra ev partileri de yapmaya başladık. eğlence acısından herşey 10 numara 5 yıldız geçti. çalışırken 2 günlük izinler alıp cevre şehirleri gezme fırsatım oldu dallas, san antonio, houston gibi büyük şehirleri daha çalışırken gezmiştim bile. tek sıkıntım çok para kazanamıyordum aldığım para konaklama yeme-içme ve ulaşım masraflarından sonra haftalık 100$ biriktirmeme olanak sağlıyordu.. bunu da gelen diğer arkadaşlar ikinci iş bulup çözdüler ama ben çalışmamayı yeğledim cep harçlığı biraz fazla getirmiştim (2500$). bolca eğlenip bolca ingilizce pratik yapma şansım oldu ve bunları iyi değerlendirmeye çalıştım. wat bence ingilizcesi olan biri için ingilizceyi 3 4 aylık bir süreçte geliştirmenin en kolay ve ucuz yolu. iş bittikten sonra batı da 7 günlük tur doğuda 8 günlük tur satın alıp görmek istediğim yerlerin hepsini de görmüş oldum. ve ağlaya ağlaya türkiye'ye geri döndüm. 2015 yazında yine gitmek istiyordum fakat stajımdan dolayı gidemeyeceğim için çok üzülüyorum. ve bütün arkadaşlarıma tavsiyede bulundum gidin diye.

bana soracak olursanız iş deneyimi, hayat tecrübesi ve bir nebze de olsa ingilizce pratik yapmak için 10 numara 5 yıldız bir program. iş seçimi için amaç belirleyip o amaca göre lokasyon ve iş ayarlayıp gitmek.
    sonrasında zaten şirket ayarlamaları yapıyor ve gerisi sizde bitiyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

güncelll//

Hayalperest Watçı mertklic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Baltimore da zencilerle wat yaptım hiçbir anım yok lanet olsun 3 ayım rezil oldu.. Siz siz olun zenci şehirlerine gitmeyin...
    Housekeeping ve Baltimore pişmanlıktır.
    en kötü wat tebrübesini edinmek istemiyorsanız housekeeping ve zenci sehirlerinden uzak durun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)