Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CHP ve iddası ‘dinleme’

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Casus programmı ? Hani dinleme cihazları böcekler yerleştirilmişti ? Telekom Cep telefonu olayını belgeleyince , casus telefon programına mı dönüş yapmışlar Gündem meşgul etmekten başka birşey değil bunlar.. Allah bilir telefonu 3310 gibi dandik bir telefondur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Eğer olduysa Önder Sav'ın insanlık hali mi diyelim teknoloji kullanma özründen kaynaklanan bi durum mu diyelim böyle bi hataya düşmesi ve ardından haklı olarak büyük bir yaygara çıkarılması oldukça trjikomik bir durum. Ancak hükümet yalakası, din taciri, içinde dinci tecavüzcü yazarları barındıran gazetenin ahlaksız bir şekilde konuşmaları kayıt altına alması ve bunları ciğeri beş para etmez bir adama yorumlatması en az dinleme olayı kadar cezayı hakeden ve tepki konulması gereken bir durumdur.
    Kaldı ki kimse beni Önder Sav gibi bir adamın böyle bir hataya düşeceğine inandıramaz. bugün devlet içinde akepenin uzanmadığı yer mi var? kolayca bir uydurma kanıt yapılabilir. hem madem böyle birşey vardı neden bu ispat hemen yapılamadı? neden o tecavüzcülerin gazetesi o kadar ağır ithamlarda kalmasına rağmen bi basın açıklaması yapmadı? akepeye mi sarıldılar aman bi çare diye?
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Hâlâ durumu kavrayamamış ve işi dinci-laik kavgasında sürdürmekte ısrar edenler var.
    Arkadaşlar gizleyecek bir şeyi olmayanlar dinlenmekten korkmazlar. Bu demek değildir ki "Amaaan, dinlesinler. Ne konuşuyorum ki sanki!". Benim anlatmak istediğim dinlenecek kişilerin belli olmasıdır. Bu işin AKP ile CHP ile ilgisi yok. Şu anda basit bir gsm operatörü çalışan bile konuşmalarınızı dinleyip, mesajlarınızı izleyebilir. Bu olayların o kadar da zor olduğunu sanmayın. Ama biz devlet kademesinde ve istihbarat toplamak için yapılacaksa bu konuda hiçbir ulus ve medeniyet insan hakkı diye bir şeyi tanımaz, tanıyamaz.
    Telefonların dinlenmesine karşı çıkan insanlar acaba terörist saldırı planlarının nasıl ele geçtiğini de düşünüyorlar mı acaba?
    Dediğim gibi, eğer saklayacak bir şeyiniz veya şüpheli bir durumunuz yoksa zaten kimse sizin önemsiz konuşmalarınızı dinleyecek kadar boş vakte sahip değil.
    ------
    @BarisMT
    Söylediklerinden dolayı bir an önce özür dilemeni istiyorum.
    Tecavüzcülerin gazetesi demekle aslında kendini alçaltıyorsun ama ne yazık ki sinirlerime hakim olamıyorum ve söylediklerin benim asabımı bozuyor.
    Konuyu seviyeli bir şekilde tartışabilme becerin varsa amenna ama bu şekilde devam edeceksen mesajlarının silinmesi için ısrarcı olmam gerekecek.
    Konu faruk tarafından (02-06-2008 Saat 02:06 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tecavüzcü olduklarını ben söylemiyorum güzel kardeşim.ayrıca senin yaptığın gibi kimseye ne .ok yediriyorum ne de .ok atıyorum.(yediği .oku temizleyemeyeceğini anlayan partinin).ve bundan dolayı da senden bi özür beklemiyorum... ayrıca kimden özür diliyeceğim senden mi yoksa gazete sahiplerinden mi? ben gayet seviyeli olduğumu düşünüyorum. burda konuşan kimseye yanlış bişey söylemedim. aslında doğru diyosun o adamların nasıl olduklarını söylemekle hatta adlarını bile ağzıma almakla kendimi alçaltıyo olabilirim ama bunun senin asabanını bozmuş olmasını anlamış değilim...
    Konu BarisMT tarafından (02-06-2008 Saat 07:48 PM ) değiştirilmiştir.
    Mevlana Celalleddin Rumi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sanırım barış arkadaşımız o gaztede çalışıp reşit olmamış bir kıza tecavüzden yargılanan-suçu sabit bulunup hapse atılan kişi yüzünden böyle bi söylem kullanmıştır.
    Ayrıca şunuda düzeltmek isterimki hiçbir hukuk devletinde hükümetin milletini dinleme özgürlüğü yoktur.Hatta dünyadaki insan hakları açısından hükümetlerin,devletlerin milletine karşı işeyebileceği en büyük suçlardan bitanesidir.
    Ha monarşiyle yönetilen veya şeriatla yönetilen bi ülkede yaşıyo olsaydık hükümetin istediğini dinleyebilmesi çok normal karşılanırdı elbette.
    Konu kerempi tarafından (02-06-2008 Saat 07:53 PM ) değiştirilmiştir.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Kardeşim resmen tecavüzcüler yazmışsın. O bunak herifin ne olduğu ortaya çıktı ve o günden sonra kimse o savunmadı veya sahiplenmedi. İşte yazın yukarıda. "tecavüzcülerin gazetesi" yazmışsın. Burdan iki anlam çıkar.
    1- Tecavüzcülerin barındığı bir gazete
    2- Tecavüzcülerin okuduğu bir gazete
    Her iki anlamıyla da suçsuz insanlara iğrenç bir suç atmış oluyorsun.
    Bu yüzden özür dilemen gerekiyor.
    Alıntı yaptığın sözleri söyledim çünkü CHP'nin yaptığı bir .ok yemeydi ve bu ispatlandı. Sen kendi sözlerini ispatlayabilecek misin?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

faruk bu tartışma uzar gider. kimin tecavüzcü olduğu da ispatlandı.bu olayın ardında da gazete ve okuyucuları o adamı sahiplendiler. sen de bi kişinin söylediği sözlerden dolayı chp yi suçluyosun. herneyse ben sözlerimin arkasındayım ve kimseden de özür dileyecek değilim.
    Mevlana Celalleddin Rumi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı BarisMT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    faruk bu tartışma uzar gider. kimin tecavüzcü olduğu da ispatlandı.bu olayın ardında da gazete ve okuyucuları o adamı sahiplendiler. sen de bi kişinin söylediği sözlerden dolayı chp yi suçluyosun. herneyse ben sözlerimin arkasındayım ve kimseden de özür dileyecek değilim.
    Nedense hiç şaşırmadım.

Bu arada Turkcell de belge yayınlamış ama bence siz siz olun inanmayın(!) kesin hükümet Turkcell ve Türk Telekom'a baskı yapmıştır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kaldı ki kimse beni Önder Sav gibi bir adamın böyle bir hataya düşeceğine inandıramaz. bugün devlet içinde akepenin uzanmadığı yer mi var? kolayca bir uydurma kanıt yapılabilir. hem madem böyle birşey vardı neden bu ispat hemen yapılamadı?
    Ben de diyordum Turkcell ve Türk Telekom sahte belge uydurmuştur diye senin yazın ilaç(!) gibi geldi.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bireyler toplum tarafından içinde bulundukları toplumsal statü çerçevesinde yargılanırlar.Dolayısı ile sokaktaki vatandaş Ahmet'in sözleri ile , bir parti genel sekreterinin sözlerinin kamuoyu üzerindeki etkisinin aynı düzeyde olması beklenemez.Sav'ın söylediklerini tasvip etmek imkansız.İfade özgürlüğü,bireylere istediklerini istedikleri gibi söyleme hakkını vermemiştir.İçinde bulunduğu toplumun inançlarına saygı göstermesi gerekirdi.Bu arada Telekom'dan sonra Turkcell'in de konuşmaları belgelemesine rağmen,ilgili partinin dinleme olayını gündemde tutmaya çalışması da garip...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dinleme iddiasında ilginç gelişme... Turkcell, CHP'nin görüşme kaydı istemini reddetti

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın cep telefonunun dinlenmesi ile ilgili tartışmalar sürerken olayın yeni boyutları dikkat çekiyor.

Olayın medyaya yansımasından 24 saat sonra Vakit Gazetesi Türk Telekom'dan telefon görüşme kaydının belgesini alarak yayınladı.

Ancak, kaydedilen telefonun bağlı olduğu Turkcell, CHP'nin telefon görüşme kaydı talebini reddetti.

YÖN Radyo'da Murat Taylan'ın sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Turkcell'e başvurduklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu, Turkcell'in ancak mahkeme yoluyla kayıtları verebileceklerini bildirdiğini bu yüzden de taleplerine olumlu yanıt vermediklerini anlattı.

Kılıçdaroğlu, Vakit Gazetesinin mahkemeye başvurmadan 24 saat içinde telefon görüşme kayıtlarını gösteren belgeyi nasıl aldığını sordu.

Kaynak: Vatan Gazetesi
    Mevlana Celalleddin Rumi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Dinleme iddiasında ilginç gelişme... Turkcell, CHP'nin görüşme kaydı istemini reddetti

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın cep telefonunun dinlenmesi ile ilgili tartışmalar sürerken olayın yeni boyutları dikkat çekiyor.

Olayın medyaya yansımasından 24 saat sonra Vakit Gazetesi Türk Telekom'dan telefon görüşme kaydının belgesini alarak yayınladı.

Ancak, kaydedilen telefonun bağlı olduğu Turkcell, CHP'nin telefon görüşme kaydı talebini reddetti.

YÖN Radyo'da Murat Taylan'ın sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Turkcell'e başvurduklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu, Turkcell'in ancak mahkeme yoluyla kayıtları verebileceklerini bildirdiğini bu yüzden de taleplerine olumlu yanıt vermediklerini anlattı.

Kılıçdaroğlu, Vakit Gazetesinin mahkemeye başvurmadan 24 saat içinde telefon görüşme kayıtlarını gösteren belgeyi nasıl aldığını sordu.

şaka mı bu
    Vakit'in aldığı ses kayıtları değil arama dökümü, ki Sav'ın da istediği oydu turkcell'den. çok zor değil, online şifre ile 2 dk da öğrenilen bişey bu.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Vakit in aldığı görüşme ve ses kayıtları.Düzeltme olsun diye söyleyeyim dedim arama dökümü için mahkeme kararına tabiki gerek olmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı yaptığın gazete "domuz yağından toz yapıldı, parmak uzatıyor" diye bir haber vermişti. Bu sadece bir örnek. Vatan gazetesinin haberini okumam bile. Hürriyet gibi köklü bir gazete bile artık haberleri iletmiyor, masa başında üretip insanlara empoze etmeye çalışıyor.
    Yıllarca "faşizm"e küfreden sol kesimin bugün yaptıklarına ne demeli acaba?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam şimdi olaylar biraz kişiselleşti sanırım burda arkadaşta çıkıp bende vakit okumam dicektirki ben hürriyet bile okumuyorum son dönemde köklü diye tabir ettiğin gazeteyi yani;demek istediğim herkesin görüşü farklı olabilir,yanlış şeyleri savunuyosunuz sanırım 2nizde, hayatınızda vakit gazetesinde yazar diye tabir edilen kişinin yaptığını kabullenicek insanlar değilsiniz tahminimce sen bu cevapları verirken onu tasvip edermiş pozisyonuna düşüyosun faruk kardeşim diğer arkadaşta sana vatan için onu korur pozisyonda gelirse o da o tarz şeyleri tasvip eder pozisyonuna düşücek.Genelleme yaparak biyerlere varacağımızı düşünmüyorum.Vakit gazetesinden yola çıkarak bi kesimi genellemek veya vatandan cumhuriyetten yola çıkarak diğer kesimi belirlemek solculara,sağcılara saldırmak pek mantıklı gelmedi bana.Kimse kimsenin avukatı değil sanırım burda o yüzden eyer ideolojilerinizi körü körüne savunacaksanız burda tartışmaktan ve bi sonuca ulaşamamaktan başka bi yolda kendinizi bulacağınızı zannetmiyorum.
    Konu kerempi tarafından (04-06-2008 Saat 02:03 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

CHP'nin gösterdiği muhalefet anlayışının aynısını sağolsun burada da Barısmt kardeşimiz gösteriyor.

Nedir bu muhalefet anlayışı diyecek olursanız kısaca muhalefet olsun da ne olursa olsun ,körü körüne muhalefet ya da sonuna kadar muhalefet gibi tanımlamalarla açıklayabiliriz.

Yani gerçeklerin ortaya çıkması bu kadar mı zorunuza gidiyor?Niye hata yaptığınız zaman özür dilemenin utanılacak bir durum değil de erdem olduğunu anlayamıyorsunuz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çok enteresan ismi lazım olmayan paçavra'da 'İşte o Üyeler' diye başlık atıp resimlerini koyup Danıştay üyelerini açık hedef göstermiş daha sonra bir avukat olan! meczup! un teki Danıştay'ı basarak o üyeleri taramıştı.. Vatan gazetesini haberlerine takana kadar daha 2 hafta önce Külleri boğaza dökülen Dünyaca ünlü Türk Operacı Leyla Gencer için 'boğazı kirlettiler' diye haber yapan o gastenin haberlerine bakmalı.. Binlerce böyle haber sayarım..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bu ülkeyi soyup soğana çevirenler,satılmadık malı mülkünü bırakmayanlar,avrupaya yaranmak için kendi ülkesini şikayet edenler,demokratik yöntemlerle bi cumhurbaşkanı bile seçtirmeyenler,hukuk devletinin demokrasinin temeli olan erkler ayrılığını hiçe sayanlar,yargıyla halkı karşı karşıya getirenler özür dilememişken önder savda özür dilemeyiversin bence kimse bozulmayacaktır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülkeyi soyup soğana çevirenler,satılmadık malı mülkünü bırakmayanlar,avrupaya yaranmak için kendi ülkesini şikayet edenler,demokratik yöntemlerle bi cumhurbaşkanı bile seçtirmeyenler,hukuk devletinin demokrasinin temeli olan erkler ayrılığını hiçe sayanlar,yargıyla halkı karşı karşıya getirenler özür dilememişken önder savda özür dilemeyiversin bence kimse bozulmayacaktır.
    Klasik laflar.Bir de slogan atsanız tam olacak.

Kardeşim cumhurbaşkanı nasıl demokratik seçilmedi.Biliyorsun da mı konuşuyorsun anlamıyorum ki.

Bundan önceki 3 cumhurbaşkanı nasıl seçildiyse şimdiki cumhurbaşkanı o şekilde seçilemedi.3 tane cumhurbaşkanının seçildiği sistemle şu anki cumhurbaşkanı neden seçilemedi acaba?Eğer burada anti-demokratik bir uygulama var ise bu ana şu andaki cumhurbaşkanı maruz kaldı.

Sizin demokrasi anlayışınız şudur: Ya bizden olacak ya da bizim dediğimiz olacak.Sen Meclise 350 den fazla milletvekili sokacaksın ve bu milletvekilleriyle cumhurbaşkanını seçmek anti-demokratik olacak.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bilmeden konuşmam bu konuda hocam siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler öğrencisiyim.Her öğrenci olan bunları bilir konuşma hakkı vardır demek istemiyorum ama bilmeden konuşmam siyasette boş laf etmem .
    Ben orda bi partidende bahsetmedim siyasi partilerin bu ülkeye yaptıklarından ,iktidar muhalefet çekişmesinin bu ülkeye zararlarından ve en sonunda tek etkilenen bu kadar hengamenin içindeki halktan bahsettim.Senin onu bi partinin üstüne çekmen senin takdirindir ben orda a b veya c partisi dememiştim.

Demokrasi anlayışı türkiyede 80 darbesinden sonra hiç olmadı ama en antidemokratik dönemide şuan yaşıyoruz çnkü yasama ve yürütme ,yürütmenin sorumsuz kanadı dahil olmak üzere tek partide toplanmış.Ben sisteme bi eleştiri getirdim yanlış yere çekildi sanırım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmeden konuşmam bu konuda hocam siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler öğrencisiyim.Her öğrenci olan bunları bilir konuşma hakkı vardır demek istemiyorum ama bilmeden konuşmam siyasette boş laf etmem .
    Ben orda bi partidende bahsetmedim siyasi partilerin bu ülkeye yaptıklarından ,iktidar muhalefet çekişmesinin bu ülkeye zararlarından ve en sonunda tek etkilenen bu kadar hengamenin içindeki halktan bahsettim.Senin onu bi partinin üstüne çekmen senin takdirindir ben orda a b veya c partisi dememiştim.
    Bir yaşıma daha girdim.

Yani okuma yazma bilmesek nerdeyse inanacağız.Hocam sen bunları okumadan mı yazıyorsun anlamadım gitti.İlk yazınla ikincisinin ne alakası var?İlk yazının hangi kısmında iktidar-muhalefet çekismesinin ülkeye zararlarından bahsettin acaba.

Niye yazdığın yazının arkasında duramıyorsun da sonradan ben bunları genel olarak söyledim diyorsun.Günde 10 dakika gazeteleri okuyan bir kimse yazdıklarından kastının hükümet olduğunu tartışmaya mahal kalmayacak bir şekilde anlar.

Neyse yukarıdakileri boşver.Sana tek bir soru soracağım ve ona cevap rica ediyorum: "demokratik yöntemlerle bi cumhurbaşkanı bile seçtirmeyenler" cümlesindeki cumhurbaşkanı kim ve bu cumhurbaşkanını seçtirmeyenler kim ve son olarak da anti-demokratik bir şekilde cumhurbaşkanı seçimi nasıl gerçekleşti.Bir sorunun içerisindeki bu 3 soruya açık bir cevap rica ediyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bu ülkeyi soyup soğana çevirenler=Bütün hükümetler,satılmadık malı mülkünü bırakmayanlar=son dönem dahil olmak üzere bütün siyasi partiler,avrupaya yaranmak için kendi ülkesini şikayet edenler=dışişleri bakanımız,demokratik yöntemlerle bi cumhurbaşkanı bile seçtirmeyenler=meclisin tümü,hukuk devletinin demokrasinin temeli olan erkler ayrılığını hiçe sayanlar=gazeteler,basın,siyasi parti başkanları ve sözcüleri,yargıyla halkı karşı karşıya getirenler özür dilememişken önder savda özür dilemeyiversin bence kimse bozulmayacaktır.

Önce bunu açıklayayım dedim.Sanırım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Bir ülkenin cumhurbaşkanı demek bazı ülkelerde görevi farklı olsada bizim ülkemizde yürütmenin sorumsuz kanadıdır.Yani yaptıklarını sorgulayamazsın,kararları son söz niteliğindedir.Bi anlamda ülkemizde 80 darbesinden sonra olağanüstü hal ilan etme yetkisiyle birlikte donatılmasıyla.Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesi ortadan kalkmıştır.Egemenlik kayıtsız şartsız olağanüstü hal ilan etme yetkisine sahip cumhurbaşkanı başbakan ve bakanlar kurulundadır ülkemizde.Bu ne demek şuanki iktidar partisi ülkedeki egemenliğin tek sahibidir demek.

Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıdır ülkemizde yoksa bugün yaşadığımız sorunları 82 anayasasından sonra yaşamamız çok olağandır.Ayrıca cumhurbaşkanının geçmişi temiz olmalıdır hiçbi kuşku götürmemelidir.Tüm ülkenin cumhurbaşkanı olabilmelidir.
    Nası seçilmeliydi diyosan?İktidar günü gelip mecliste sandalye sayısı 400 bile olsa meclisteki diğer insanları temsil eden vekillerinde söz hakkını kullanmasına izin vermelidir ve ortak kararla bi cumhurbaşkanı ortaya çıkarılmalıydı.Boşuna insanlar gerildi,boşuna bi seçim yapıldı ve tekrar aynı şekilde cumhurbaşkanı seçildi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@macgyver
    tayyip erdogan gibi dusunuyosun ama deniz baykal gibi tartısıyosun)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bir cümlenin içerisine iktidar,muhalefet,cumhurbaşkanı,gazeteler,basın..-liste uzayıp gidiyor- hepsini sığdırmışsın.Biz kimi kastettiğini iyi anladığımız için artık o kısmı geçiyorum.

Siyaset bilimi öğrencisiyim diyorsun fakat anlamadığım siyasette 400 milletvekiline sahip olan hangi parti cumhurbaşkanı seçmek için ortak karar alır?Kardeşim şimdiye kadar seçilen cumhurbaşkanları bütün milletvekillerinin oyuyla mı seçildi?

Tüm ülkenin cumhurbaşkanı olabilmelidir diyorsun.Bana bütün ülkenin cumhurbaşkanı olabilecek, herkesin üzerinde mutabakata varacağı bir isim söyler misin(eğer varsa)?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @macgyver
    tayyip erdogan gibi dusunuyosun ama deniz baykal gibi tartısıyosun)
    O senin takdirin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Şimdiye kadar seçilen kaç cumhurbaşkanı sadece bi partinin oyuyla seçildi?
    Ben tek başlılıktan bahsediyorum demokrasi cumhuriyet diyip monarşik düzende karar alınmasından bahsediyorum herhangi bi tarafta değilim bugün bunları chp yapsaydı onlarıda eleştirirdim.Siyasi partiler gelip geçer ama bi ülkede demokrasiye darbe vurulucak hamleler yapılıyorsa ki ben bunun 80 den beri yapıldığını söylüyorum daha öncesindede vardı ama 80 de bu ülke demokrasiden arındırıldı.Getirilen anayasayla halk ve yönetimler çok dar bi kalıbın içine sokuldu bahsettiğim şeyler çok basit ama sen sürekli kişiselleştirip tek bi partinin üstüne dediklerimi odakladığın için sürekli saldırı mekanizmasıyla çalışıyorsun hocam

Ha pardon birde isim sormuşsun.Ben burda ahmet veya mehmet desem sen bana o dediğin adam varya diye birsürü cümleyle başlarsın hocam o yüzden o konuya hiç girmedim .
    neyse bu konuyuda daha uzatmak amacında değilim zaten söylemek istediğimi söyledikten sonra daha fazla konuşursam gereksiz muhabbetlere girmiş olacağız ki gerek yok.
    Konu kerempi tarafından (04-06-2008 Saat 03:11 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yaw şimdi cevap vereceğim ama bu sefer de adımız meseleyi kişiselleştirmeye,gereksiz muhabbete girmeye çıkacak, sonra adımız çıkacak 9 a indir indirebilirsen 8 e.
    Biz zamanında dedik buraya siyaset konusu koymayın diye ama kabul görmedi.Madem forumda ihtiyaç var böyle bir konuya o zaman mantıksız fikir görürsen cevap vermekten başka bir seçeneğim yok.

Hayatta sevmediğim bir şey varsa o da klişe cümlelerdir.Herkesin cumhurbaşkanı olacakmış.Kardeşim 70 milyonluk ülkede sen nerede bulacaksın herkesin cumhurbaşkanını.Yani senle ben sabaha kadar tartışsak ortak bir kişi bulamazken nasıl olur da bütün ülke için ortak bir adaydan bahsedebilirsin?

Bir diğer mesele cumhurbaşkanının tek partinin oyuyla seçilmesi.Burada da köküne kadar hata var.Parti 400 e yakın oy alacak ama cumhurbaşkanını seçemeyecek, niye, çünkü bütün oylar tek bir partide toplanmış oluyor.Fakat 3 farklı partiden toplamda 250 oyumuz olsa seçebiliriz çünkü oylar farklı partilerden geliyor.

Hocam siyaset öğrencisiymişsin.Yapma etme, kanunlarda cumhurbaşkanının nasıl seçileceği bellidir bu şartlar tek partide sağlasa 5 partide sağlasa fark etmez.Sen normal siyasetten bahsetmiyorsun, senin söylediğin idealindeki siyaset olabilir ama bu bile imkansızdır.

Kardeşim hükümet politikalarını beğenmeyebilirsin,hoşuna gitmeyebilir, eleştirebilirsin bunlar kabulum.Fakat son 3-4 mesajında cumhurbaşkanı ile yazdıklarının tutarlı bir tarafı yok.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Yazdıklarım kesinlikle tutarlı senin düşüncelerinle tutarsız olabilir hocam orası ayrı.
    Ayrıca bu konuda çok basit aslında düşüncelerimi siyasi terimler kullanmadanda anlatmaya çalışıyorum özellikle daha anlaşılır olması için ama çok basit bi tablo çizebilirim sana.
    Ben vekillere partilere yönetimde temsil ediliyim diye oy veriyorum.Sende öyle,bütün vatandaşlar öyle.Cumhurbaşkanlığı seçimide bizim temsil edilmemiz gereken bir başka yer.Eyer cumhurbaşkanının seçimini meclis yapıyorsa basit mantık olarak temsil edilmeliyim.Ama bu seçim yapılırken benim oy verdiğim parti mecliste olmasına rağmen hiçbir söz hakkı yoktu.yüzde 40 ın oyuyla meclisteki yüzde 65 70 sandalye sayısına ulaşılan bi temsil sistemimiz var.Bu sisteme bağlı olarakta yüzde 60 insanın oyu temsil edilemedi.Cumhurbaşkanı seçimini yaparkende iktidar partisi kendi partisinin dışişleri bakanını cumhurbaşkanı yapmak isteyince bu da onu yüzde 40 ın cumhurbaşkanı yaptı.Hükümette kendine oy vermeyenleri bu seçimin direk dışına itmiş oldu.
    Benim cumhurbaşkanım değil demek klişe olabilir ama insanlar bunu söylerken aslında benim bu anlattıklarımı söylemek istiyorlar.Klişe ve içi boş laflar değil bunlar yapılanların analizi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CHP'nin gösterdiği muhalefet anlayışının aynısını sağolsun burada da Barısmt kardeşimiz gösteriyor.

Nedir bu muhalefet anlayışı diyecek olursanız kısaca muhalefet olsun da ne olursa olsun ,körü körüne muhalefet ya da sonuna kadar muhalefet gibi tanımlamalarla açıklayabiliriz.

Yani gerçeklerin ortaya çıkması bu kadar mı zorunuza gidiyor?Niye hata yaptığınız zaman özür dilemenin utanılacak bir durum değil de erdem olduğunu anlayamıyorsunuz.
    benim yaptığım bi muhalefet değil. bildiklerim, inandıklarım ve burada yazılanlar doğrultusunda görüşlerimi aktarıyorum. ortaya çıkan bi gerçek göremiyorum ben ve şu an ki düzende de çıkacağına da inanmıyorum. he bu benim veya benim gibi düşünenlerin düşüncelerinde ne kadar etkili olur onu da bilemem.
    vatan gazetesinden alıntıma gelince; vatan gazetesini okumam bugün mailime gelen bi haberi aktardım. onlar da bi yorum katmadan bi programdan bi kişinin konuşmasını aktarmışlar. özür dilemek tabi ki bir erdemdir ancak özür dilenicek bir durum göremiyorum ortada. özür dileceyek bir durumda olsam bile özür diliyeceğim insanların da o erdeme sahip olmalarını isterim.

saygılar.
    Mevlana Celalleddin Rumi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)