Work and Travel 2025
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Saç Sakal Dövme Küpe

wonderer
    Guest

Thumbs up Saç Sakal Dövme Küpe

Arkadaşlar bu sene ilk kez wat yapacağım kısmet olursa
    Henüz işim belli değil ve açıkçası çok kararsızım.Benim için öncelik 1aylık travel değil 3 ay yaşanacak olan eyalet ve şehrin güzel olması,eğlenceye hitap etmesi.

Bu yüzden herkes gibi çalışma hayatını mümkün olduğunca rahat geçirmek istiyorum.2 yıllık saçım ve yaklaşık 1 aylık sakalım var ancak temiz bakımlı ve düzenli aralıklarla kısaltırım.Kıyafet neyse de bu şekilde kılığa karışmayacak bildiğiniz,gördüğünüz,duyduğunuz,şahit olduğunuz iş yerleri ya da meslekler var mı?

Önerilerinize açığım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gıda sektöründe haklı olarak çok karışırlar. Giyim tarzı yerlerde saç-sakal düzgün olarak kesilecek,dağınık olmayacak ibaresi oluyor genelde. Saç sakal açısından benim gördüğüm en rahat kişiler eğlence parkında çalışan kişilerdi. Tabi her işin negatif yanı olduğu gibi o işinde negatif yanı sıcağın altında çalışacak olman.

wonderer
    Guest

Eğlence parkları iyi bir seçenek aslında ancak ben de özellikle six flags de çok katı olduklarını duymuştum ne derece doğru bilemem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kati olabilirler evet. Ama malesef bazen ödün vermen gerekiyor tarzindan sonucta alt sinif isci sayiliriz orda Bende sapka takmaktan nefret ederdim ama zorunlu tutuluyordu,ayni sekilde sakal olayi vs.

wonderer
    Guest

travellover tabiki haklısın ben de sana katılıyorum ama Türkiye'de birçok part time öğrenci işinde saçın sakalın hatta küpenin bahsi bile geçmezken abd de bu muameleye maruz kalmak sinir bozucu.Onlar da haklılar disiplin hijyen vs için ancak illaki bu kadar takılmayan yerler de vardır bunları öğrenmek istiyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sizin anlayamadiginiz gideceginiz isler part time , ogrenci isi filan denebilecek isler degil. Full time calisacaksiniz ve gercekten disiplinli sekilde calisacaksiniz. Ayrica Turkiye de kurumsal neredeyse tum firmalarda cok uzun veya bakimsiz sakal , kupe , ve gorunen yerlerde dovme yasaktir. Ise alimlarda bu tarz kriterleri gozonunde tutarlar. Bizzat Insan Kaynaklari yoneticisi kisilerden biliyorum bunu.

wonderer
    Guest

Kuralları biliyorum tekrar hatırlattığınız için sağolun deneyimli watçılardan naçizane öğrenmek istediğim şey kılık kıyafet konusunda bildikleri rahat iş yerleri olup olmadığıydı ama sanıyorum ki cevap gelmeyecek ve tartışma ortamı yaratılacak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)