Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Iphone Tanıtıldı.. İNANILMAZ BİR ALET.. ALMADAN GELMEYİN USADAN.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bu sözleşme olayı tam olarak açıklayabilirmisiniz ben 199a değil 399da olsa alıcam ve burda kullanıcam.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Eğer sözleşmeli alırsan her ay bir miktar para ödüosun + 199$ Iphone 'a veriosun .. Unlocked alırsan da 399$ civarı her nekadarsa ücretini ödüosun pasaportuna kaydettirip kullanıosun hepsi bu
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bütün forumlarda sözleşmesiz satış yapılmayacagı yazıyor... ne yapacaz...

Tecrübe Puanı
    10

Zannetmiorum Aplle Store'larda satılacak .. Bütün forumlar ne derse desin zaman göstericek yani haber daha çok yeni Steve Amca açıklamamı yapmış ki konu hakkında ? Hayır ! Forumdakiler sadece CEO ' luk yapıo okadar .. Şimdi Apple Store 'larda satılırsa bu alet at&tpara kazanamayacak mı ? Elbette zaten Amerika 'dan alınacak iphone 'lar yeter .. Örneğin ilk seri iphone 'lar .. Satılmasa bile en azından hala umudumuz var Steve Amca açıklama yapıncaya kdr

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kimsenin ceo luk yaptığı yok şimdi şöyle bir durum değerlendirmesi yaparsak neden herkes sözleşmesiz satış yapılmayacağını söylüyor anlarız

1)ABD de iphone att ile anlaşmalı birinci nesildede bu böyleydi ama hediye falan diyerekten sözleşme yapmadan alınabiliyordu sonradan aktive edicez bahanesiyle yani ama o telefon sadece att ile çalışacak vaziyette geliyordu sonradan kırılıyordu.

2)fiyatların yarıya düşmesi 200 dolara iphone satılmasının tek anlamı sözleşme istenecek bunu steve amcada söyledi 200 dolara sözleşme dahil değil dedi

3)bu durumda sözleşmesiz telefon satılabilmesi için iki ihtimal var
    a)telefon direk simkilitsiz ve ayrı bir fiyatdan daha satılacak
    *o zaman att nin anlaşması ne olacak? gerçekleşme ihtimali çok düşük.

b)geçen sefer olduğu gibi sözleşme yapılmadan simkilitli satılarak att kullanmaya mecbur bırakılacak
    *att salak değil sim kilitlerin kırılacağını biliyor iphone ların bu fiyata satılmasındaki ana unsur att nin anlaşmasıdır eğer bu şekilde satılırda sim kilitler kırılırsa att tarihi zarar eder.

işte bu unsurları birleştirince ortaya şu çıkıyorki bu telefon sözleşmesiz satılmaz. avrupada belki rekabet kuralları sebebiyle simkilitsiz satılabilir(birinci nesilde öyle olmuştu t-mobile ve vodafone mahkemelik olmuştu) ama amerikada hiç sanmıyorum(bknz. birinci nesil)

Tecrübe Puanı
    10

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar ben iphone aldim.eskisinden ama.2.0.2 versiyonu.16 gb. 400 dolara aldim.yalniz suan locked durumda turiyede kiricam sim kilidini ya da burda kirarim vaktim olursa...alet guzel.

Tecrübe Puanı
    10

chipmunk hosgeldin foruma adin vadi fakat seni ilk defa goruyorum . 16GB 400$ cok iyi almissin arkadasim 8GB 400$ aldi fakat telefon cok temizdi . Nasil dusudun ole ? Kirilma , catlama , patlama durumlari nasil var mi biraz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar ..bende burdan iphone 3g alip ulkeye goturmeyi dusunuyorum ... ama sozlesme olayi benimde kafami kurcaliyor.
    benim duydugum 3g leri cok daha siki tuttuklariymis. bu yuzden anlasmali almak gozumu korkutuyor.
    anlasmasiz almaya kalksaniz 600 dolara yakin bi para ediyo ki burdan tasimaya degmez ulkemde alirim zamani gelince ....
    \
    aklima takilan
    ben sozlesmeli iphone nu alsam ulkeme gotursem hadi ordada kirdirsam da kullansam; br daha ki vize basvurumda yada bu ulkeye girisimde bana bir sorun yasatirmi??
    sonucta burda bir sozlesme yapiyorum borc altina giriyorum ve odemeden ulkeden ayriliyorum birde pasaportuma isletiyorum ...bu is sakat degil mi??

Tecrübe Puanı
    10

Hyr sorun yaşamazsın Türkiye 'ye girişte fakat o aleti alman için geçerli kredi kartı lazım anlaşma boyunca .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yanlis ifade ettim sanirim kendimi ..kastim amerikaya tekrar gelirken di???

Tecrübe Puanı
    10

Fakat sole dusun borcun altina giriosun ama snn kredi kartindan her ay 69$ cekicekler yani odenicek o para her ay . Tabi kredi kartini kapattirirsan o durum farkli olur ama kapattirsan bile o borc senin karsina cikar yani ordan alip gelirsen 2 sene boyunca odemeni duzgunce yaptigin taktirde sorun yasamazsin ama degmez bence iphone 3G icin . Bence 2G yani eski modelini al cunku Turkiye 'de daha 3G yok . Simdi turkcell ve vodafone getiricek iphone 3G hatta vodafone kendi internet sitesinde 3G kayitlari yaptirior kayit yapanlara oncelik taniyacaklarmis .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ne kadar yorum yapilmis boyle iphone icin. ve maalesef coguda yanlis. hem newyorkta hemde buffaloda adim adim unlocked iphone almak icin gezen ve apple in newyork 5. caddedeki magazasinada giden birisi olarak sunu soyleyebilirim:

1- iphone sozlesmesiz satilmaz satilmiyo da zaten.
    2- herhangi bir wat ogrencisi sozlesmeli de olsa iphone almak icin basvursa telefonu vermezler cunku kredi puani kaydi yok. sadece sosyal guvenlik numarasi bi ise yaramaz.
    3- olaki sozlesmeli aldiniz. turkiyede herhangi bi kredi karti basvurunuzda kesin karsiniza cikar ve 1 i 5 olarak odemek zorunda kalirsiniz. olaki turkiyede de karsiniza cikmadi amerikaya girer girmez sosyal guvenlik numaranizi sorgulayacaklarindan borclu durumda olursunuz ve alirlar.
    4- illaki ben bu telefonu almak istiyorum diyorsaniz amerikalilarin sozlesmeli olarak alip bir yada 2 ay kullanip belki hic kullanmayip sattigi iphonelar var bunlari da www.ebay.com ve www.craiglist.com dan rahatlikla onbinlerce bulabilirsiniz. burdada hem fiyat acsindan uygun hemde sorunsuz bulmak tamamen sizin sansiniza kalmis.

bunun haricinde ben newyorkta 34. cadde de unlocked telefonlar satan bi abimizle pazarlik yaptim. nokia n95 8 gb icin 340 dolar ve iphone 3g icin 700 dolarda anlastik ama ben sonradan almadim telefonlari cunku abimizi gozum hic tutmadi. guvenemedim yani.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Afferim zi , bu sefer tufaya gelmemişsin. Bide saratogaya baksaydın şu unlocked phone lar için

Bende baktım 200 dolardan 700 dolara kadar unlocked bulabilirsiniz manhattanda .. ama bencede hiçbirini almayın. benimde gozum tutmadı cunku

Tecrübe Puanı
    10

1)Iphone sozlesmesiz satilmior derken iphone 3G 'ler satilmiyor yaznlis anlasilmasin .
    2)Illaki Amerika 'dan kredi karti cikartmak zorunlulugu yok Turkiye 'den getirdiginiz kredi kartlarida gecerli master veya visa olmasi yeter . Fakat Apple kredinizi kontrol etmeden , social security 'ni kontrol etmeden hatta Amerika 'da oturdugun adresi kontrol etmeden de 3G satmiyor bilginize.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya amerikadan telefon almak mantıklımı bende burdan gireyim olaya hani düşünoyrum ama sakatlık olursa yanarız wallmartta da güzel şeyler var baktımda tanınmış markalar değil ama
    2009 watçısı olcakken 2009 campusacısı olan şahsiyet

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı eagleofworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya amerikadan telefon almak mantıklımı bende burdan gireyim olaya hani düşünoyrum ama sakatlık olursa yanarız wallmartta da güzel şeyler var baktımda tanınmış markalar değil ama
    Herhangi ariza durumunda telefonu Amerika 'ya gonderebilirsin sanirim telefonlarda uluslararasi garanti yok .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

break:
    1)Iphone sozlesmesiz satilmior derken iphone 3G 'ler satilmiyor yaznlis anlasilmasin .
    2)Illaki Amerika 'dan kredi karti cikartmak zorunlulugu yok Turkiye 'den getirdiginiz kredi kartlarida gecerli master veya visa olmasi yeter . Fakat Apple kredinizi kontrol etmeden , social security 'ni kontrol etmeden hatta Amerika 'da oturdugun adresi kontrol etmeden de 3G satmiyor bilginize.
    1- zaten iphone 2Gyani bi onceki nesil zaten satilmiyor artik.
    2- benim kredi kaydı dıye bahsettigim kredi kartı degil. yani kredi kartı ıstemiyorlar her amerikan vatandasının yada orada belli bir sure kalıp uzerınde elektrik su veya herhangi bir abonelik olan herkesin kredi puani kaydı var. yani herkesin bir puanı var. eger borclarını duzenlı odeyen birisiyse kredi puanı yuksek olur ve dolayısıyla 100 bin dolarlık krediyi bile 2 gun icinde alabilir. yani kredi puanı kaydı o kisinin borclarıyla ilgili tüm gecmisini ortaya cıkarır. bu yuzden bircok amerikalı taksitle sıfır araba alırki kredi puanını yukseltıp sonradan ev veya baska bişey icin bankadan kredi alabilsin. bilmem anlatabildimmi!!
    degilse kimse bi kredi kartı bide sosyal guvenlik numarasıyla 1000 dolarlık sozlesme vermez size...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Afferim zi , bu sefer tufaya gelmemişsin. Bide saratogaya baksaydın şu unlocked phone lar için

Bende baktım 200 dolardan 700 dolara kadar unlocked bulabilirsiniz manhattanda .. ama bencede hiçbirini almayın. benimde gozum tutmadı cunku
    melihcim saratogadaki telefonların yerini hicbiri tutmaz. hele bide buffalo varki kesin anlatmam lazım sana. ama boyle heryerde saratoga dıye bahsedersen olmazki canım kardesim. hem sonra o zaman benimde florida da ki saratogalarını sorma hakkım dogarki hiç sormak istemiyorum belki ramazandan sonra anlatırsın. kardeşim seni ve salimi cok ozledım en yakın zamanda goruşelim turkiyede herhangi bi saratogada...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- zaten iphone 2Gyani bi onceki nesil zaten satilmiyor artik.
    2- benim kredi kaydı dıye bahsettigim kredi kartı degil. yani kredi kartı ıstemiyorlar her amerikan vatandasının yada orada belli bir sure kalıp uzerınde elektrik su veya herhangi bir abonelik olan herkesin kredi puani kaydı var. yani herkesin bir puanı var. eger borclarını duzenlı odeyen birisiyse kredi puanı yuksek olur ve dolayısıyla 100 bin dolarlık krediyi bile 2 gun icinde alabilir. yani kredi puanı kaydı o kisinin borclarıyla ilgili tüm gecmisini ortaya cıkarır. bu yuzden bircok amerikalı taksitle sıfır araba alırki kredi puanını yukseltıp sonradan ev veya baska bişey icin bankadan kredi alabilsin. bilmem anlatabildimmi!!
    degilse kimse bi kredi kartı bide sosyal guvenlik numarasıyla 1000 dolarlık sozlesme vermez size...
    1) 2G 'ler elektronikciler ve craglist , ebay gibi sitelerde satiliyor .
    2) Kredi kaydi diyince ole yazdim bende . Hatta puani dusuk olanlar araba kiralama da bile problem yasiyorlar Kredi karti cikartmak icin calismak sart . Dedigin gibi odenen paranin zamani ve miktarina gore o puan degisiyor ya da ayni kaliyor . Hanedeki her bireyin ayri puani vardir . Analyzer Story die bisi var deneme yoluyla calisior yanilmiyorsam puanlari yukseltmeye yariyor . Bununla tum banka hesaplari gorulebilir . Herhangi bir kartin kapatilmasi durumunda bu sistem size kredi puaninizi soyluyor . Herhangi bir kart istegi durumunda orada gozukuyor puaninizin durumu iyi mi olacak kotu mu olacak die ! Enteresan bisi iste ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar i phone almayi kafaya koymus biri olarak olayi anatayim size...
    oncelikle bir bestbuy buldum maine deyim ve biddeford bestbuy a gittim. tabi bir onceki gece internet sitesinden 16 GB 299 $ i gordum ve tamam dedim ucarak gidiyorum. en olmadi kullanirim 15 gun icinde geri iade ederim sevmedim diye. ve gittim oturduk karsilikli saticiyla..
    pasaport ssc para vs vs hersey tamam olumlu gidiyor..
    ve adam en sonunda dedi ki servis ucreti olarak 500 dolar para aliyoruz. yani benim 300 luk i phone oldu 800 $. ve bu hicbir internet sitesinde yazmiyor.
    sonra dusundum belki yabanci oldugum icin bana boyle yaptilar ve bir amerikan arkadasi yolladim ondan da ayni seyi istemisler
    sonuc itibariyle kanmayin. o fiyata kral bi laptop alinir. gaza gelmeyin. tasarmini cok sevmeme ramen cok fazla acigi icinde barindiriyor.
    ama kafaya taktim i touch alacam fikri olan var mi bu zimbirti konusunda

Tecrübe Puanı
    10

Ipod touch , Iphone 'un telefonsuz ve kamerazsiz olnai . Guzel alet ama Iphone 'un yerini tutamaz bence . Iphone ebay 'de 600$ 'a kadar dusmus bu arada .
    Konu break tarafından (03-10-2008 Saat 03:57 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar heyecan yapmadan biraz daha bekleyin yoksa pisman olursunuz aldiginz 800 dolarlik alet sonra 499 $ dusecek sizde verdiginz paralara yanarsiniz.alacaksaniz onun yerine gidin kral bi laptop alin iphone u da diger yaza birakin.cok hosunuza gittiyse alin bir tane ipod touch onuda gitmeden satar gidincede iphone alirsiniz.verdiginiz o kadar paraya yazik olur sonra.fiyatlar yari yariya dusecek sabirli olun gaza gelmeyin
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar dıkkat ettım bu ıpone yı hiç bır amerikalı almadı alanlar hep ınternational kişiler!!! ne bılıyım bız teknolojı yı kullanamıyoruz!!! maymun iştahlılık çok fazla var..ha bana sorarsanız ben gıttım 16gb ıpod touch aldım ve gayet de güzel cihaz...ve şu an yeni uygulamalar eklettim yani kırdım ınternetten...cihaz oldu mu sana makine

Tecrübe Puanı
    10

Bencede suan icin 3G gereksiz cunku 3G Turkiye 'de daha yok . 2G Iphone isinizi cok rahat gorur .

Tecrübe Puanı
    18

iPhone 2g öneriyorum arkadaşlar ben çok memnunum.

Tecrübe Puanı
    10

İyi araştırırsanız eğer 300$ civarına 2G 4GB Iphone bulursunuz .

Tecrübe Puanı
    18

Ben 8gb 200 dolara, 16 gb 400 dolara buldum.. ehehe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

4g nin testleri başarıyla sonuçlanmış daha 3g yi hazmedemedik 4g geliyor

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı chipmunk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 8gb 200 dolara, 16 gb 400 dolara buldum.. ehehe
    Ooo çok iyi ya nerden aldın peki ? Arkadaşım ebay 'den aldı 8GB 320$ almıştı .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)