Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 49 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebaydan alışveriş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba dostum arkadaşım ps3 guitar hero ve drum set aldı komple gitar mikrofon bateri ps3 vs.. ve hepsinide ambalajından çıkartıp düzgünce kıyafetleriyle kombine ederek valizine koydu. hiç birşey olmamıştı eve girip valizi açtıgımızda. sanırım güzel yerleştirirsen ve yerleştirdiğin şeyleri valizin içinde sabitlersen bir sorun olmaz gibi geliyor.

İnşallah öle olur, peki bavulu alıp almaz kontrol etmek mantıklı mı yoksa güvenlikcilerin önünde mi kontrol etmek daha mantıklı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı m3lijh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah öle olur, peki bavulu alıp almaz kontrol etmek mantıklı mı yoksa güvenlikcilerin önünde mi kontrol etmek daha mantıklı?
    eğer içindekilerde hasar var mı diye kontrol ediceksen bunu evde veya başka bi yerde yapman farketmez bence. eğer hasar varsa bile ( allah göstermesin) firma bundan sorumlu olmaz bence. çunku valiz sağlam içindekiler kırılmışsa sanmam hava yollarının bişe yapıcagını. ancak bagajı check-in de verirken kırılacak var gibisinden bir etiket yapıştırırlarsa ( var mı böyle bir uygulama bilmiyorum ) o zaman hem daha dikkatli olurlar hem de hasar oluşması durumunda hak sahibi olabilirsin sanırım.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

eğer içindekilerde hasar var mı diye kontrol ediceksen bunu evde veya başka bi yerde yapman farketmez bence. eğer hasar varsa bile ( allah göstermesin) firma bundan sorumlu olmaz bence. çunku valiz sağlam içindekiler kırılmışsa sanmam hava yollarının bişe yapıcagını. ancak bagajı check-in de verirken kırılacak var gibisinden bir etiket yapıştırırlarsa ( var mı böyle bir uygulama bilmiyorum ) o zaman hem daha dikkatli olurlar hem de hasar oluşması durumunda hak sahibi olabilirsin sanırım.
    Anladım ben daha çok, çalınmasından korkuyorum içindeki eşyaların. :S

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı m3lijh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım ben daha çok, çalınmasından korkuyorum içindeki eşyaların. :S
    yok artık daha neler rahat ol neden çalınsın ve nasıl çalınsın ? guvenlik uçağa gönderiyo sırf yetkililerin ellerinden geçiyo valizler. onun dışında kimse dokunmuyo valizlere. onlarda çalmaya cesaret edemezler heralde. cunku hiç duymadım valizinden eşya çalınan bugune kadar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim valiz şifreli? Kalkıp da onu kıramazlar heralde? Fazladan bir kilit takmış olsam tamam da valizin kendi dalgasını koparırlarsa, alırım parasını
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim valiz şifreli? Kalkıp da onu kıramazlar heralde? Fazladan bir kilit takmış olsam tamam da valizin kendi dalgasını koparırlarsa, alırım parasını
    sakın kilitleme valizini uçağa verirken. çunku olmaz ya guvenlikte açılmak istenir ve açamazlarsa kırarlar. o yuzden sıkıntı etme kilitleme valizini check-in de teslim ederken. yaw merak etme guvenlik çalmaz bişe. sonrasında da uçagın kargo bölumunde insan olmıcak zaten. e indiğin zamanda valizler direk bantlara bırakılıyo. panik yapma. sıkıntı olmaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Geçen sene kilitliydi zaten bir şey olmadı da bizden habersiz valiz kilitlerini kırmaları çok saçma. Bu konudaki kuralları, kanunları öğrenmek lazım ki ona göre verebiliriz tepkimizi herhangi bir durumda...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Geçen sene kilitliydi zaten bir şey olmadı da bizden habersiz valiz kilitlerini kırmaları çok saçma. Bu konudaki kuralları, kanunları öğrenmek lazım ki ona göre verebiliriz tepkimizi herhangi bir durumda...
    valizler x-ray den geçerken gözlerine bişe takılırsa bakarlar zaten. ama bir çoguna pek bakılmaz. ancak çok dikkat çeken bişe olursa açma ihtihyacı hissederler heralde. e öyle bi durumda seni o bölüme almıyacakları için açmak durumunda kalırlar. ve kilitliyse kırarlar. guvenlik böyle bişe yapıcagı için sanırım hak iddaa edemeyebilirsin. kilitlemeseydin derler belkide.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yok artık daha neler rahat ol neden çalınsın ve nasıl çalınsın ? guvenlik uçağa gönderiyo sırf yetkililerin ellerinden geçiyo valizler. onun dışında kimse dokunmuyo valizlere. onlarda çalmaya cesaret edemezler heralde. cunku hiç duymadım valizinden eşya çalınan bugune kadar

Bunu duyduğuma sevindim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valizine 500 kilit vursan da bakmazlar. Ben fermuarlar acilir falan diye guvenlik amacli kilit vurmustum. Bisey olmamisti. Zaten tum valizler direk makineye geciyor. Sadece x-ray'de guvenligi tehtit edici bi madde ortaya cikarsa acip bakma haklari var. (yanici madde, agir metal, silah vb. seyler)... Normal kiyafet, muzik calar, telefon vb. seyler var diye valizini ne acarlar nede kirarlar kilitini.

Ama supelenip valizini acarlarsa esyalari karman corman bulabilirsin. Senin dizdigin gibi koymayabilirler

Son olarak hergun binlerce valiz gelip geciyor. Sansa bazilari aciliyordur guvenlik icin. Acilirsada bi hak talep edemezsin. Icinden bisey kalbolursa belki... Ama kimsede calmaz.

Benim arkadasimin ailesi satmak icin arabistana gitmisti. Oradan 20 ye yakin incimsi kolye getirmisti, tam hatirlamiyorum .- Ki tanesi 1200$ a yakin ediyor. Guvenlik nedeniyle bisey olmus valizi acilmis. Eve vardiklarinda valiz karisik doldurulmustu. Ama icindeki hersey yerli yerindeydi. Eksik birsey yoktu.

Calma diye birsey yok. Zaten guvenlik kameralari falan var. Calma olaylari olsaydi gunde kacbin tane laptop, telefon, altin vb. degerli sey geciyor o valizlerden. Ceblerine ataralrdi
    Konu manhattan tarafından (31-05-2010 Saat 03:14 AM ) değiştirilmiştir.
    Sometimes memories can kill...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Konu, ebaydeki alisveristen bagajlarin acilmasina gelmis Bari ben de katkida bulunayim,benim bagajlarimdan hicbiri daha cihazlardan gecmeden once su bavulunu ac demisti.Rastgele soyledi yani.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu, ebaydeki alisveristen bagajlarin acilmasina gelmis Bari ben de katkida bulunayim,benim bagajlarimdan hicbiri daha cihazlardan gecmeden once su bavulunu ac demisti.Rastgele soyledi yani.
    Valla haklisin bende konuya bakmadan yorumlara gore valiz falan yazdim. Simdi bakinca Kendi kendime -ebayla ilgili konuya bisi yazmamistim nerden cikti bu yorumum dedim yatsam iyi olacak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ebayden saat alcam beğendim herşeyi hallettim fakat paypal olayını bilmiodum en son continue dedim ve mail geldi ebay den ve para filan ödemedim kartla..belirttiğim adrese gelip parayı ordan temin etme durumları nedir kapıda ödeme gibi bişi war türkiye de amerika da da bu durum olabilir mi amerika dan adres werdim çnkü??*

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir de arkadaşlar türkiye den ebay'dan bir şey alabilir miyim?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Konu basligini degistirin bence peki ben kredi kartsiz e-bay dan alisveris yapabilir miyim. Kapida odeme vs. gibi, ya da hesaba yatirsam parayi nakit tr deki gibi/??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ebay dan laptop almayi dusunuyorum.. Belki garip bir soru olacak ama saticinin laptop u yollamama gibi bir ihtimali var mi, yani sorun cikarmi guvenilirlik ne dercedir?
    İstikamet Ohaayoo

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aykutdikmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ebayden saat alcam beğendim herşeyi hallettim fakat paypal olayını bilmiodum en son continue dedim ve mail geldi ebay den ve para filan ödemedim kartla..belirttiğim adrese gelip parayı ordan temin etme durumları nedir kapıda ödeme gibi bişi war türkiye de amerika da da bu durum olabilir mi amerika dan adres werdim çnkü??*
    Paypali uzun yillardir kullanan biri olarak sunu soyleyebilirim. Bankamatik, paracard, debit card, kredi karti farketmez. HErhangi bi kartina para yatirman yeterli.

Para birimi onemli degil. TL hesabinla $ islemide yapabilirsin afrika vuvuzelasi biriminede cevirebilirsin. Kaldi ki sen cevirmiyorsun otomatik sistem ceviriyor.

Mesela garanti paracartin var. Icine 20 tl attin. 10$lik bisey alacaksin. Once paypal'a uye oluyorsun. Urunu alirken paypal odeme noktasina basinca hesabina giriyor direk. Hesabinda yaziyor 10$=15 TL cekilecek. Devam dersen kartindan 15 tl cekilmis oluyor. Paypalin islem ucreti 1$ galiba.

Kard bilgilerini eklememissen once bilgileri sorar sonra ekleme yapabilirsin.

Paypalda kapida odeme secenegi yok. Ama ebayda var mi bilmiyorum. Belki ups kargoyla yollanirsa vardir.

Ayrica paypalda gunluk donen para, dunya bankalarinda donmuyor Onun icin guvenle kart bilgini falan verebilirsin.

Dolandirici siteden bile alisveris yapsan paypal senin kart bilgilerini siteye vermez. Paypal kendine havale yapar parayi. SOnra kendinden siteye gonderir. Bi nevi araci guvenlik duvari gibi birsey.

Alisveris yapinca kart bilgilerini silersin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkdaşlar ben alışerişi genelde ebayden yapıorum abd de ama bi sorunla karşılaştım..ben kullandığım kartı burda işyerinden bana çıkartılan bank of america nın kartını kayıt yaptırdım..sistem sizin kartınızı onaylamak için mektup filan yolluyip adresini teyit etcek dedi paypaldan böle bi sorun çıktı yanii..daha öncee trkiyede kullandığım kartımı eklemiştim paypala sorunsuz alışeriş yapmıştım ama bu abd deki kartımda böle sorunlar çıkıo daha önce böle bişi başına gelen war mı yardımcı olabilcek birileriii???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aykutdikmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar ben alışerişi genelde ebayden yapıorum abd de ama bi sorunla karşılaştım..ben kullandığım kartı burda işyerinden bana çıkartılan bank of america nın kartını kayıt yaptırdım..sistem sizin kartınızı onaylamak için mektup filan yolluyip adresini teyit etcek dedi paypaldan böle bi sorun çıktı yanii..daha öncee trkiyede kullandığım kartımı eklemiştim paypala sorunsuz alışeriş yapmıştım ama bu abd deki kartımda böle sorunlar çıkıo daha önce böle bişi başına gelen war mı yardımcı olabilcek birileriii???
    Adres teyiti icin herhangi bi fatura falan goruntusunu mail atmanda yeterli oluyordu bildigim kadariyla. Veya ekstreni. Ama tam emin degilim. Mail atip sorabilirsin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)