Work and Travel 2025
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT a katılım.!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation WAT a katılım.!

arkadaşlar ben izmir dokuz eylül üniversitesi myo ' lunda 2. sınıfa geçtim work and travel a katılmak istiyorum geçenlerde myo öğrencilerininde katılabileceğiyle ilgili bi yazı görmüştüm tabi emin değilim yinede neyse arkadaşlar asıl sorum şu katılmak için neler yapmam gerekir nerelere gitmem neleri halletmem ve ne zaman halletmem gerekir bunları birisi açıklarsa çok iyi olur şimdiden teşekkürler ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

myo öğrencileri katılabiliyor , ama sadece belli bölümler sen hangi bölümsün

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

makina resim konstrüksiyon bölümündeyim ben

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende turızm otelcılık vs okuyanlar gıdebılıyo dıye bılıyorum. Herhangı bır wat sırketını arayarak bılgı alabılırsın aslında
    Hollywood Smile Killer

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya internette baktım 2010 da tüm bölümlere açılmış wat o yüzden asıl sorun şu ne zaman başlamam lazım işlemlere ve nerelere gitmem lazım fln fln yani ilk defa olucak o yüzden hiç bir bilgim yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim bildiğim makina resim konstrüksiyon bölümü katılamıyor , sadece arkadaşın olduğu gibi turizm ve otelcilik bölümü katılıyor , ne zaman başlaman gerekiyor sorusuna gelirse , hemen şimdi başlayabilirsin , wat şirketlerini ara , konuş gez .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sevgili arkadaşlar ;

Work and Travel 2008 döneminde malesef bazı 2 yıllık meslek yüksek okulu öğrencilerinin programa katılımını kısıtlayan belli uygulamalar getirildi. Her hangi bir mağduriyetin oluşmaması için ;

- Turizm Otelcilik
    - Mütercim - Tercümanlık

Bu bölümler dışında okuyan arkadaşlarımız WAT programın başvuruda bulunmasnlar. Başvuran arkadaşlarımız varsa danışmanlık şirketlerinden ücretlerinin geri iadesini talep etinler. Hatta bazı öğrenci kardeşlerimize ISRAR LA KATILABİLECEĞİNİ SÖYLEYEN ACENTLAR oluyormuş lütfen bunlara itibar etmeyin. Kesinlikle katılamzsınız.

bu durumda ortalam 400 - 500 dolar kadar bir kaybınız olur. Eğer bir danışmanlık şirketi sizi bu şekil de WAT programına kabul etti ise ve vizeye kadar gidip YEŞİL KAĞIT almanıza neden bile olsa DS formunuz geldikten sonra durumunuz Konsolosluk yetkilierince değerlendirilip yine RED şeklinde olacaktır.

Bu duruma dikkat etmenizi tavsiye ederim.

---------------- ÖNEMLİ GÜNCELLEME 15 EKİM 2010 -----------------

ARKADAŞLAR ABD KONSOLOSLUĞU BU SENE YANİ 2011 YILINDAN İTİBAREN TÜM 2 YILLIK ÖĞRENCİLERİN WORK AND TRAVEL PROGRAMLARINA BAŞVURUDA BULUNABİLECEĞİNİZ BELİRTTİ. BUNUN YANINDA ARTIK WAT PROGRAMALRINDA YAŞ SINIRIDA KESİNLİKLE KALDIRILDI. YANİ DİYELİM Kİ KİŞİ 35 YAŞINDA VE İŞ VEREN ONA İŞ VERİYORSA BU KİŞİ BİLE BU PROGRAMA KATILABİLİR.

bnde burdaki yazıya bakarak katılabileceğimi düşündüm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)