Work and Travel 2025
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: erken işten ayrılma???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart erken işten ayrılma???

arkadaşlar...20 haziranda işe başlıcam eylül 20 ye kadar sözleşmem var fakat duruma göre ağustos ortasında türkiyeye dönmem gerekebilir. şimdi ben bunu danışmanıma sorduğumda sezon ortası dönemezsin hakkında rapor tutarlar bir daha yurt dışına çıkamazsın falan gibi bir cevap aldım!
    tecrübeli arkadaşlar cevap verirse sevinirim,ben bu işten erken çıkarsam danışmanımın dediği gibi bi durum yada para falan kesintisi yada başka bi durum başıma gelirmi???
    NOT: işim floridada süper markette çalışmak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir daha yurt dışına çıkamazsın ne demek yahu bildiğin sallamış yok artık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yani abarttı tabi onun farkındayım ama erken ayrılma durumunda çalıştığım yerlede sorun yaşamak istemem açıkçası...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ama o sorunu her türlü yaşarsın. Danışmanınla değil işvereninle bu konuyu konuşman en sağlıklısı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Sgb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama o sorunu her türlü yaşarsın. Danışmanınla değil işvereninle bu konuyu konuşman en sağlıklısı.
    bakıcaz artk saolsasın....:

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

isvereninden izin aldigin surece hicbir sikinti olmaz.. isveren de zaten sana izin vermek zorunda sana yapabilecekleri tek sey wat programini iptal ettirmek.. seni izinsiz isten ayrildi diye sponsora sikayet eder o da seni arayip donmeni soyler sen de donmezsen programini iptal ederler ve sana 15 gun icinde ulkeyi terket derler vizen iptal edildi diye.. sen zaten doneceksin ondan umrunda olmaz kafan takma bisey olmaz anlayacagin en kotu senaryoda bile bisey olmaz..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isvereninden izin aldigin surece hicbir sikinti olmaz.. isveren de zaten sana izin vermek zorunda sana yapabilecekleri tek sey wat programini iptal ettirmek.. seni izinsiz isten ayrildi diye sponsora sikayet eder o da seni arayip donmeni soyler sen de donmezsen programini iptal ederler ve sana 15 gun icinde ulkeyi terket derler vizen iptal edildi diye.. sen zaten doneceksin ondan umrunda olmaz kafan takma bisey olmaz anlayacagin en kotu senaryoda bile bisey olmaz..
    eyv arkadaşım çok güzel açıklamışsın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bizde 20 haziranda işe başlayıp 20 sinde bitiyor yalnız 15 20 gün öncesinden bırakıcaz şirkete söyledim iş verenin ile konusup acil bir durum var diyip bırakabilirmişsin ama para kesintisi yapıyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı slytein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde 20 haziranda işe başlayıp 20 sinde bitiyor yalnız 15 20 gün öncesinden bırakıcaz şirkete söyledim iş verenin ile konusup acil bir durum var diyip bırakabilirmişsin ama para kesintisi yapıyorlar.
    para kesintisi sıkıntı değil benim için...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

para kesintisi yapmazlar arkadaşlar. çalıştığın her saatin parasını alırsın. başka kesinti olmaz. ozgursum güzel açıklamış aslında üstüne yorum olmaz ama yinede tekrar vize alamayacağın çok saçma onu hangi danışman söylemişse work and travel'dan haberi yok ))

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Danışmana bak bildiğin sallamış Türkiye'ye geldiğinde 2 ay hapis yatarsın falan da dedi mi

Ozgursumun dediği gibi acil durumlar da cıkış yaparsanız sorun yok.Ama ben ağustos 15 te iş bırakır 10 gün travel yaparım dersen sıkıntı olur keza sponsora bildirerek vizeni iptal edebilme durumları doğuyor öyle olunca..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

güzel bilgiler saolun...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Danışmana bak bildiğin sallamış Türkiye'ye geldiğinde 2 ay hapis yatarsın falan da dedi mi

Ozgursumun dediği gibi acil durumlar da cıkış yaparsanız sorun yok.Ama ben ağustos 15 te iş bırakır 10 gün travel yaparım dersen sıkıntı olur keza sponsora bildirerek vizeni iptal edebilme durumları doğuyor öyle olunca..

Çalışma iznini dolayısıyla vizeni iptal ettirdi diyelim travel da ne gibi sıkıntılar çıkabilir ülke içinde suç işlemedikçe pasaport kontrolü yapılır mı?
    Ve asıl sormak istediğim, 10 günlük travelin ardından gümrüğe gelindiğinde vizenin 10gün önce iptal edildiği ve ülkede 10gün kaçak yaşadığın anlaşıldığında ne yapılır? -ki zaten ülkeden çıkışta yapıyorsun sınır dışı etseler noolacak -

EDIT: Diyordum ki şu mesajı okudum;

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdi bir derleyip toplayalim.. ds 2019 belgende son calisma tarihinden sonra 1 ay kalma hakkin var... 26 gun soylentileri de 1 ay da ama 1 ay gecerlidir diyelim..zaten ds 2019 belgesindeki son gun senin vize biti tarihin olur.. vizeyi ds ye gore ayarlarlar..simdi sen gezi suresinden sonra 10-15 gun daha kalayim dersen kacaga dusersin bu su anlama gelir rahatca cikarsin ulkeden kimse sana hicbisey yapamaz ceza filan yok.. ceza su 10 yil amerikaya bi daha giremezsin.. kacak kalmanin otomatik cezasidir amerikanin..
    Sorumu şöyle düzenleyeyim bu 10 yıl cezası sistem tarafından otomatik mi verilir bir daha vize almak imkansız mıdır yoksa vize görevlisi bunu görür onun inisiyatifinde midir?
    Konu SYSOP tarafından (02-06-2012 Saat 12:35 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

otomatik.. eger gumrukte bu islenirse sana vize basvuru yaptigin an basvurun kabul edilmez... yasanmis olaydir...basvurusunu bile kabul etmediler bir kisinin..

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı SYSOP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çalışma iznini dolayısıyla vizeni iptal ettirdi diyelim travel da ne gibi sıkıntılar çıkabilir ülke içinde suç işlemedikçe pasaport kontrolü yapılır mı?
    Ve asıl sormak istediğim, 10 günlük travelin ardından gümrüğe gelindiğinde vizenin 10gün önce iptal edildiği ve ülkede 10gün kaçak yaşadığın anlaşıldığında ne yapılır? -ki zaten ülkeden çıkışta yapıyorsun sınır dışı etseler noolacak -

Bu 10 gün içinde vizen iptal edildi diyelim ABD içinde herhangi tutuklanma olmadan sıradan bir polis kontrolüne rastlarsan polis bunu anlamayacaktır cünkü WAT öğrencisi olduğunu görüp vize üzerindeki tarihe bakıp gecer şayet gidip makinada sorgulatmazsa.

Çıkışta da sorun yaşamazsın keza ülkeden cıkan adama sen kacaksın nereye gidiyorsun denmeyecektir.Bu her türlü kacak durum için böyledir diyelim WAT la gidip 3 ay yerine 2 yıl kacak kaldın dönüşte yine sorun cıkmaz gider ucağına binersin.Ama bundan sonra ABD yi hollywood filmlerinde görürsün.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)