Work and Travel 2025
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 17 Şubat'ta VİZE GÖRÜŞMESİ'ne gidecek Arkadaşlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart 17 Şubat'ta VİZE GÖRÜŞMESİ'ne gidecek Arkadaşlar

Arkadaşlar 17 Subatta İstanbul'daki ABD konsolosluğuna vize görüşmesi için randevu alan var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben aldım 17si sabah ordayım...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende o gun ordaydim da vazgectim gitmekten.gecen sene de gittigim icin sadece belgelerimi yollicam.red yersem bi dahaki randevuya kendim giderim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben daha önce gitmedim,bu sene de ortalamam 1.68 ve İst da 17 Şubat ta gireceğim vize görüşmesine.Sizce alabilir miyim vizeyi ? Daha randevu almadım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar Ankarada Vize Görüşmesi olmuyormuş tadilattan dolayı hepsi ist da olacakmış.Benim vize görüşmem daha sonraya alındı.Bu ön tarihe çekilebilir mi acaba ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

mart ayında acılır umarım yoksa istanbula gidemicem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Vizeye başvurduğunuz şehirle ikametinizin bir alakası var mı yoksa rastgele seçim mümkün mü?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Hangi saatlerde orda olacaksınız arkadaşlar? mesela 11:45?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bugün görüşmeye giden arkdaşlar paylaşımda bulunabilir mi?

BannedUser
    Guest

evet burak sonuc ne...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Konsolosluk yetkilisi tarafından sorulan soru;
    Yetkili;
    -Hangi Üniversite
    Ben;
    -Ege
    Yetkili;
    -kaçıncı sene?
    Ben;
    - 7th

Konsolosluk yetkilisinin tebessüm ve şaşkınlık içinde bakan yüzünü görmeliydiniz..

Sonuc olarak vizeyi aldım.. Biraz değişik bir vize süreci oldu.. üniversiteyi 3 senedir uzattıgım için normal olarak 4. sınıfta olupta 7. senem olması nedeniyle vize görüşmesine giderken; transkriptin yanında 5-6 adet referans mektubu, aracımın ruhsat fotokopisi, özel bir kaç tapu vs fotokopisi, TR de yaptıgım işlerin örnekleri, sertifikalar vs hersey vardı.. Fakat nedense konsolosluk girişindeki güvenlikle inceden bir tatsızlık yüzünden içeride pek hevesim kalmamıştı, konsolosluk görevlisi evraklarımı istediğinde bırakın onca referans mektuplarını vs. transkriptimi bile sonradan uzattım ama görevli beyefendi gayet kibar ve hoş karşıladı. Transkriptime baktığında kaçıncı senen demeye kalmadı ki girişteki durum yüzünden keyfimin kaçması sebebiyle de zaten durum yukarıda izah ettiğim gibi oldu. . Kolaydı, yalın ben ile itibarımı denemiş oldum ,

bu sene dikkatimi çekenler, konsoloslukta sıra birikimi yok, yogunluk yok, ortalama vize görüşmesi genellikle 3 dakika ve altında, genel olarak fazla soru sormuyorlar, kalabalık evrak istemiyorlar, onlara bakış acınızın degerlendirilmesi adına kapıda size bir anket doldurtuyorlar, memnuniyet anketi gibi birşey, UPS 15 TL olmus mutlaka arkadaslar yanında 15 TL bulundursun.. ayrıca UPS Bütünnest parayı da bozabiliyor.

Ama en çok dikkatimi çeken durum, bu sene ısrarla dikkat ettim Amerikan asıllı görevliler diğerlerine göre bariz bir şekilde daha güler yüzlü davranıyorlar.. Sıcakkanlı hareketler görmek gerçekten güzel
    Konu BurakYILMAZ tarafından (18-02-2012 Saat 07:08 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Konsolosluk yetkilisi tarafından sorulan soru;
    Yetkili;
    -Hangi Üniversite
    Ben;
    -Ege
    Yetkili;
    -kaçıncı sene?
    Ben;
    - 7th

Konsolosluk yetkilisinin tebessüm ve şaşkınlık içinde bakan yüzünü görmeliydiniz..

Sonuc olarak vizeyi aldım.. Biraz değişik bir vize süreci oldu.. üniversiteyi 3 senedir uzattıgım için normal olarak 4. sınıfta olupta 7. senem olması nedeniyle vize görüşmesine giderken; transkriptin yanında 5-6 adet referans mektubu, aracımın ruhsat fotokopisi, özel bir kaç tapu vs fotokopisi, TR de yaptıgım işlerin örnekleri, sertifikalar vs hersey vardı.. Fakat nedense konsolosluk girişindeki güvenlikle inceden bir tatsızlık yüzünden içeride pek hevesim kalmamıştı, konsolosluk görevlisi evraklarımı istediğinde bırakın onca referans mektuplarını vs. transkriptimi bile sonradan uzattım ama görevli beyefendi gayet kibar ve hoş karşıladı. Transkriptime baktığında kaçıncı senen demeye kalmadı ki girişteki durum yüzünden keyfimin kaçması sebebiyle de zaten durum yukarıda izah ettiğim gibi oldu. . Kolaydı, yalın ben ile itibarımı denemiş oldum ,

bu sene dikkatimi çekenler, konsoloslukta sıra birikimi yok, yogunluk yok, ortalama vize görüşmesi genellikle 3 dakika ve altında, genel olarak fazla soru sormuyorlar, kalabalık evrak istemiyorlar, onlara bakış acınızın degerlendirilmesi adına kapıda size bir anket doldurtuyorlar, memnuniyet anketi gibi birşey, UPS 15 TL olmus mutlaka arkadaslar yanında 15 TL bulundursun.. ayrıca UPS Bütünnest parayı da bozabiliyor.

Ama en çok dikkatimi çeken durum, bu sene ısrarla dikkat ettim Amerikan asıllı görevliler diğerlerine göre bariz bir şekilde daha güler yüzlü davranıyorlar.. Sıcakkanlı hareketler görmek gerçekten güzel
    Tebrikler Burak yoğunluk yok demişsin ama zaten görüşmeler daha yeni başladı.Mart Nisan gibi baya yoğun olur heralde.İstinye'demiydi amerikan konsolosluğu bu arada?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Teşekkürler egecim, daha önce mart nisan mayıs aylarında vize görüşmelerine gitmiştim ilk defa subatta gittim belkide ondan oldu bilmiyorum fakat, görünürde 10-15 dakikada binadan çıktım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)