Sayfa 1 Toplam 17 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 516 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Utah Lagoonpark

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Utah Lagoonpark

lagoonparka gidecekler icin yarin jobfairler var.sanirim 4 ayri sirket gonderiyor.. ogrendigim kadariyla baya turk gidecekmis.. ben gecen sene orda calistim bu sene tekrar gidiyorum.. eger lagoonpark veya utah la ilgili sorusu olan olursa cevaplayayim...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

selam bende bu sene lagoon park ta çalışacağım genel olarak nasıl bi yer biraz anlatabilirmisin amerikanın konyası diorlar doğrumu çünkü mormonlar yaşıyormuş genel olarak sosyal hayat nasıl ve lagoon da çalışma şartları nasıl güzel bi yer mi şimdiden teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerikanin en muhafazakar eyaleti. bu kesin ama ne de olsa amerika ne kadar muhafazakar olabilirler ki hatta butun gencler anne babalari mormon olduklari halde ailem mormon ama ben degilim diyorlar genel olarak calisma sartlari cok iyi isten dolayi sikinti yasayacagini sanmiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

geçen sene nerde konakladın bu sene ne yapmayı düşünüyorsun , ev ve araba fiyatları nasıl las vegas 5-6 saat arabayla gidip gelinebilir mi ,salt lake city nasıl bir yer kalabalık mı genel bi bilgi verirsen sevinirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikanin en muhafazakar eyaleti. bu kesin ama ne de olsa amerika ne kadar muhafazakar olabilirler ki hatta butun gencler anne babalari mormon olduklari halde ailem mormon ama ben degilim diyorlar genel olarak calisma sartlari cok iyi isten dolayi sikinti yasayacagini sanmiyorum.

güzel örnek...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gecen sene apartments da konakladik. ogden ve salt lake city de olmak uzere iki konaklama yeri vardi ama sanirim bu sene sadece bir yerde konaklanilacak ve bu da ogden da olacak gibi.. ev fiyati sizi ilgilendirmiyor sonucta konaklamayi sagliyor park . araba fiyatina gelirsek www.craiglist.com dan bakarak gorebilirsin fiyatlari ama sabah aksam ev ve park arasinda servis var.. salt lake city ise eyaletin baskenti ve nerdeyse eyaletin yarisi salt lake city de yasiyor. ama bazi buyuk sehirler disinda (new york, chicago vb.) sehirlerde cok fazla insan goremezsin sokaklarda. herkesin arabasi oldugu icin sokakta insan pek yok. ama alisveris merkezi veya eglence merkezlerine gidersen herkesi orda bulabiliyorsun bu arada ben bu snee self gittigim icin isveren konaklamayi ayarlamiyor bana. ben de kendim ev tutacam orda..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok saol bilgler için birini bulmam lazım dı böyle kafam karışıktı.. konaklama da evler nasıl oluyor ve araba kiralayacak yada alınacak yer war mı yakınlar biliormusn..parkta çok fazla çalışan var mı türk ve diğer ülkelerden olyor mu

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ha bu arada belki yanlis anlamisimdir konaklamalar haftalik 40-45 dolar olacak

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

merak etmeyin konaklamalar guzel oluyor gecen sene 4 kisilik evlerde iki oda banyo mutfak ve beyaz esyali bir sekilde verildi herkese. temizdi evler. konaklamalar sehir merkezinde oldugu icin araba alinacak veya kiralanacak yerlere ve alisveris merkezlerine cok rahat ulasabiliyorsunuz. parkta gecen sene 65 civari Turk vardi. ama sanirim bu sayi artabilir bu sene.Toplamda da 120 - 125 civari watci vardi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler tekrar uçak biletini ne yapacaksın newyork aktarmalımı oalcak bilgin war mı bu konuda verdiğin bilgileri çin çok saol sonra tekrar yazarım şimdi çıkmam lazım kib

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ucak biletleri buyuk ihtimalle new york aktarmali oluyor. turkiyeden direk ucus yok salt lake city e ama avrupadan var. yani avrupa uzarinden de direk ucabilirsin. bilet isini arastiriyorum surekli ne kadara nasil buldugumu soylerim aldigim zaman.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

şu mormonları merak ettim doğrusu
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

abi mormon lar musluman larin bir degisik versiyonu soyle anlatayim kurallarini icki yasak , evlilik oncesi iliski yasak , kafein yasak .. her pazar mutlaka kiliseye gidilir. pazar gunleri adeta utah olu bir eyalet oluyor. hatta parkta pazar gunleri calisanlara ekstra puan veriyorlardi. puanlama sistemi vardi iste bazi seylere eksi ve arti puan veriyorlardi boylece terfi filan yapiliyormus bizi pek ilgilendirmiyordu gerci

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

haa bi de mormon tarikati vardi gecen sene amerika tvlerinin en gozdee haberiydi. tarikat liderinin onlarca karisi yuz kusur cocugu vardi nasil tanidik geliyor dimi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhabalar arkadaslar ben de bu sene Lagoon Park ta calısıcam. konaklama ile isyeri arası kac dk suruyor? Ucak bileti fiyatı ne kadar asagı yukarı? ve de 2. iş bulma olasıgımız nedir? cevaplayacak arkadasa simdiden cok tesekkurler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

oncelikle konaklama daha nerde ben bilmiyorum ama tahminen gecen senki yerde olursa 25-30 dk mesafede. Ucak biletleri su anda british airways de 650 euro ya bulunabiliyor ama ne kadar daha boyle devam eder bilmiyorum..ikinci is olayina gelince ihtiyacin olacagini sanmiyorum illa istersen etraftaki hotel ve restaurant larda bulunur...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saolasın hocam..dedigin yerde kalıcagız herhalde isveren deposito istedi yatırdık 150 dolar. internet baglantısı filan oluo mu odalarda? olmuyorsa nerelerden kullanabiliriz? Salt Lake City nasıl bir yer spor yapabilecegimiz alanlar var mı? Las vegas -Salt Lake city arası kac saattir bayagı yakın gozukuyor..simdiden saolasın cevap icin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben job fairden sonra kaydolduğum için lagoon parka gidemiyorum.yani şirket başka işlere yönlendirmeye çalışıyor. Başka bir şansım yok mu lagoon için?

Bir mail filan atsam kabul ederler mi?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

su an biraz gec gibi cunku jobfairlerde david biraz watci sayisini sinirlandirmaya calismis bana oyle solediler sirketten.. ama yine de sirketinle konus bir mail at sansini dene.. bu arada by bad konaklamanin nerde oldugunu ogrendim north salt lake de olacakmis butun herkes orda konaklayacak gecen sene 3 farkli nokta vardi. downtown a biraz uzak aslinda ama yine de dagbasi olarak gorulemez.bircok ev ve spor yapilabilecek yerler var. las vegas salt lake arasi arabayla 5 bucuk 6 saat civarinda..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

david e mail attım umarım cevap verir...

Vermezsede artık başka alternatiflere yönelcez. Hayırlısı bakalım...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

david in gelenegi genelde en az bir hafta sonra cevap vermesidir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet daha önce giden arkadaşlarım var hepsi aynı şeyi söylüyor

Kabul etsinde isterse 2 hafta sonra cevap versin Yeter ki kabul etsin

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

niye bu kadar istiyosun sen ya???? gerci su an pek iyi is kalmamistir ama lagoon a gitmek icin bu kadar can atan birini gormemistim daha once...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ben birinden borç alarak gidiyorum amerikaya...

Dolayısıyla 3 bin dolar civarında getirmem lazım türkiyeye. Laguna baktığım zaman konaklaması çok uygun. Bir de sınır koymuyomuş lagoon çalışma saati bakımından. Çalışana iş varmış yani. Para kazanmak için ideal gözüküyo yani.

Bi de giden arkadaşlarım var geçen sene çok memnun kaldılar, onlarda baya övdü. Hatta bir arkadaşım burdaki üni yi bırakıp Utah State üniversitesine kayıt oldum onunla da görüşmüş olurum hem diyorum.

O bakımdan çok uygun gözüküyo benim için her konuda...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kim arkadasin berk mi ? bu arada evet asagi yukari dedikleri dogru ama kesinlik yok yani bi de 3000 dolar getirmek icin gidiyosan bence pek mantikli degil wat... 300 dolar geri getirmek icin travel yapamazsin nerdeyse dogru durust alisveris de yapamazsin(ozellikle elektronik) yani sadece gidersin amerika da calisirsin o kadar...onun yerine turkiyedeki tatil yerlerine git orda calis daha cok para kazanirsin ingilizcen de daha az gelismez...soleyecegim beklenti baya yuksek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet biri berk, diğeri yaprak. Ya 3000 olmazda 1500 olur ama para getirmem şart...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ha o ayri 1500 getirirsin ama 3000 cok yuksekti.. insallah olur isin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eyvallah saolasın. Olur inş.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben ve 2 arkadaşımda lagoon da çalışacağız ama hala işverene mail atmadım şu vize belli olsun die bekliyorum sizce atayımmı konaklama için işverene mail yoksa beklesemde sorun olurmu ? bu arada by bad ne işi yapacaksın lagoon da

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

o zaten sana mail atacak ama bu sene herkese bana mail atinda mail adresinizi kaydeteyim kimin mail adresi oldugunu filan demis sen attin mi mail bunun icin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)