Admin Mesajı: Konu, Türk Kızlarının WAT programına olan uygunluğu yada uyum sürecinde yaşanan sorunlardır. Konuyu ısrarla farklı boyutlara taşımak isteyen arkadaşlarımız uyarılmaksızın cezai yaptırımla karşı karşıya kalacaktır.

Sizce turk kizlari work and travel programina uygunmudur? Uygunmudurdan kastim suanki jenerasyon bu programi kaldirmak icin cok ''NARiN'' degilmi? Bu tartismaya , forumdaki diger bi konudan geldik oyuzden , arada gecen muhabbeti size aktariyorum , fikirlerinizi bekliorum

memetcetinkaya:
cogu kiz arkim bana soruyor , onlara cvp verdigim gibi' WAT TURK KIZLARI ICIN UYGUN BIR PROGRAM DEGILDIR '' bocekten korkuorsan, ailenin tek cocuguysan, hayatinda hicbi zman tek basina biyere gitmediysen, yalniz kalamaiorsan - wat yapmaa)

inqueen;
yabancı kızların bu tip korkuları yok mu da türk kızlarına özgü bir şey dedin? ayrıca insanına göre değişir bu durum ırkına göre değil

memetcetinkaya:
lafimin arkasindayim TURK KIZLARINA ozgu birsey bu, diger ulkelerin kizlarida korkarlar ama buna sadece korkarak tepki verirler aglamazlar zirlamazlar annesini babasini erkek arkadasini arayip dert yanmazlar acitasyon yapmazlar , dunyanin hicbir yerinde suanda yetismekte olan turk kiz jenerasyonu kadar , kabiliyetsiz ve simarik baska bi irk yoktur. ( %80 inden bahsediorum )

inqueen ; şu an çok basit bir düşünceye sahip olduğunu farkettim, dahada polemiğe girmicem.

memetcetinkaya:
yani basit bi dusunce tarzina sahip olmanin kotu bi yani oldugunu dusunmuorum, dusuncesizlerin cogunlukta oldugu bi toplumda . See yaa

makroklima;
Türk kızlarına göre demek yanlış bence herkese göre bir program bu kim ne amaclıyorsa kim ne istiyorsa onu yapabilir bu programda. Kızlar yapamaz diye bir şey yok.... Giden onlarca kız arkdasım var

cav ; Her ne kadar bu program 'Türk kızlarına Göre Değil' düşüncesinde olsam da bunu bu şekilde söylemek göze batıyor sanırım bu yüzden ben şöyle diyorum

Abd de bulunduğum yıllarda karşılaşmış olduğum Türk kızlarının yüzde 80 ni -ki bana göre sudan sebeplerden dolayı- şikayetciydi, mutsuzdu ve pişmandı.

memetcetinkaya;
goze batabilir acida gelebilir ama bi gercek var odaa turk kizlarina gore olmadigidir 5 senedir wat a katilan psikoloji bolumunde 50 kisilik sinifin tek erkek ogrencisi olarak mezun olmus bi kisi olarak soluorum bunu.