Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: experience usa

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Angry experience usa

arkadaslar kendileri tam bir firsatcidir , son derece uzak durulmasi gereken bir acente,ben gecen sene gittim onlarla ,benim 2010 yili birinci donem ortalamam kotu gelecegi icin erken vize yapacaz sana subat ayinin 15 ine kadar dediler kayit oldum , benim turizm gecmisim var 7 senelik barmenlik yaptim cesitli barlarda otellerde ,dediler tam sana gore bir otel isi var tamam colorado da tamam ozaman dedim kayit oldum , sonra bunlar sallanirken erken kayit kacti , ben araligin 7 sinde kayit parasini verdim adamlar subatin 15 ine yetistiremedi ,sonra dediler otleden bir yetkili seni arayacak test edecek mulakat edecek dediler benimde 7 senelik turizmden sonra ingilizcem perfect denebilecek seviyeye gelmistir ozelliklede pratikte ,sonra arayan kisinin butun sorularini ustalikla problemsiz cevapladim ,ozellikle onu anlayamamam icin hizli konustu ama ben hicbir dedigini tekrarlatmadim , en sonunda nezaman gelecen dedi haziranin 20 sinde dedim oo cok gecmis bize mayisin 15 inde basliyacak biri lazim dedi, sonradan sponsorla telefon gorsumelerim oldu ve o sesi tanidim ( ellerinde oyle bir is olmadigi icin sponsora arattirmislar beni ve kabul edilmedigimi soylemesini istemisler , )sonra peki dedim ne isi bulacaniz bana dediler mc donalds kaldi sadece elimizde ki ben araligin 7sinde kayit olmus adamim ,dedim ozaman turistik biyer olsunda en azindan kendim bulurum bir barmenlik,tamam dediler ozaman seni rhode island ,westerly ye mc donalds a gonderelim , benimde hic icime sinmedi burasi bakiyorum bilgilerine oranin koy gibi biyer , tamam dedim olur , sonra haziran oldu ciktik yola vardik new york'a bunlarin vaadlerinde hava alanindan alma, new yorkta bir gece konaklama new york turu vardi biz gidince oo hosteller kapandi ondan iptal oldu new yorkta bir gece konaklama, tur da yok , sizi direkt calistiginiz yerlere goturecem dedi ordaki arkadas , iyi tamam rhode island da yakin new yorka neyse dedim tamam ben gideyim beni birak otobus istasyonuna dedim , arkadas da dediki sen rhode islanda gitmiyorsun ki !!!! basimdan assagi kaynar sular dokuldu, ee dedim nereye gidiorum massachusettes e gidiosun dedi , hava alaninda ogreniorum nereye gittigimi , daha problemler devam neyse 5 kisi falan o civara gidiorduk aramizda birer saatlik mesafe vardi benden 85 dolar para aldi diger arkadaslardan da ayni ,birde yalan soyluyor serefsiz otobusle giderseniz 150 dolar verirsiniz diyor zaten cepte para kisitli meger otobus 30 dolarmis sonradan ogrendim.neyse gittik massachusettes hyannis'e vardik oraya ortalikta mc donalds falan yok bizim calisacagimiz daha dogrsu benim calisacagim elimde job offer bile yok elimdeki job offer rhode island daki mc donalds icin , sonra 3-5 gun gecti maillerime cevap yok , sponsorun verdigi telefonu ariyorum mesaj birakin donecez diyor donen yok bu arada bende uyaniklik yaptim ,konaklama sahibine 5 kurus para vermedim adamin baglantisi varmis bu sponsorla benim dedim hic biseyim belli olmadan para vermem dedim , napacak beni sokaga mi atacak!!!! polise giderim, sonra adam mecbur kaldi bi sekilde sponsorun ozel numarasindan ulasip durumumu anlatti demesin mi sponsor senin ne isin var orda dye !!!! sen rhode islanda neden gitmedin diye !!!!! gene basimdan assagi kaynar sular dokuldu,dedim siz gonderdiniz ben gondermedim haberim yok benim senin orda oldugundan dedi , dedimozaman gideyim rhode island a hemn dedi yok gitme oraya orasida dolmus aradim orayi dedi , 3 hafta sonra hyanniste bana km hesabiyla 11 km uzakliktaki mc donaldsta is ayarladilar , problemlr daha bitmedi yeni baslioruz neyse bisiklet aldim falan 11 km az bir mesafen degil hergun 45 dakika hizli tempoyla bisiklet kullaniyordum, ve bana haftada 20-21 saat veriolardi inatlarina her gun sadece 2-3 saat icin bana okadar yolu kat'ettiriyorlardi , ver herkesin manager olup emretmesi sabrimin sinirlarini zorlamalari da cabasi , sonra ben bu problemleri bildiriyorum maille mesaj birakiyorum ne acenteden cevap var ne de sponsordan , en son kendi basimin caresine bakmak zorunda oldugumuzu farkettim , gidip barlari gezmek icin bilgisayarda bi cv hazirladim , sonra daha gittigim ilk barda is buldum barmen olarak sonrada sponsor beni tehdit etmeye basladi sen nasil birakirsin bizim seni yerlestirdigimiz isi senin vizeni iptal edecem falan demeye basladi, bende dedimki elinden geleni yap sen gelirsin istanbula is fuarina elbet !!!! bidaha da ses soluk cikmadi , boyle problemli bi work and tarvel yasadim saolsun degerli experience usa acentesi ve bunun degerli danismani ********* ve mehmet soyadi ne halt bilmiyorum onlarla ,,oraya bu sirketle gelen butun arkadaslar memleketten para gonderttiler biseyler alabilmek icin birakin masraflari cikarmayi gelirken ellerinde getirdikleri 1000er dolardan da oldular EXPERINCE USA TAMAMEN UZAK DURLMASI GEREKEN BIR ACENTEDIR
    Konu barmen tarafından (03-02-2012 Saat 02:47 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

barmen, bu şirketin yetkilileri yüzsüzlükte sınır tanımaz. size o kadar işkence çektirdiler bi de arkanızdan bu öğrencilerden bi halt olmaz daha doğru düzgün iki kelime ingilizce konuşamıyorlar diyorlardı. sizi gideceğiniz yere götürmeyi de para kazanmak için yaptıkları çok aşikardı. keşke otobüsle gitseydin de bunlara daha fazla para kazandırmasaydın. ayrıca bir cok öğrenciye de bostonda boş yer yok sizi rhode island a götüreceğiz dediler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı barmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kendileri tam bir firsatcidir , son derece uzak durulmasi gereken bir acente,ben gecen sene gittim onlarla ,benim 2010 yili birinci donem ortalamam kotu gelecegi icin erken vize yapacaz sana subat ayinin 15 ine kadar dediler kayit oldum , benim turizm gecmisim var 7 senelik barmenlik yaptim cesitli barlarda otellerde ,dediler tam sana gore bir otel isi var tamam colorado da tamam ozaman dedim kayit oldum , sonra bunlar sallanirken erken kayit kacti , ben araligin 7 sinde kayit parasini verdim adamlar subatin 15 ine yetistiremedi ,sonra dediler otleden bir yetkili seni arayacak test edecek mulakat edecek dediler benimde 7 senelik turizmden sonra ingilizcem perfect denebilecek seviyeye gelmistir ozelliklede pratikte ,sonra arayan kisinin butun sorularini ustalikla problemsiz cevapladim ,ozellikle onu anlayamamam icin hizli konustu ama ben hicbir dedigini tekrarlatmadim , en sonunda nezaman gelecen dedi haziranin 20 sinde dedim oo cok gecmis bize mayisin 15 inde basliyacak biri lazim dedi, sonradan sponsorla telefon gorsumelerim oldu ve o sesi tanidim ( ellerinde oyle bir is olmadigi icin sponsora arattirmislar beni ve kabul edilmedigimi soylemesini istemisler , )sonra peki dedim ne isi bulacaniz bana dediler mc donalds kaldi sadece elimizde ki ben araligin 7sinde kayit olmus adamim ,dedim ozaman turistik biyer olsunda en azindan kendim bulurum bir barmenlik,tamam dediler ozaman seni rhode island ,westerly ye mc donalds a gonderelim , benimde hic icime sinmedi burasi bakiyorum bilgilerine oranin koy gibi biyer , tamam dedim olur , sonra haziran oldu ciktik yola vardik new york'a bunlarin vaadlerinde hava alanindan alma, new yorkta bir gece konaklama new york turu vardi biz gidince oo hosteller kapandi ondan iptal oldu new yorkta bir gece konaklama, tur da yok , sizi direkt calistiginiz yerlere goturecem dedi ordaki arkadas , iyi tamam rhode island da yakin new yorka neyse dedim tamam ben gideyim beni birak otobus istasyonuna dedim , arkadas da dediki sen rhode islanda gitmiyorsun ki !!!! basimdan assagi kaynar sular dokuldu, ee dedim nereye gidiorum massachusettes e gidiosun dedi , hava alaninda ogreniorum nereye gittigimi , daha problemler devam neyse 5 kisi falan o civara gidiorduk aramizda birer saatlik mesafe vardi benden 85 dolar para aldi diger arkadaslardan da ayni ,birde yalan soyluyor serefsiz otobusle giderseniz 150 dolar verirsiniz diyor zaten cepte para kisitli meger otobus 30 dolarmis sonradan ogrendim.neyse gittik massachusettes hyannis'e vardik oraya ortalikta mc donalds falan yok bizim calisacagimiz daha dogrsu benim calisacagim elimde job offer bile yok elimdeki job offer rhode island daki mc donalds icin , sonra 3-5 gun gecti maillerime cevap yok , sponsorun verdigi telefonu ariyorum mesaj birakin donecez diyor donen yok bu arada bende uyaniklik yaptim ,konaklama sahibine 5 kurus para vermedim adamin baglantisi varmis bu sponsorla benim dedim hic biseyim belli olmadan para vermem dedim , napacak beni sokaga mi atacak!!!! polise giderim, sonra adam mecbur kaldi bi sekilde sponsorun ozel numarasindan ulasip durumumu anlatti demesin mi sponsor senin ne isin var orda dye !!!! sen rhode islanda neden gitmedin diye !!!!! gene basimdan assagi kaynar sular dokuldu,dedim siz gonderdiniz ben gondermedim haberim yok benim senin orda oldugundan dedi , dedimozaman gideyim rhode island a hemn dedi yok gitme oraya orasida dolmus aradim orayi dedi , 3 hafta sonra hyanniste bana km hesabiyla 11 km uzakliktaki mc donaldsta is ayarladilar , problemlr daha bitmedi yeni baslioruz neyse bisiklet aldim falan 11 km az bir mesafen degil hergun 45 dakika hizli tempoyla bisiklet kullaniyordum, ve bana haftada 20-21 saat veriolardi inatlarina her gun sadece 2-3 saat icin bana okadar yolu kat'ettiriyorlardi , ver herkesin manager olup emretmesi sabrimin sinirlarini zorlamalari da cabasi , sonra ben bu problemleri bildiriyorum maille mesaj birakiyorum ne acenteden cevap var ne de sponsordan , en son kendi basimin caresine bakmak zorunda oldugumuzu farkettim , gidip barlari gezmek icin bilgisayarda bi cv hazirladim , sonra daha gittigim ilk barda is buldum barmen olarak sonrada sponsor beni tehdit etmeye basladi sen nasil birakirsin bizim seni yerlestirdigimiz isi senin vizeni iptal edecem falan demeye basladi, bende dedimki elinden geleni yap sen gelirsin istanbula is fuarina elbet !!!! bidaha da ses soluk cikmadi , boyle problemli bi work and tarvel yasadim saolsun degerli experience usa acentesi ve bunun degerli danismani *********** ve mehmet soyadi ne halt bilmiyorum onlarla ,,oraya bu sirketle gelen butun arkadaslar memleketten para gonderttiler biseyler alabilmek icin birakin masraflari cikarmayi gelirken ellerinde getirdikleri 1000er dolardan da oldular EXPERINCE USA TAMAMEN UZAK DURLMASI GEREKEN BIR ACENTEDIR
    Peki neden hakınızı yasal olarak savunmuyosunuz?yada medyaya taşımıyosunuz?Eminim büyük tv şirketleri bunu haber yapar çünkü artık wat ı bilmeyen yok gibi.Yani haber değeri yüksek bişey.Aynı şey başıma gelmiş olsa mailler, telefon kayıtları, kişilerle yaptığım görüşmeleri (ki sorun yaşayacağımı düşündüğüm her durumda sadece wat değil kayıt ederdim görsel olarak) delil olarak sunardım.

BannedUser
    Guest

Omer Sami nerelerdesin sen ya o kadarda uyardım seni gitmeden ama gene sanırsam magdur oldun. Ama hem sen hem barmen magdurıyetinizi yazmıssınız bu cok guzel... Diger arkadaslara yol gosterir.....

BannedUser
    Guest

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Omer Sami nerelerdesin sen ya o kadarda uyardım seni gitmeden ama gene sanırsam magdur oldun. Ama hem sen hem barmen magdurıyetinizi yazmıssınız bu cok guzel... Diger arkadaslara yol gosterir.....
    bana en başta verdiği fabrika sözünü tuttu. ama mağdur ettiği taraflarıda var dı tabi. experience ile gelen diğer arkadaşlara yaptıklarını görünce ben halime şükrettim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

allahtan benim turizmden kalma iyi bir meslegim vardi elimde basvurdugum ilk bara kabul edildim iyi de para kazandim , ama diger arkadaslar cok problemler yasadilar , ingilizceleri de kotuydu ,burger kingden baska is bulamadilar ordada cok problem yasadilar kimisi uzaklasitirma aldi , yani hepside memleketten ek para istediler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki neden hakınızı yasal olarak savunmuyosunuz?yada medyaya taşımıyosunuz?Eminim büyük tv şirketleri bunu haber yapar çünkü artık wat ı bilmeyen yok gibi.Yani haber değeri yüksek bişey.Aynı şey başıma gelmiş olsa mailler, telefon kayıtları, kişilerle yaptığım görüşmeleri (ki sorun yaşayacağımı düşündüğüm her durumda sadece wat değil kayıt ederdim görsel olarak) delil olarak sunardım.
    ugur kardes benim icin belki daha iyi oldu cunku mc donalds ta calismaya devam etseydim , ya da bana baska bir mcdonalds bulsalardi , barmenlik kadar eglenceli ve iyi kazancli olmazdi , bi diger yonden de okadar cok problem yasayan arkadaslarla tanistim ki dedim , bu work and travel dedikleri sey sirketlerin sadece vize aldirmaya yaradiklari duzmece, amerikaya geldin mi tek basinasin !!!!! kimi arkadaslar geldirler 1 ay durdular halaa is yok allahtan ucak biletleri esnekti ki erkene aldirip , amerikada bir ay sikinti yasayip donduler hicbisey yapamadan ise bile giremeden eger o arkadaslarin sikayetleri hic biseye yaramiyorsa ben bosuna ugrasmis olurum !!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Herkes sizin kadar şanslı değil ama.Sizin için bu kötü durum lehinize işlemiş ama iş deneyimi ing olmayan birsürü öğrenci gidiyor wat ile.Sizde haklısınız tabi,devletin kendiliğinden açması gereken kamu davalarını bile devlete zorla açtırıyoruz.Birde üstüne avukat masrafı filan derken topyekün zarara giriyosun.Neyse umarım wat ile gitmeyen herkes bu ve bunun gibi siteleri okurda başlarına ne gelebilir gitmeden öğrenir de ona göre tedbir alır..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Work and travel degilde yalan bunlardan sorulur,Hic bi sozlerıni yerine getirmiolar. daha turkıyeden ayrılmadan 3 sefer ,iş degistrms oldum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyide benim hala mahkemem devam ediyor adamlar hala ankara'da gözüküyor. bence avukat masrafı flan çekinmeyin bende imzaladığım sözleşmeye kadar her şey mevcut hakkınızı aramazsak yanlarına kalacak. ankara'da şirket kayıtlarında aynı ama farklı isimle devam ediyorlar mehmet şirket sahibi yine mehmet gözüküyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben yazınızı okudum ne kadar sırket sızden para amaclı somurdugu bellı olsa bıle ben sızde cok hata buldum.ilk olarak rhode ısland ben 2 yıldır oraya gıdıyorum newporta orasına koy demek ıcın arastrmams olmak gerekıyo keşke ımkanm oslada orda yasayabılsem.2.sızn elınde job offer olmasna ragmen sız basklarnn sozne ınanarak baska yerlere gıttmssn.3 ise bu program için üniversite okuyan ogrencılerı seçmelerının bır amacı var buda akıllı olup kendı ellerınden geldıgınce ayakta durabılmektır ama sızn cok yanlıs yaptgnızı dusunuyorm otobus bıletını bıle gıtmeden once arastırmayı akıl edememssnz kı sız dunyyanın dıer bı ucuna gdıyosunz.ama bu kadarla geçmıs olsun tamemn dolandırıcı bir şirkete denk gelmssiniz dier arkdasşları uyandırmak açısından anlattgınız ıcınde teşşkur ederım sıze

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)