Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolandırıcı Şirketlerle İlgili Konuların Kaldırılması

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Dolandırıcı Şirketlerle İlgili Konuların Kaldırılması

Bir firmanın dolandırıcılıgı üzerine bir çok insanın mağdur olması ve burdan paylasılması sonucu bütün o şirketle ilgili konuların silinmesi hakkında bi yönetici bilgi verebilir mi?
    O konunun açılma amacı mağdur sayısının artmamasıdır ki, bahsi geçen şirket ve şahıs bunu profesyonel bir şekilde yapmaktadır. İnsanların emeğini ve 1 yılını hiçe sayarak bu dolandırıcılıga devam etmektedir.
    Bu tür bi konunun kaldırılması ve post atan mağdur arkadasların banlanmasını anlamıs değilim.
    Konu AlCapone tarafından (24-04-2012 Saat 01:47 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Turkex konusundan bahsediyorsun galiba heralde sponsor diye oldu böyle bişey başka bişey gelmiyor aklıma. Güzel ülkemizde yaşananlar internet ortamında yaşanınca şaşırmamız enteresan.
    Wisconsin Dells | Noah's Ark
    2011 Summer

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@AlicanKidd tam olarak ne demek istedin hocam pek anlayamadım açıkçası.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bu dünyada paran varsa hayat güzel demek istiyor

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ortada rahatsız edici bir durum var haklısınız fakat yönetici arkadaşlarımızdan Fiorex konu ile ilgili bir açıklama yapmış: http://www.turkishwat.net/turkishwat...iklamalar.html

Turkex turkishwat.net'un sponsoru değildir, keza sponsor olsa da farketmez. Bir ayrımcılık olsa bu forumun bir ayrıcalığı kalmaz bu günlere gelmez.

Sonuç olarak, durum ile ilgili bir kritik yapıp ona göre tekrar hareket edecek ve size bilgi döneceğiz. Konunun kaldırılması sayfa içerisinde haklı durumda olsanız dahi haksız duruma düşebileceğiniz yazılardır. Rencide etmeden, yargılamadan şikayetlerinizi belirtebilirsiniz fakat hükmü verilmeden bir şahsı/kurumu dolandırıcı diye niteleyemezsiniz. Hükmü veren kurum da mahkemelerdir. Bundan sonraki kelimeleri bu doğrultuda seçelim. Arada olayı hoplatmak isteyen ve odaklamaya çalışan aynı şahsa ait en az iki kullanıcı adının olması durumun farklı yönlere itilmesine vesile olmuştur bir anlamda.

Turkishwat her zaman haklının yanındadır.
    admin (at) turkishwat.net

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Shinoda açıklama yapmış ancak eklemek istediklerim var. Cezalı Üyeler başlığında neden uzaklaştırmalar yaşandığını görebilirsiniz. Nedensiz hiçbirşey yapmıyoruz. Önce bilgi sahibi olalım sonra fikir sahibi...

Şikayet Var kısmı halen kullanıma açıktır. Çift hesap alanlar, olayı farklı boyuta taşıyanlar, linç girişiminde bulunanlar, hakaret edenler ve hüküm verenler forum kurallarını ihlal etmiş sayılacak ve süresiz banlacaktır.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu insanlar durduk yere gelip o adam hakkında dolandırıcı ifadesini kullanmamışlardır ben inanmıyorum buna, mahkeme karar vermeden o kişi için dolandırıcı diyemiyorsanız diyorsa bu site yöneticileri ülkedeki yönetim biçiminden hiçbir fark kalmamıştır. Mahkemelerde Adalet olsun biz karar bekleyelim Ama olmadığı için o adam insanların paralarını alıp amerikaya yollamayıp icracılardan kaçıp ofis telefon değiştirip nerde olduğu belli olmayınca DOLANDIRICI denebilir.
    2011 Summer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shinoda açıklama yapmış ancak eklemek istediklerim var. Cezalı Üyeler başlığında neden uzaklaştırmalar yaşandığını görebilirsiniz. Nedensiz hiçbirşey yapmıyoruz. Önce bilgi sahibi olalım sonra fikir sahibi...

Şikayet Var kısmı halen kullanıma açıktır. Çift hesap alanlar, olayı farklı boyuta taşıyanlar, linç girişiminde bulunanlar, hakaret edenler ve hüküm verenler forum kurallarını ihlal etmiş sayılacak ve süresiz banlacaktır.

Nedensiz illaki birşey yapılmıyorda yalnız konuyu açan arkadaşlar başka ,çift hesap açıp konuya yazan bir başka kişi ve bizim aracılığımızla bir mağdur buraya katıldı ve haliyle sadece o konuya yazma gereksinimi duydu.Bundan doğalda birşey yok.Ayrıca linç girişimi vs şeyler yazmışsınız.O konuda bu 2 kişinin dışındada '' Yakalayıp dövün'' diye mesaj atanda vardı onun hakkında neden bir işlem başlatılmadı madem bu arkadaşa böyle birşey yakıştırıldı.

Ayrıca dolandırıcılık lafınıda kesinlikle söylebiliriz bence.Yasal olarak zaten bir düzine dolandırıcılık davası var hakkında ve bunun dışında benim çok yakından tanıdığım 2 arkadaşında paraları alıp tüydü.Ulaşılamıyor buna sizin oralarda ne deniyor? Başka bir anlamı varsa belirtirseniz onu söyleyebiliriz.

Kısa lafın özü,hiç değilse konu kalabilirdi hakaret,linç girişimli mesajları silip yazanlara gerekenleri yapabilirdiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hakkında hüküm verilince burada yayınlayacak mısınız?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

siz yazılanları kaldırıyorsunuz. bunu yaparak da adil davrandığınızı söylüyorsunuz. Biz mağdur olmuş zamanı ve parası çalınmış insanlarız. Bize zaten olan oldu artık mahkemeye vermekten başka çaremiz kalmadı. Tamamen iyiniyetli olarak başkaları da tuzağa düşmesin diye yazıyoruz. Bizim hiçbir çıkarımız yok burada.Aksine sürekli olayı anlatmaktan yorulduk artık. Başka insanların canı yanmasın diye uğraşıyoruz. Size bir şey demek istemiyorum ama bu durumda farkında olmadan da olsa SERHAN KAYIR VE TURKEX e biryerde yardımcı olmuş sayılıyorsunuz. Böyle bir şeyi nasıl yapıyorsunuz gerçekten anlamıyorum. ARKADAŞLAR TABİ OLAN BİZE OLDU ADMINLERİN KENDİSİNE BİR ŞEY OLMADIĞI İÇİN RAHAT RAHAT SİLERler. BURADA BİZ BAŞKALARI İÇİN UĞRAŞIYORUZ ARTIK OLAYLAR TAMAMEN BİZİM DIŞIMIZDA. BİZ ZATEN DOLANDIRILDIK. BİZ ZATEN MAHKEMEYE VERDİK. BUNDAN SONRASI TAMAMEN BAŞKALARI MAĞDUR OLMASIN DİYE! RAHATÇA GEZMESİN ARTIK BU ŞAHIS DİYE!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

E şimdi kime yaradı bu durum? Madem öyle benim alehimde yazı yazdınız 3 üyelik alıp girip kendime küfredeyim konuyu bu yolla sildireyim.. Hakaretler silinip konu saklanmalıydı şimdi "turkex" diye aratan adı geçen suçlamaların hiçbirini okuyup öğrenemeyecek.
    İki gün sonra karar çıkıpta burada ifşa edilecek değil ya.Memleketin adalet sisteminin hızı malum, yönetime göre, bu kişi ve kuruma "dolandırıcı" demek için mahkeme sonucu lazımmış.Hal buyken önümüzdeki yıllarda bu adam aynı şekilde bu işi yapar kim nereden öğrenecek?
    BENCE, forum mantığında bu gibi şaibeli durumlarda kullanılmak üzere normal üyelerin göremediği bir altforum bulunmalı ve bu tarz konular önce buraya taşınmalı,umarım konu direk silinmeyip böyle bişey uygulanmıştır..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı SYSOP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E şimdi kime yaradı bu durum? Madem öyle benim alehimde yazı yazdınız 3 üyelik alıp girip kendime küfredeyim konuyu bu yolla sildireyim.. Hakaretler silinip konu saklanmalıydı şimdi "turkex" diye aratan adı geçen suçlamaların hiçbirini okuyup öğrenemeyecek.
    İki gün sonra karar çıkıpta burada ifşa edilecek değil ya.Memleketin adalet sisteminin hızı malum, yönetime göre, bu kişi ve kuruma "dolandırıcı" demek için mahkeme sonucu lazımmış.Hal buyken önümüzdeki yıllarda bu adam aynı şekilde bu işi yapar kim nereden öğrenecek?
    BENCE, forum mantığında bu gibi şaibeli durumlarda kullanılmak üzere normal üyelerin göremediği bir altforum bulunmalı ve bu tarz konular önce buraya taşınmalı,umarım konu direk silinmeyip böyle bişey uygulanmıştır..
    En azından bende böyle düşünüyorum.Bizim wat şirketimiz yok.Sadece başka mağdur olabilecek kişileri önleme amacındayız.En azından hakaret içeren mesajlar silinip konu kalabilirdi.Serhan denilen şahsın buradada hesabı var. Turkex danışman diyede zaten yürekliyse böyle bir olaylar yoksa zaten kendiside cevap verir.

Biz burada sadece TURKEX denilip arattığında nasıl bir şirket olduklarının gözükmesini istiyoruz.BAŞKASI MAĞDUR OLMASIN diye....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ve adminlerden ses yok... bunu da banla...böyle dedik diye...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

TheDante ve SYSOP cok haklılar. Bugun bu durumda olmamızın en büyük nedenlerinden biri bu tur konuların silinmesidir. Ben Turkex e kayıt olmadan önce tabi ki arastırma yaptım hicbir magduriyet bulamadım. Turkex 2008 yılından beri faaliyette ve insanları dolandırıyor. Mutlaka biri buraya konu acmıstır cünkü TW 2006 da kurulmus ve Türkiye'nin en büyük öğrenci platformlarından biri. Bunu göz önünde bulundurarak buraya konu acmıstım. Turkex nasıl bir şirket diye. Cevap yazan tek kişi break yani admin idi. Cevabı da suydu; "Olumsuz fazla yorum duymamıştım, 2 yıl önce Turkishwat'ta sponsor bağlantısı vardı."

Benim anlamadıgım 4 yıldır insanları dolandıran bir şirketten böyle bir sitenin admininin nasıl haberi olmaz ? Yanlıs anlasılma olmasın burdaki kimseyi suclamıyorum. Ama siz siz olsanız böyle bir sitenin admininin yaptıgı bu yorum size fikir vermez miydi ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı AlicanKidd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu insanlar durduk yere gelip o adam hakkında dolandırıcı ifadesini kullanmamışlardır ben inanmıyorum buna, mahkeme karar vermeden o kişi için dolandırıcı diyemiyorsanız diyorsa bu site yöneticileri ülkedeki yönetim biçiminden hiçbir fark kalmamıştır. Mahkemelerde Adalet olsun biz karar bekleyelim Ama olmadığı için o adam insanların paralarını alıp amerikaya yollamayıp icracılardan kaçıp ofis telefon değiştirip nerde olduğu belli olmayınca DOLANDIRICI denebilir.
    AlicanKidd;

İlk defa böyle bir durumla karşılaşmıyoruz. Onlarca kapattığımız konu var. Peki nedeni hakkında bir fikrin var mı? -Belki kendi açından vardır. Buraya nice öğrenciler geldiler, konular açtılar ve destek çıktık. Sonra ne mi oldu? O öğrenciler sözlerinin arkasında durmadılar. Açtıkları konuları kendileri kapattılar yada mahkeme sürecine girdi olay. Ben inanıyorum ki bu ismini verdiğiniz şahıs paralarınızı geri ödese, buraya mesaj atan arkadaşların büyük bir çoğunluğu ortadan kaybolacak. Bunu istatistikler söylüyor.

Hüküm konusuna gelince, burası hüküm yeri değil. Ülkenin kanunları var ve bireyler bunlar çerçevesinde yargılanıyor. Birkaç kişinin ortak kanaatine göre değil malesef. Senin mantığının doğru olduğunu varsayar ve mahkeme kararını beklemeden, süreci izlemeden bir karar verme gereksinimi duyarsak, bende senin ilgili şirkete rakip bir firma olduğunu ve karalama yaptığın kanaatine varabilirim. Bunun olmaması için kanunlar var işte..

Sizin dediğiniz gibi adını verdiğiniz kişiyi kayırsak şu anda yasaklı kelimeler arasına alırım verdiğiniz şahsın ismini ve şirketini.. Binlerce kez yazsanız da çıkmaz.! Bazı şeyleri görüpte konuşalım o yüzden.

Sizlere şikayetim var kategorisinin hala açık olduğunu ve kurallar çerçevesinde şikayetlerinizi bildirebileceğinizi belirttik. Tamam bir şikayetiniz var ve bunu güzelce yazın. DOLANDIRICI yazıyorsunuz (bana göre mahkeme kararı olmadan yazılmaması gerekir). Yine de diyorum ki tamam bu çocuklar dediklerinin arkasında gibi.. Ama bakıyorum profillerinize, çift hesaplar, yanlış isim soyisim ve mail bilgileri..
    Önce kendimize çekidüzen verelim. Sonra sorgulamaya başlayalım.

An itibari ile TC KİMLİK no İsim Soyisim ve Telefon numarasını eksiksiz paylaşan kim olursa olsun mesajlarına dokunmayacağım. Ben bu durumdan sizlerin daha fazla zararlı çıkmamanız için müdahale ettim şimdiye kadar. Bundan sonra etmeyeceğim. Çünkü görüyorum ki bizlere karşı mesnetsiz iddialarınız var ve bunları savunurken vermiş olduğunuz doneler akla mantığa sığmıyor. TW her zaman haklının yanında olmuştur. Olacaktır da..

Dediğim gibi bilgilerini eksiksiz paylaşan herkes an itibari ile istediğini dilediği gibi paylaşabilir. Yasal bir anlaşmazlık durumunda ilgili makamlarla bilgileriniz paylaşılacaktır bilginize..

Konu içeriğine iki çift lafım daha olacak. Bu dediğiniz kişi "Ticari iflasını" verirse hiçbiriniz beş kuruş alamazsınız üstüne üstlük buraya yazdıklarınızdan hakaret davası görülebilir. Şimdi bir daha düşünün neden müdahalelerde bulunduğumuzu ..,

Selamlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@Fiorex olayla benim alakam mevcut değil Turkex'e ne kayıt oldum nede herhangi bir ilişkim oldu ben dolandırılanların kandırılanların savunulduğu taraftayım. Bilgilerimde senin bahsettiğin gibi ne bir yanlış ne bir eksik var. Ben tanımam bu sahısı ama o kadar insan gelipte birşey paylaşıyorsa foruma ters mesajlar silinip konu bırakılmalıydı. Benim bahsettiğim budur.Burada sizde üyeleri koruma amacında olabilirsiniz doğru bir davranıştır ancak biraz daha esnek davranılıp TURKEX konusunu bırakabilmeliydniz.
    2011 Summer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konu içeriğine iki çift lafım daha olacak. Bu dediğiniz kişi "Ticari iflasını" verirse hiçbiriniz beş kuruş alamazsınız üstüne üstlük buraya yazdıklarınızdan hakaret davası görülebilir. Şimdi bir daha düşünün neden müdahalelerde bulunduğumuzu ..,

Selamlar

Zaten benim , Alcapone ve dante_93 buraya bunu açma nedeni tamamı ile başkaları mağdur olmasın diye.

Zaten giden gitti,para alma işinin olmayacağını biliyoruz.Diğer mağdurlar ile konuştuğumuzda 2 senede 3 senede verdiği paranın yarısını alabilmiş adamlar var kaldıki şuanda o şahsiyet sırra kadem basmış durumda.Siz burada dolandırıcı yakıştırması yapmıyor olabilirsiniz haklı olarak anlarız.Bu kişinin zaten onlarca dolandırıcılıkdan davası var.Siz sitenizde istemezsiniz o ayrı birşey böyle kelimeleri.

Sizin başınıza böyle birşey gelsin.Parayı alsın iş ayarlayacağım ediceğim vs vs deyip adam 2 iş yeri değiştirip hayalet olsun.NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ?

Bizim başından beri demek istediğimiz çift hesap kullanan eden illaki vardır.Onlarıda siz görüyorsunuz ve ayıklıyorsunuz.Konuyu bu çift hesaplılardan birimi açmış hayır, linç girişimi var denildi,kaldıki yakalayıp dövüceksiniz denen kişi ceza almazken sonunda öyle olucak denen kişi banlanıyor.Uygunsuz bulunan mesajlar silinip ne yaptırım yapıyorsanız üyeye yapmanızdı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sevgili Fiorest...
    ''Ben inanıyorum ki bu ismini verdiğiniz şahıs paralarınızı geri ödese, buraya mesaj atan arkadaşların büyük bir çoğunluğu ortadan kaybolacak. '' diyorsun.

Para iadesi şuan imkansız görünüyor. Yani biz paramızı alamayacağımızı bile bile buradayız. Peki buna ne diyorsun?

Bir de iflasını verebilir ve bizlerin suçlu çıkabilme ihtimalinden bahsetmişsin. Artık iflasını verse de 2010 yılından beri mağdur ettiği insanlar var o zaman neden iflasını vermedi? Hepimiz aynı dönemde değiliz hatta aynı yıl içinde bile değiliz. Bunlar gözardı edilecek şeyler değil. Bu kadar sinirlerimiz yıpranmış ağzımızdan 2 laf çıkmış diye biz suçlu olucaz öyle mi? Dİyelim ki yapabileceğimiz en kötü şeyi yapsak, ağır tahrikten ceza indirimi alırız ) isminin başına bir sıfat eklemişiz çok mu ? )

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Fiorex açıklamış olayı. Kişisel bilgiler atmasyon olmadığı sürece, rencide edici veya argo kelimeler kullanılmadığı sürece şikayetlerinizi açabilirsiniz. Biz buna hiç bir zaman karşı çıkmadık ki.

Ayrıca tekrar söylüyoruz, bir bu konuyu firmayı ya da kişiyi kayırmak için kapatmadık. Yapılan yorumların yanlışlığından ötürü kapattık. Düzgün bir şekilde şikayetinizi veya mağdur olduğunuz noktaları düzgün bir başlıkla açabilirsiniz.
    admin (at) turkishwat.net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)