Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pedicap işi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Pedicap işi

millet selam geçen sene californiaya pedicap işini yapmaya giden çok oldu yani ortada çok fazla çalışan var o yüzden pedicap falan unutun. moverlık var acayip para veriyor ama eskisi gibi değil çünkü bazı serseriler moverlığın içine etti hırsızlık olayları ya da eşyalara zarar vermeler vs. ama pedicapten uzak durun valla pedicap çok karlı diyenden de uzak durun. hem stresli bir yaz geçirirsiniz hem de başınıza bela alma durumu fazla because rekabet had safhada ekmek aslanın ağzında değil midesinde özellikle ilk defa çalışacaklar bu işten uzak dursun davulun sesi uzaktan hoş gelir boşa dememişler

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Evet pedicap konusunda bende daha kimseden olumlu birşey duymadım, bu işi pazarlayan kişiler dışında. Birde bulunduğunuz bölgede bu işi yapan yerli halk hele bir de zenciler falan varsa işiniz daha da zor. Olayın içine pedicap mafyası da giriyor. Bakırköy-Gaziosmanpaşa minibüs hatları gibi karışıyor ortalık. Ha birde bu işin yağmur, çamur ve sezon sonuna doğru soğuk günleri de var ki, pedicap sinek avlar böyle zamanlarda...
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Olumlu biseyler duymadım diyen arkadaslara ben giden arkadaslarımdan duyduklarımı ve gorduklerımı anlatıyım. benim genel izlenimim olumlu pedicab icin ancak tabiki bundan 2-3 sene once cok daha iyi oldugu soyleniyor hep. Bı kac arkadasım bu yaz san diego ya pedicab yapmaya gitti. ben hollywood daydım aramız bi bucuk saatti sısık gorusuyorduk. Bana gore avantajları, bisiklete kira oduyosun ve istedigin zaman calısıosun, kazandıgın tum parada sana kalıor. Bizim gibi haftalık takvime uymak zorunda degillerdi. Benim calıstıgım surede benden cidden cok daha fazla para kazanıyolardı, kazancları genel work and travel ıslerıne gore cidden iyiydi. istedikleri gun off verip saga sola gezmeye gidebiliyolar, yada yatabiliyolardı. Surekli sehir merkezinde takılıyolar farklı farklı insanlarla muhattap oluyolardı, benim gibi hep aynı yerde aynı tiplerle calısmadılar butun yaz. bana gore dezavantajlarıda; ise cıktıkları gun ne kadar kazanacakları belli diil, garantı bi para yok. kimi gunler gunde 100-200-300 dolar kazanıp kimi gun eve 20 dolarla donduklerı oluyordu.O yonden stresli bi is. herkesin yapabilecegini sanmıyorum yada bazılarının bunu ciddi bi risk olarak gorup bu ise soyunmayacaklarını dusunuyorum. ama benim arkadaslarımın hepsi cok memnundu. pedicab i bırakıp baska bi ise girmeyi akıllarının uclarından bile gecirmediler. hatta ben bi ara isi bırakıp pedıcabe mi baslasam dedim ama bisiklet bulmak ıcın oldukca gec olmustu.
    San diego da cidden 'the finest city' denmesinin hakkını veriyor. Havası cok guzel, yagmur camur oldugunu gormedimde, duymadımda hic. ama new york city de boyle problemlerler oluyormus. Pedicab mafyası diyede bisey oldugunu hıc duymadım, zaten pedicabcilerin cogu turk. sirket sahiblerinin buyuk bi bolumude turk. oldukca rekabet var ama, sonucta ortak bi pastadan pay almaya calısıo herkes. tercih meselesi, herkes kolay kolay yapamaz ancak yapanda cidden cok keyifli bi yaz gecirir.

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

evvet, ilk olumlu şey geldi pedicap hakkında. verdiği güzel bilgilerden ötürü teşekkür ediyoruz tprk'a. sakın yanlış anlaşılmasın söylediklerim. Ben yukarıda da belirtim, ben sadece duyduklarımı aktarıyorum. Evet bena anlatan arkadaslar New Yorkta bu işi yapmışlardı ve söylenenler NYC için olmalı muhtemelen. birde bazı işler sezondan sezona da farkediyor. bir dönem çok karlı olan bir iş milletin o yöne hucumuyla karlılığını yitirebiliyor. her ihtimali değerlendirmek, araştırmayı iyi yapmak ama en önemlisi TECRÜBE sahibi ve TARAFSIZ kişilerin sözüne itimat etmek. Burda sözüm şirketlere. Malumunuz kimse yoğurdum ekşi demez, herkes kendi pazarladıkları işlerin kusursuz, çok yüksek getiri sağlıyacağını söylüyor.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

okay herşey tamam anladık da daha dosdoğru istanbulun etrafını bilmeden san diegoya ya da başka bir bölgeye giden adam nasıl taksicilik gibi pedicap işine girecek hemen kaybolma riski hiçmi yok?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya kaybolma riski olduğunu düşünmüyorum. çünkü şehirler çok simetrik ve caddeler sokaklar çok iyi numaralandırılmış. ist. gibi düşünmemek lazım.. ayrıntılı inceleme için chicago fotoları ve ny fotoları WAT 2006 fotoğraflarında...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

San Diego cok basitbi sehir yol nizam acısından.. A-B-C-D.. die sokakları dikinine 1-2-3-4-... die sokaklar kesio..problem diil yani..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart pedicab mi ?

selam arkadaslar , ben marmara universitesindenim , 2 defa katildim wat..ilave yapmak istiyorum bu konuda..
    pedicab isinde en onemli nokta , bu isi secen kisinin profili.. ingilizce , insan iliskileri , sicak kanlilik , giriskenlik kazanci direk etkileyen faktorler ..
    firmalar bu isin detaylarini bilmedigi icin her isteyeni gonderip baslarina is acmislar ve o insanlarida zor duruma sokmuslar gordugum , duydugum kadariyla .. isin dezavantajlari olabildigi kadar , becerebilenler icin super denebilecek avantajlarida war . bu isi newyorkda son 2 yaz donemi boyunca yaptim ve gecen yaz bir organizasyon duzenleyip , cevremden , arkadaslarimdan , onlarin arkadaslarindan bi grup olusturdum , onlarinda bu isten para kazanmasina vesile oldum kisacasi .. yani o kadar olumsuzlugundan bahsettiginiz bu isin benim hayatima dogrudan ve cok olumlu etkisi oldu .. tabi tekrar soyluyorum bu tamamen gidecek insanin profiline bagli degisir .. yani yaz tatili zehirde olabilir , en keyifli wat ogrenciside olunabilir ..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlar yazdıklarınıızı hep tek tek okudum ve benim için önemli olan zorluk deil her iş zor zaten kolay ekmek yok aslında ben de bu sene katılyorm wat programına ve pedicap iyi gibi geeeldi ama...benim için en önemlisi......oraya gittiğimiz zaman ingilizcemiiz gelişirmii sadece bunu öğrenmek istiyom şimdiden teşekürler arkadaş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Pedicap

slm arkadaşlar yazdıklarnızı okudum teker teker ve bende bu sene bedicap işini düşüyünüyorum wat programıyla .....ama benim için önemli olan ingilizce
    İNGİLİZCEMİZİ GELİŞTTREBİLİRMİYİZ EN ÖNEMLİSİ O ..............CEVAP İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gando arkadasım genel yargı calışırken pek ingilizcenın gelısemedıgınden yana ama orda yapman gereken şey yabancı arkadaşlar bulmak dılını gelıstırmeye calışmak grup halınde bı kac arkadasınla beraber gidiyosan eger bu iş bıraz daha zor ama herşey senın elınde dedıgım gıbı calışırken degıl calışman bıttıkten sonra yabancı arkadas cevren sayesınde gelıstırebılırsın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaþlar yazdýklarnýzý okudum teker teker ve bende bu sene bedicap iþini düþüyünüyorum wat programýyla .....ama benim için önemli olan ingilizce
    engızızcemızıi gelıstırebılırmıyız EN ÖNemlısı O ..............CEVAP ÝÇÝN ÞÝMDÝDEN TEÞEKÜRLER

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart pedicap

anladım seymusun tşk cvp için ama bu pedicap için daha müsayit oluçagını sanıyorum o yuzden bu işe başvurmayı düşünuyrm yoksa para için deil amaç amaç engilizce

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

haklısın aslında pedicap işlerınde insanlarla bırebır iletişim halınde oldugu için engilizceni gelıstırme fırsatın daha cok olacak ama dedıgım gıbı herşey sende bıter...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dur bakalım oda daha gidebilirsek çünkü nbeli deilki vize alabilecekmiyiz oda daha belli değil ama oraya gitmek benim için büyük fırsat olacak gibi ::::

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

öyle walla vize almadan bayaa bı heveslendık ama hayırlısı bakalım..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yalnız şöyle bir durum var. seri konuşamama insana çok koyuyor ilk zamanlarda alışmanız biraz sorun olacak bana kalırsa

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben de bu yaz new york'a gidicem, gerçi büyük şehir yapamayız diye endişelerim olmasına rağmen, arkadaşlar çok istedikleri için seçme şansım yok. sadece işe karar veremedik. pedicab lik düşünüyorum ama kazancım nolur, yazın o sıcağında bütün gün pedal çevir zor iş mi? ne kadar kazanırım? bir de burdan gittiğim zaman ilk hafta ne kadar para harcarım, işte bisiklet kiralamak vs. (yani sadece bu işe başlamak için ne kadar ücret öderim). bir de bu sene sanırım kullanmak için özel ehliyet almak gerekiyormuş. yani önüne gelen yapamayacakmış diye duydum. bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation 2007 için PEDİCAB???

herkese selam,
    ben 2007 yazında wat a katılacam inşallah ve arkadaşın tavsiyesi üzerine new york ta pedicab işi yapmaya karar verdim fakat daha yeni şirketimden beni aradılar ve pedicab'in wat proramı çerçevesinden çıkarıldığını söyledi yani pedicab diye bşey hala varmış ama wat ile gelen öğrenciler yapamayacaklarmış. bununla ilgili bilgisi olan varmı??? özellikle varsa şirket yetkilileri....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selam,
    ben 2007 yazında wat a katılacam inşallah ve arkadaşın tavsiyesi üzerine new york ta pedicab işi yapmaya karar verdim fakat daha yeni şirketimden beni aradılar ve pedicab'in wat proramı çerçevesinden çıkarıldığını söyledi yani pedicab diye bşey hala varmış ama wat ile gelen öğrenciler yapamayacaklarmış. bununla ilgili bilgisi olan varmı??? özellikle varsa şirket yetkilileri....
    arkadaşlar 2007 yazında pedicab yapacak kimse yokmu yaw?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben warım hiç bi şey umrumda değil gidip yapacam görecek millet kaçak yapmayı bile göze alıyorum ehliyet mehliyet ne gerekirse almaya çalışacam

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benim bi arkadaşım san diegoda pedicab lik yapacak bu sene...
    bazı şirketler bazı işlerde çalıştırmıyor öğrencileri..bu duyduğunuz şey sanırm öyle birşey

Alıntı çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2007 yazında pedicab yapacak kimse yokmu yaw?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende san diego da pedicab'a gidiorum. daha bugun sirketle gorustum ve programdan cıkarılması gibi bi durum söz konusu değil

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

herkez farklı bi şey diyo bu pedi cab için benim gibi riski göze alabilen gitsin zaten ben pedi cab dışında başka iş yapamam geçen sene bu tadı aldıktan sonra biraz zor başka iş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de daha şirketimle görüşmedim, yarın seçicem işi. pedicab'lik yapmak istiyorum ama kaldırılıp kaldırılmadığını bilmiyorum. yalnız vize görüşmesine gittiğim zaman bir çocukla konuştuk. o da new york a gideceğini söyledi pedicab lik yapmak istiyormuş ama kaldırıldığını söylemiş ona da şirketi, atıyor olmim ama sanırım ozman'la gidiyormuş. ne derece doğrudur bilmiyorum.
    Konu fatih26 tarafından (13-04-2007 Saat 05:18 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı schizophrenic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de daha şirketimle görüşmedim, yarın seçicem işi. pedicab'lik yapmak istiyorum ama kaldırılıp kaldırılmadığını bilmiyorum. yalnız vize görüşmesine gittiğim zaman bir çocukla konuştuk. o da new york a gideceğini söyledi pedicab lik yapmak istiyormuş ama kaldırıldığını söylemiş ona da şirketi, atıyor olmim ama sanırım ozman'la gidiyormuş. ne derece doğrudur bilmiyorum.
    doğrudur. benim de şirket ozman.bana da öyle demişlerdi.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğrudur. benim de şirket ozman.bana da öyle demişlerdi.
    siz hangi dünyada yasıyosunuz arkadaslar? yada niye bu forumlarda, sagda solda arastırıp duruosunuz. Ozman'ın pedicab ı yok ondan kaldırıldı diyor. Bu hic aklınıza gelmiyor mu?
    Nasıl bu tongaya dusuyosunuz anlayamıyorum. Nasıl nereye gidip, ne is yapacagınızı, bilmeden. Bizde sunlar var, bunlar var diye hikayelere inanıp, Nasıl para oduyosunuz bu adamlara.
    Vizeye gitmis, hala ne is yapacagını, nereye gidecegini bilmeyen insanlar var.
    Herseye mustahaklar artık.. sonrada suraya gittim, soyle oldu, boyle oldu die sızlanmasın bu kısıler..

Not: Bu arada pedicab bi yere gitmedi, yerinde duruyor..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ewt tprk arkadaşım doğru söylüyor.Bazı firmalar bazı işlere götürmüyor ve bunu kimse götürmüyor şeklinde söylüyorlar.Ozman pedicab, Colours of america da alaska işlerine götürmüyor ona bakarsanız.
    Her şirketin kendine göre bir açıklaması var; o iş tehlikleli, mafya var gibisinden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

elt de pedicap a öğrenci yollamıyomuş
    çünkü öğrenciler arasında çok rekabet oluyomuş
    hiç para kazanamıyomuş öğğrenciler
    dönünce sürekli şirkete küfür ediyolarmış

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

İi yapıyolarmış

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks