Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GARSONLUK yardim!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation GARSONLUK yardim!

** IHOP Restaurant Garson Miami, FL $3.65 + TIP 35-40h

** TGI Friday's Restaurant Garsonluk New York , NY $5.00 + TIP 35-40h

Bu 2 isten iyi para kazanabilegimiz hangisi sizce? Giden arkadaslarin icinde onceden garsonluk yapanlar varmi? Saat ucretleri cok dusuk ayda 600$- 800$ net para gecicek elimize ama bahsisler icin ne dusunuyorsunuz? Bahsislerle diger isleri dengelermi? Ayda ne kadar bahsis kazanabiliriz?
    Birisi New York birisi Miami.. Sonucta yer olarak saglam heralde ikiside..
    GARSONLUK TECRUBESI OLANLAR PAYLASIRSA COK SEVINIRIM
    Konu gorkem35 tarafından (02-02-2009 Saat 02:53 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bence saat ucretlerı fena deıl garsonluk ıcın. garsonlar zaten saat ucretinden fazla kazanmazlar onların asıl gelırlerı bahsıslerıdır.
    miamide hayat daha guzeldır bence oraya git. newyorka gelme derim. benim fikrim bu yonde..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Miami tamamen bir hayal kırıklığıdır benim için. İnanın FL'da da Orlando ve Destin hariç hiçbir yer wat programına uygun değil. Bu benim görüşüm tabi Newyork'un neresinde diğer iş ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yerleri belirtmemişler tam ama restoran adları bunlar tabi bunların sürüyle şubesi vardır orlarda ama kalite restoranlarmı? miami ve NY için kalma koşulları nasıl hayat pahalımı? garsonluktan ne kadar tip gelir ayda tahmini? tırsıoruz biraz ya çünkü 600dolar garanti geçicek elimize gerisi tipten olucak

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ewet yani bi de bu tip olayı nasıl oluyo herkes ilgilendiği müşteriden mi alıo bahşişi yoksa ortak bi tipbox war wardiya sonunda bölüşülüyo mu ?
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

her işletmenin kuralları farklıdır bu konuda belli bi kural oldugu soylenemez fakat cogunlukla her garsona belli masalar verilir o masalardan gelen bahşişler ilgili garsona verilir. ama endişelenmeyin arkadaslar tiplerden ii para kazanırsınız americada bahşiş vermeden masadan kalkan musteri yoktur. cunku onlar sizin gelirlerinizin bahşişler oldugunu bilirler. biz burda ogrenci oldugumuz halde bi restauranta gittiğimiz zaman bahşiş veriyoruz
    cunku burda kural bu..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

tahmini ne kadar kazanırsın yani ne bileyim oraları görmemiş biri olarak bunu tahmin etmek çok güç.. Siz gitmişsiniz biliosunuz mesela ihop araştırdığım kadarıyla genelde kahwaltı yapılan biyer yani kalabalık olur mu olmasa nasıl olur kazancımız tam kestirmek çok zor.. Ki saat ücretlerininde düşük olduğunu göz önünde bulundurursak tam bir muamma :S

Help Usss!!
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yerin konumu onemli, gunde kac saat calısacagınız onemli.
    ornek.
    yer: manhattan
    calısma saati: 8 saat.
    ortalama 150 dolar bahşiş yapılabilir diye dusunuyorum..

diğer durumlarda ise ortalama 100 dolar kazanılabileceğini soyleyebilirim.

(sadece tahmini rakamlar bunlar)

cuma ve cumartesi biraz daha fazla kazanabilirsiniz. cunku restaurantların en yogun oldugu gunlerdir bu gunler..

ya zaten garsonluk işi on numara bi iştir americada. ozellikle work and travel da en fazla getirisi olan iş garsonluktur. ingilizceniz iyise bence kesinlikle garson olun. işiniz rahat, temiz ve getirisi yuksek..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki MİAMİ mi yoksa NEW YORK mu daha iyidir garsonluk için?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

miami ye gitmedim bilmiyorum. o yuzden kıyaslama yapamam. ama newyork para kazanmak için en ideal eyalettir. fakat bununla birlikte pahalı bi yerdir. ben ayrıca newyorkta yasamı pek sevmiyorum. tıpkı istanbulu sevmediğim gibi. kalabalık yerdir newyork. cok gocmen vardır. bence karar verirken olaya sadece işin madi getirisine bakarak karar vermeyin. benim fikrim bu yonde..
    ii sanslar..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bahsislerden ayda ne kadar kazaniriz peki tahmini garsonluk yapan yada duyan varmi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sanirim tgi New York tercih edicez

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yorum yok mu hiç
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Miami'ye gidin arkadaşım. 2 sene New York'a gittim, bu sene de NY'a gidicem ama size tavsiyem gitmeyin. İlk gidişinizmiş madem, Miami sizin için daha iyi olur. Miami'ye gitmedim hiç ama sonuçta dizilerden filmlerden adını duyuyoruz. NY inanılmaz kasvetli bir şehir. İstanbul ile mukayese edilemez. İstanbul'un en azından tarihi bölgeleri, insana huzur veren güzellikleri var. NY'da o da yok.
    Peki sen neden gidiyorsun derseniz alışkanlık derim. 2 senedir oraya yatırım yapıyorum. Çevrem orda ve mecburen oraya gidiyorum. 3.senemde yeni bir başlangıç yapmaya niyetim yok. NY son hafta gelinip 2-3 gün resim çekip hava atmak takılınacak bir yerdir. Ayrıca multi-cultural yapısı da size Amerika tadını vermeyecektir.
    Bu kadar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki tipler bakimindan nasi dusunuosunuz.. NY mu Miami mi daha cok getirisi olan bi yer olur.. Bu arada restoranlarda tabi onemli.. biri ihop biri tgi.. ihop genelde kahvaltilik gibi gorunuyo tgi da icki dahil hercesit var heralde tgi icin bahsis imkani daha iyi gibi geliyo bana

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

birde NY City demi o da var

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb arkadaşlar bende ny ve miami arasında kararsız kaldım..hangisini önerirsiniz?Bir de tip li olanımı yoksa tip siz olanımı seçme konusunda işin?
    daha önce giden ve çalışan arkadaşlarımdan yardımlarını rica ediyorum...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bahşiş olanı seç. bu kadar da büyütmeye gerek yok. 100.000 dolarlık yatırım yapmayacaksın. alt tarafı garson olacaksın. çok büyük farklılık olmaz.

veni, vidi, vici
    yani git, eğlen, gel

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk defa gidince böyle oluo. dervish restaurant ny de hiç duyanınız göreniniz war mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yani 100.000 lik yatirim yapmicazda ac kalmayada gitmioruz oraya sonucta kendi paramizi kazanip eglencez para kazanmadikmida eglenemioruz haliyle

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar... Ben bu yaz Myrtle Beach'te garsonluk yapmış biri olarak tecrübelerimi ve görüşlerimi şöyle belirtmek istedim:
    1. İngilizcesi orta olan yada İngilizceyi pek iyi konuşamayanlar bu işten uzak durmalı.
    2. Garsonlar saatte 2.15 gibi alır üstü iyidir.
    3. Benim şahsen günde 7 saatte 170 dolar kazandığım oluyordu sadece bahşişten.
    4. Gelir çalışılan restoranın sınıfına bağlıdır. Fast food tarzı yerlerde çok kazanılmaz, ancak fine dining denilen yerlerde paranın dibine vurulabilir.
    5. Öyle her restoranad çalışan garson olamıyor malesef. Keza önce menü ile ilgili sınava tabi tutulma durumu vardır.
    6. Bünyesi hassas olan, kendine güvenmeyen, o kadar masayla aynı anda her şeyle ilgilenemem diyen kardeşlerimiz bu işten uzak dursunlar.
    7. Ben şahsen bir hata yapmıştım rush hour sırasında, bana 1 ay akşam vardiyası vermediler, ki akşam vardiyasında yapılır para.
    8. BU İŞ ÇOK ZORDUR, ÇOK STRESLİDİR. ADAMI GELDİĞİNE PİŞMAN EDER, HATA KABUL ETMEZ.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

betterharbor peki tgi fridays hafif fast food tarzi biyere benziyo onun hakkinda bi bilgin varmi?
    benim ingilizce oldukca iyi yani onceden bi kere garsonluk yaptim ama o da tanidigimizin yaninda sadece cok ihtiyac var diye bi haftalikti sayilmaz yani adam gibi...
    onun disinda tgi icin tip durumuna nasi bakiosun... saatlik 5$ + tip diolar.. sence NY cityde bi tgi da yeterli bahsis kazanilirmi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Benim bildiğim friday's fast food tarzı bir yer. Ama sen yine de internetten araştır, sitesine falan gir. 5 dolar iyi bir ücret garsonluk işine göre. Ancak o 5 doları fast food işinde çok tip alamazsın diye yapmış olabilirler. Restoran eğer bilinen bir yerdeyse müşterisi de bol olur; drive-in gibi bir yerdeyse iş çıkmaz kanımca. Ayrıca şunu ekliyeyim, benim de ingilizcem bölümüm dolayısıyla çok iyi. Ancak bu restoran işinde malesef ingilizcenin çok iyi olması kafi değil. İşi öğrenmek zaman alıyor. Ve eğer çok yoğun bir yerse orası, çok bunaltır insanı bu garsonluk işi. Bence sen güzelce bir araştır, acele etme..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya benim istedigim insanlarla icice olabilcegim bi is olsun.. gidip fabrikada yada az ucretle eglence parkinda calismak istemiorum.. yani garsonluk fena deil gibi duruodu o yuzden sectim normalde greenwichte golf klubunde 10$ + tip le garsonluk yapicaktim ama orasi 6 haziranda startdate istiyo benim 22sinde bitiyo okul... iste 5$ + tip cok dusunduruyo beni suanda.. saatte en az bi 6-7$ almam lazim diger isleri dengelemesi icin yni gunde en az bi 50-60$ tip gerekiyo

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Yine de sana kalmış. Para bakımından iyi olabilir, ancak kesinlikle zor bir iş. Rush hour'da ter ter dökülüyor insan. Sen iyi düşün kardeşim. Ama kafana yattıysa gir bu işlerden birine. Boş yere 3 aylık mesleğini seçmek için zaman kaybetme. Sorun varsa bana özelden yazabilrsin..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

baska tecrubeleri olan arkadaslarda paylasirsa sevinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam görkem kardeşim ben sakarya üniversitesinde okuyorum adım bora. biz 3 arkadaş bu sene tgi fridays te çalışacağız. seninle iletişim kurmak isterim.bana özelden mesaj atarsan sevinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hatta bizde senin şirketinle gidiyoruz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

garsonluk zor bir iş , senin gidecegin yerlerde ben gittim yemek yedim ve ora genelde fast-food ve genelde genç yani çalışa ögrenciler falan gidior oraya oyüzden bahşişin fazla olamaz yani fast food yiyecekler en fazla 12 dolar tutuyor fast-foodlar bunun yüxde onu naıor?? 2 dolar ve sana eger managerle aran iyi olmazsa cam kenarı masası vermezsee bittin yani fast-food restaurantta normal tipsiz çalışmak daha iyi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)