Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: viriginia beach pizza işi hakkında

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart viriginia beach pizza işi hakkında

arkadaslar bu nisan ayında baslamak üzere viriginia beachte 3 yaz calısan bi arkadasım vasıtasıyla bir piizzacıda iş ayarlamaya calısıyorum bu konu hakkındaki görüşleriniiz bekliyorum orada bulunan arkadaşlar deneyimleriyle yardımcı olursa sevinirim...!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

virginia beach calismak icin iyi bir yer.ben biraz uzagim beache simdilik.orda ek is felanda bulabilirsin.cok isletme var calismak icin..ew kiralarida ucuz diye biliyorum.
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Pizza dagitimi isi mi ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

evet araba alacak kadar parayla gidip bir araba alıp pizza dagıtımı işini yapmak itiyorum orada calısan arkadasım iyi şeyler sylüyor ...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Benim arkadasimda saglam para kazandigini soylemisti 2008 yilinda hemde Virginia eyaletinde. Bol sans ne diyeyim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

insallah kardeşim umarım iyi olur benim için çünkü neyse çünküüs bana kalsın şimdi ben oradaki işverenden benim için h2b vizesi cıkartmasını isteyecem acaba bu işveren için zor bi olaymıdır yoksa kolaylıkla benım için h2b cıkarabilir mi ben çalışma izni statüsüyle gitmek istiyorum bu konuda bilginiz var mı...?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu soruyu butun turk ve yabanci forumlara sordum kimse net bir cvp veremiyor..bende j1 le interndeyim ve h yapmak istiyorum nasil olacak bilmiyorum.bilen varsa paylasirsa muhtesem olacak

sincili
    ayrica konuya fransiz kaldim, sen neden araba alma geregi duyuyorsun.pizza dagitimi isi yapacaksan onlar vermiyormu araba yada motorsiklet herneyse ???
    Peki.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yok abi öle degilmiş işte sen alıomusssun arabanı benzının sana aıt adam sana bahsısı bırakıyo bıde saatıne cuzı bı para verıyomus ...! ben burda bi aracı sirkete sordum işveren calısma dairesıne basvurup benim sezonuk elemana ihtiyacım var derse verirler dedi ama konuscaz işte adamla daha o aşamaya gelemedik sen ne üzerşne yapıosun interni foruma cok giiremedim son zamanlar bilmiorum o yusden ...!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

walla benim bu bilgiye cok ihtiyacim war nasil olacak bilmiyorum.ben watla geldigim otele ikinci kez geldim intern yapiyorum front deskte.otel daha fazla sponsor olmuyor ogrencilere.burda cok ogrenci var kimi de memnun degil zati...yani sadece j1 a izin veriyor otel daha fazlasi yok.ben h vizesine gecmek istiyorum.sanirim once bir is bulmem gerekiyormus daha sonra bu isveren benim icin immigration ofise basvuruyormus yada baska bir departmana bana h vizesi almak icin...su an hala amerikadayim.nasil isveren bulacam bilmiyorum...amerikaya daha once geldinmi bilmiyorum ama burda araba ucuz.500 dolara bile araba var ama bahtina artik bazilari uzun sure kullanilabiliyor.araba ucuz benzin pahalanmis gecen seneye gore.bir bilgin olursa h la iligli lutfenbilgilendir benide.bende virginiadayim.beachte cok otel var.orda tanidigim felan yok.nasil taniscam bilmiyorum..
    Peki.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım ben 2008 yazında amerkadaydım louısana eyaletındeydım biliyorum az cok bişiler ben su anda kıbrısta calısıyorum nisana gelmeye calısacam bi bilgiye ulasırsam mutlaka yazarım sein su anki vize ne zamana kadar ...!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim bir arkadasim h2b ile gitti bilgilerin tamamina yakinini mezun.com dan almisti bu tarz konularda baya iyi bilgi bulunuyor. bi de azuhazu bulundugun yerde Turk dernegi var mi arastir ordaki Turkler illa bu konuda bilgi sahibidir sana yardimci olurlar...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sincili
    benim vize ekime kadar .ekime kadar bisiler yapmam lazim.ben has turizmciyim.yasim genc ama isi biliyorum daha once cok calistim egitim felan tamam bende.ekime kadar cok zaman gibi gorunuyor ama vizeye basvurdummu uzun sure cvp gelemiyor bazen.ozelliklede calisma vizesi icin.turist vizesi bir ay icinde geldi arkadasima.virginia disina cikmak istemiyorum.daha dogrusu bilmiyorum pek.ama virginiayi biliyorum.bisiler yapmam lazim donmek pek istemiyorum.hersey nasip kismet.

ozgursum
    burdaki turkler turklugunu yitirmis durumda kimse kimseye pek yardim etmiyor,var birkactane tanidigim ama iste dedigim gibi.turkiyedeki turkle gibi degil.ama onlara suc bulmuyorum.sistemin gerektirdigi seyler bunlar.burdaki turklerle munasebetim cok iyi degil.simdi turk sirketlerini felan arastiriyorum.dernekler felan.forum mezun sitesi yenilendi cogu bilgi gitti.eskiden cok iyiydi butun bilgiler vardi.site degisince cogu uye de gitti.bu site icinde gecerli aynisi.mesela dextro gitti.arkadasin birisi icimizi karartma dedi ona.dextro basindan gecenleri anlatmisti sadece.neyse...

hic kimse tam bir cvp veremiyor internden h vizesine gecis icin.umarim birilerini bulurumm..
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

h1 veya h2b vizesi için iş verenin bir pozisyona yerli işçi bulamaması lazım, ilan vermesi halinde o pozisyonun boş kalması lazım veya gelen elemanların işe uygun olmaması lazım. Bu durumda iş veren bakın eleman bulamıyorum yurt dışından eleman almam lazım diyerekten bu vize türlerinde eleman alır. Ve bu işin iş verene masrafı vardır. ( formalite bilgi)
    bu nedenle eğer adam piyasada rahatlıkla amerikalı eleman buluyrsa sizi neden alsın, tanıdığısınızdır alır veya işte mükemmelsinizdir.(tabi bunu işverene ifade etme imkanınızolursa). yoksa neden uğraşsın yasal ve parasal işlerle sizi işe almak için.
    BU arada burada tr den gidecekler için h2b yatmış olmal, yani benimki zaten yattı biliyosunuz başka gideni de ben duymadım. ciee nin sitesinde de Cornetto nun tespitleri üzerine baya bi önceden eylul için h2b almıyoruz, ama nisan için kabul ediyoruz yazıyordu.
    sincili nisanda gitmeyi planlaıyorsan o zaman bu durum sana uyar.
    Diğer taraftan amerikada olupta h2b almak isteyen olursa bir şekilde işverene abi masraflar benden bani h2b ile işe al denilebilir. Tabi değer derseniz. Bunu da ya çok tanıdık yada türk işveren yapabilir heralde. Ama son olarak bu tür işler için paraya kıyıp konuyla ilgili bir avukata danışmak, paradan kaybettirse de zamandan kazandırabilir( burada fizikçiler basit makineleri hatırlasın konu daha iyi anaşılır)
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yani şimdi oraya bi şekilde gdip h2b almak daha mı mantıklı benim kafam iyice karıstı bi masraftan behsediyoruz ama yaklasık olarak bi tutar söyleyebilirmisinz bu konuda ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart sad but true

söylemek istediğim ekonomik krizden dolayı hepiniz biliyorsunuz orada işsizlik arttı bu nedenle geçtiğimiz eylul-ekimde en azından tr den muhtemelen adam alınmadı. Ki zaten returnee statüsünde binlerce adam orada zaten, h2b vizesiyle. Nisan da ne olur Allah bilir. Bence orada almak da zor yani ya adamın babasının oğlusunuzdur alır yoksa almaz. Hazır kendi vatandaşı dururken.masrafı nedir bilmiyorum.
    Hatta içimizden biri ( veya ben), usa da bir konuyla ilgili bir avukatlık bürosuna herhangi bir vize türüyle bulunurken h2b alsak masrafları prosedürü nedir diye maille sorsak belki bilgi edinebiliriz.

Görünen şu ki bu şartlarda h2b yokmuş gibi yapmak mantıklı duruyor

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

herseyin bi yolu vardır mutlaka gercekten istemek ve sartları zorlamak gerek birazda sans insallah hepimiz umdugumuzu buluruz ...!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

burda bir kiz taniyiorum.kendisi azimle delmis duvari.bilmiyorum o azmi nerden bulmus nasil anlasmis patronuyla ama kizin yaptigi aynen su.kizi iki senedir taniyorum burda.ilk once watla geldi dort ay bitimine bir kac hafta kala turist vizesi aldi turist vizesiyle kacak olarak restoranlarda feloan calisti.bu turist vizesi alti aylikti.zati alti aylik veriliyor.ardindan bu alti ay bitmeden birkere daha uzatti bir alti ay daha yani.daha sonra calistigi bir barin sahibiyle anlasmis butun masraflar bu kizdan olmakla beraber patronu h2bye basvurmus.burda bir sezonluk h2b fiyati 1500 dolar.ardindan h2byi alinca patronu ne kadar cok seviyormus bilmiyorum ama,patronuyla yine anlasmis ve patronu bu kiz icin yine green carda basvurmus.zati green cardtan onceki son adim h2b vizesi.ve bu green card icin kiz patronuna daha dogrusu dolayli olarak immigration office paperwork vs. toplam 6000 dolar odemis.ve kiz simdi sonucunu bekliyor green cardtinin.green card cikana kadar h vizemi uzatcam diyor.

kafa calistiktan sonra,birseyler bildikten sonra birseylere ulasiliyor.ve bu kiz turist vizesi alirken avukata bayagi bi para yedirdi.yani birseyleri esirgemedi sonuca ulasmak icin...
    Peki.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

walla helal olsun kıza kız basına ameriklarda ugrasmıs yapmıs !

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söylemek istediğim ekonomik krizden dolayı hepiniz biliyorsunuz orada işsizlik arttı bu nedenle geçtiğimiz eylul-ekimde en azından tr den muhtemelen adam alınmadı. Ki zaten returnee statüsünde binlerce adam orada zaten, h2b vizesiyle. Nisan da ne olur Allah bilir. Bence orada almak da zor yani ya adamın babasının oğlusunuzdur alır yoksa almaz. Hazır kendi vatandaşı dururken.masrafı nedir bilmiyorum.
    Hatta içimizden biri ( veya ben), usa da bir konuyla ilgili bir avukatlık bürosuna herhangi bir vize türüyle bulunurken h2b alsak masrafları prosedürü nedir diye maille sorsak belki bilgi edinebiliriz.

Görünen şu ki bu şartlarda h2b yokmuş gibi yapmak mantıklı duruyor

bir sirketin h vizesi ile birilerini kabul etmesi icin o kisinin illaki super bir zeka veya esi bulunmaz birisi olmasina gerek yok. formalite icabida olabilir.Mesela turk bir tanidiklar,olmasa bile amerikali birisiyle anlasarak da olabilir bu.bende odeyebilirim masrafi.o kadar para yok daha geleli birkac hafta oldu ama.duydugum kadariyla h2b masrafi cok degilmis.sadece isverene biraz paperwork varmis o kadar.gerisini sirketin avukatlari felan da yapiyormus.tum olay seni bu halinle kabul edecek bir sirtket bulmak.gerisi kolay.hani denildigi kadar zorbirsey degil bence.sende oyle hunerler oyle bilgiler olacakki amerikalida olmayan seyler.herkez boyle dusunuyor ama burda olanlar boyle degil.dun aksam bir konuda da yazdim.bir ukraynaliyla tanistim.adini soyadini zor soyluyor ama green carti var.turkiyedekiler gc gorusmesine konsolosluga gidince korkarak gidiyorlar.adamlar ingilizce bilmeden interviewi geciyorlar konsolosluk gorevlilerini ikna ediyorlar ve gc aliyorlar.... azim lazim.birazda bilgi

birkac h2b sponsor buldum onlarda kendi yandaslarina para kazandirmak icin.ewine don ewinden basvur diyor h2b ye
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

evet bende mail attığımda h2b için evine dön ülkendeki partnerimizle görüş diyorlar,
    verdiğin örnek güzel oldu yani artık meseleye daha farklı bakacağız anlaşılan,
    tabiki insan ilişkileri, tanıdık her problemi çözer. ben birazda hiç tanıdık olmadığını varsayarak yazmıştım.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

abi bencede formalitede olay farklıdır gercekte farklı okadarda zor olamsa gerek dedigin gibi 1500 dolarsa ben ödemeye razıyım bir sezonluk diosun kac ay oluyo bir sezon 1 yıl mı ?

bide ben gc yi cekilişle oluyo diye biliyordum orda ayrıca basvurulabiliomu...?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gc çekilişi dv-lottery adında ve internet sitesinden başvurabiliyorsun kolayca, yılda 1 kez ve de ekim-kasım da başvurulabiliyor ama birde
    işveren senin için başvuru yapabiliyor bu çekilişten tamamen farklı, birde sanırım evlenince ilk green card veriyorlar.
    h2b 3 yıla kadar farklı işveren veya aynı firmada başka bir birimde veya pozisyonda olmak üzere 3 yıla kadar uzatılabiliyor. Uzatma aşamasında böyle zor, masraflı değil.evt ilk başta 6-8-10 ay olabilir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

evet bende mail attığımda h2b için evine dön ülkendeki partnerimizle görüş diyorlar,
    verdiğin örnek güzel oldu yani artık meseleye daha farklı bakacağız anlaşılan,
    tabiki insan ilişkileri, tanıdık her problemi çözer. ben birazda hiç tanıdık olmadığını varsayarak yazmıştım.

ewet aynen dedigin gibi hic tanidigim yok burda.ne tr den arkadas akraba komsu coluk cocuk hic kimse yok yardim edecek.normal turklerse zati sistemin yolcusu olmuslar.yere dusersen birkerede onlar vuruyorlar...calistigim otelde bir kiz vardi.taylandli.teyzesi ctizenmis burda.calistidim otelde intern bitirince relative olarak almis gc sini.trden ailem haric hangi akrabam arasa kavga ediyorum.niye hic bi tanidikl yok diye
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bencede formalitede olay farklıdır gercekte farklı okadarda zor olamsa gerek dedigin gibi 1500 dolarsa ben ödemeye razıyım bir sezonluk diosun kac ay oluyo bir sezon 1 yıl mı ?

bide ben gc yi cekilişle oluyo diye biliyordum orda ayrıca basvurulabiliomu...?

olay herkezin dedigi gibi cok zor degil.turist vizesinden h2b vizesine gecen bir kizin dedigine gore sadece 1500 kusur dolar odemis.zati boyle bir anlasmaya varan bir patron gc ye de basvurur onun yerine.onemli olan boyle birisini nerden bulucazz...herkez kriz felan var diyor.ben hic inanmiyorum.herkez isine gucune gidiyor.tikir tikir sistem isliyor.bence hic birsey olmaz bu ulkeye.adamlar yeni kaynak bulmak icin bir eyalette uyusturucuyu vergiye baglamislar...vesselam
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

gc çekilişi dv-lottery adında ve internet sitesinden başvurabiliyorsun kolayca, yılda 1 kez ve de ekim-kasım da başvurulabiliyor ama birde
    işveren senin için başvuru yapabiliyor bu çekilişten tamamen farklı, birde sanırım evlenince ilk green card veriyorlar.
    h2b 3 yıla kadar farklı işveren veya aynı firmada başka bir birimde veya pozisyonda olmak üzere 3 yıla kadar uzatılabiliyor. Uzatma aşamasında böyle zor, masraflı değil.evt ilk başta 6-8-10 ay olabilir.

birkac sekilde daha alabiliyorsun.ama o sekilde gc almak isteyen hle felan ugrasmaz.cok para gerekli ona.cooookkkk
    Peki.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olay herkezin dedigi gibi cok zor degil.turist vizesinden h2b vizesine gecen bir kizin dedigine gore sadece 1500 kusur dolar odemis.zati boyle bir anlasmaya varan bir patron gc ye de basvurur onun yerine.onemli olan boyle birisini nerden bulucazz...herkez kriz felan var diyor.ben hic inanmiyorum.herkez isine gucune gidiyor.tikir tikir sistem isliyor.bence hic birsey olmaz bu ulkeye.adamlar yeni kaynak bulmak icin bir eyalette uyusturucuyu vergiye baglamislar...vesselam
    bu kriz olayına bende inanmıyorum abi yani amerikada ayda 250 dolara rahat rahat gecınıyoduk biz loıusanada ev kirası falan 500 olsun amerikanın belirli bölgeleri dısında kalan yerler cok ucuz adamlar olası bir kriz olmasın diye krizi bahane göstererek bazı işler ceviriyolar gibi geliyo bana...!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence bu H2b işinden vazgeçmenin zamanı gelmiş geçiyor bile. Bunun ardı sıra 1 yılım gitti, en başlarda millet yazarken o kadar da zor değildir yahu dediğim anları şimdi hatırlayıp kendime kızıyorum. Ama başıma gelmeden bilemezdim sanırım. Bu işte aracı bir şirket kullanmadan işverenle doğrudan bağlantılı çalışmak en mantıklısı bence. Nitekim hala kullanılmamış bir yığın kota vardı. İşçi isteği yapılabiliyor olsa zaten çıkış noktasında çok fazla sıkıntı olacağını sanmıyorum. Şu çok fazla adı duyulan bi firma var bilirsiniz üç harfli arkadaşlar, baksanza patladı hepsi. Bir ümittir kapılıyor gencimiz, paso adamlara para kullandırıyoruz. H2B Turkiyeden zor çıkar azizim. Internette elin amerikalısının sıpasından büyüğüne from Turkey dedin mi gözleri fal taşı gibi açılıyortek soru terörist misin? Ne alaka abi sanki dünyaya terörist üreten bi ülkeymişiz gibi alayı önyargı ile dolu bu adamların. En güzeli başka bir yolla girip orda şartları zorlamak. Az araştırıp bir firmaya bel bağlamaktansa, 6-7 ay gibi uzun görünen bi zamanı tecrübeli kişileri bulup fikir almak için kullansak belki bizde şimdi h2b sahibi olurduk

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben amerikadayim hala.donmeden bir hotel vs. brsey bulmak istiyorum.burdaki araci sirketler git ulkene ulkenden basvur diyor.oysa ben direk firmalar felan ariyorum.tr deki araci firmalara sordugum zamanda onlarda aynisiini soyluyor.hepsi birbirine para kazandirmak istiyor.burda tanidign olmasi buyuk sans.o da bende yok
    Peki.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben amerikadayim hala.donmeden bir hotel vs. brsey bulmak istiyorum.burdaki araci sirketler git ulkene ulkenden basvur diyor.oysa ben direk firmalar felan ariyorum.tr deki araci firmalara sordugum zamanda onlarda aynisiini soyluyor.hepsi birbirine para kazandirmak istiyor.burda tanidign olmasi buyuk sans.o da bende yok
    tanıdık varda daha ulasamadım kı adama neyse sen naptın hocam var mı bi gelişme...?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hic bir gelisme yok.oyle internetten arastiriyorum.aslinda tanidik olmadan olmayacak sanirim,bende tanidikta yokki ...
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)