Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çikolata fabrikası

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Çikolata fabrikası

Pennsylvania Palmyra'da çikolata fabrikasında çalışacağım beraber gideceğim arkadaşın ingilizcesi iyi değil ve fabrika olduğu için ingilizce mülakat bile yapmayacaklar bu yüzden seçtik, over time fazla olması güzel gibi birde 80 saat üzerine bonus olduğu yazıyor (demekki 80 saat çalışabileceğim) benim için son hafta yapacağım tatil önemli yani onun öncesinde çok fazla çalışabilirim bu işle ilgili yorumlarınızı öğrenmek istedim?

BannedUser
    Guest

Fabrikalarda overtime imkanı var evet ama 80 saat olması her zaman geçerli değil. ABD de TR'den farklı olarak vardiyalar 12 saat şeklinde düzenlenir. Genellikle 6 gün çalışılır buda 12*6 = 72 saat fix çalışacaksın demek bazı durumlarda 7 günde çalışabilirsin nadiren. Ayrıca gece ve gündüz vardiyası farklı ücret alır. Konaklama genelde fabrikaların buldugu yerlerde olur ve buralarda kalmak mecburıdir tahmınim 350*400 dolar arası konaklama alırlar. Çünkü sizleri servislerle fabrıkaya topluca getirirler. İstif, taşıma gibi kısımlarda çalışmak biraz yorucudur ama daha fazla serbest zaman olur. Paketlemede bosluk bulmanız daha zordur.

Gezme konusuna gelince NY , Washinghton DC, Ocean City, Virginia Beach ve Boston yakın olacagından buraları rahatca gezebilirsin.

Kısa bir hesaplama ile aylık net kazancın

72 saatten hesaplarsak saatlik ücret 8 dolar diyelim.

40x8 = 320 dolar regular
    32x12= 384 dolar overtime

haftalık 700 dolar yuvarlak olarak. Ayda 2800 dolar 400 dolar kira olsa 2400 dolar net kalır Artı yemek muhtemelen size aittir. Aylık 400 de yemek desen size 2000 dolar kalır.

NOT : Kız arkadasınla gidiyorsan yerleştirilme esnasında birlikte hareket edin fabrika içinde aynı departmanda olmaya bakın.

Konu BannedUser tarafından (12-02-2011 Saat 03:43 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mmtz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pennsylvania Palmyra'da çikolata fabrikasında çalışacağım beraber gideceğim arkadaşın ingilizcesi iyi değil ve fabrika olduğu için ingilizce mülakat bile yapmayacaklar bu yüzden seçtik, over time fazla olması güzel gibi birde 80 saat üzerine bonus olduğu yazıyor (demekki 80 saat çalışabileceğim) benim için son hafta yapacağım tatil önemli yani onun öncesinde çok fazla çalışabilirim bu işle ilgili yorumlarınızı öğrenmek istedim?
    Araba kiralarsaniz; New York, New Jersey, DC, Virginia Beach, oradan tren ile Miami yaparsiniz Miami'de araba gerekmez. Donus biletinizide Miami alrsiniz. Oradan basarsiniz Turkiye. 5 kisi 1500-2000$ para harcarsiniz.
    Konu break tarafından (12-02-2011 Saat 03:42 PM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

tatiL işi koLayda, eğer işin kazancı özgür arkadasımızın anlattığı gibiyse köşeyi döndün

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet kız arkadaşımla gideceğim umarım aynı departman olması konusunda problem çıkarmazlar

peki araba kiralama değilde satın alma işine girsek sizce hangisi daha karlı

BannedUser
    Guest

evet kız arkadaşımla gideceğim umarım aynı departman olması konusunda problem çıkarmazlar

peki araba kiralama değilde satın alma işine girsek sizce hangisi daha karlı
    Yapacagın tatıl suresıne baglı. Ama kiralamak avantajlıdır. Cünkü araban bozulursa tamir parası falan altından kalkamazsın. Bide Mustang ya da Camaro kiralamak varken

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet kiralamakta mantıklı arabalar ucuz olduğu için satın almak mantıklı gelmişti

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hangi sirketle gidiyorsun hacı ? bide konaklama işini nasıl yapıyoLArmış ?
    FORZA ES-ES

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aylık 395 dolar konaklama. sanırım şirket ismi vermek yasak c ile başlıyo a ile devam edio şirketm

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aylık 395 dolar konaklama. sanırım şirket ismi vermek yasak c ile başlıyo a ile devam edio şirketm
    yok ya normal kosullarda yasak deil gecen shinoda solemısdi eger kotu karalama yaaoprsanız yasak bunun nedenide kanıtsız bosyere sirket karalamalarının onune gecmek ıcın sanırım

ca dedigin campusummu bende kızarkımla gidicemde ondan soruyorum hocam
    FORZA ES-ES

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NOT : Kız arkadasınla gidiyorsan yerleştirilme esnasında birlikte hareket edin fabrika içinde aynı departmanda olmaya bakın.
    bazi isverenler ciftleri farkli departmanlara verebiliyor.Is duzenin bozulmasi,isten kaytarma vs. nedenlerden dolayi(tecrubeyle sabit )

umarim siz sansli cift olursunuz

BannedUser
    Guest

Alıntı skyline26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ya normal kosullarda yasak deil gecen shinoda solemısdi eger kotu karalama yaaoprsanız yasak bunun nedenide kanıtsız bosyere sirket karalamalarının onune gecmek ıcın sanırım

ca dedigin campusummu bende kızarkımla gidicemde ondan soruyorum hocam
    Evet firma adı doğru. Ama sende şirketine işi söylersen sana ayarlayacaktır. İş herhangi bir sponsora baglı değil benden sana tiyo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

makroklima sanırım iş hakkınca bilgin var sence nasıl tecrübeye danışalım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet campus makroklima sanırım iş hakkında epey bilgin var sence idealmi

BannedUser
    Guest

makroklima sanırım iş hakkınca bilgin var sence nasıl tecrübeye danışalım
    İşe gidip çalışmışlığım yok ama araştırmışlığım var Fabrika işleri iyidir. merkezde para yapmak için çalışılır. Çoğu kimse Alaskaya rakip fabrika işleri diyor ama alakası yok. genede merkez için iyi para yapılabilir. Muhtemelen eğer vucut yapın saglamsa sevkıyat kısmında calısırsın kız arkadasın ambalaj kısmında.

Dediğim gibi 1400*1500 dolar verip kayıt olmak mantıklı değil çünkü iş başka türlüde ayarlanabilirdi. Bana sorarsan iyi seçim. Ama şehir biraz ufak. Hafta sonları çevre yerleri gezebilirsin müsait olursan. gece vardıyasında çalışırsan 50 cent fazla alırsın saat başı. Sana az gibi gelebilir ama tüm ay boyuna vurunca ii paradır.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet firma adı doğru. Ama sende şirketine işi söylersen sana ayarlayacaktır. İş herhangi bir sponsora baglı değil benden sana tiyo
    [İş herhangi bir sponsora baglı değil benden sana tiyo ]

heimmm bunu öğrendiğim ii oldu bak yeni bişey öğrendim çok saol walla hacı
    FORZA ES-ES

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İşe gidip çalışmışlığım yok ama araştırmışlığım var Fabrika işleri iyidir. merkezde para yapmak için çalışılır. Çoğu kimse Alaskaya rakip fabrika işleri diyor ama alakası yok. genede merkez için iyi para yapılabilir. Muhtemelen eğer vucut yapın saglamsa sevkıyat kısmında calısırsın kız arkadasın ambalaj kısmında.

Dediğim gibi 1400*1500 dolar verip kayıt olmak mantıklı değil çünkü iş başka türlüde ayarlanabilirdi. Bana sorarsan iyi seçim. Ama şehir biraz ufak. Hafta sonları çevre yerleri gezebilirsin müsait olursan. gece vardıyasında çalışırsan 50 cent fazla alırsın saat başı. Sana az gibi gelebilir ama tüm ay boyuna vurunca ii paradır.

ilk gidişimiz onu yapabileceğimi sanmıyorum zaten verdik artık parayıda peki sponsor olmaması olumsuz birşeymi ?

BannedUser
    Guest

ilk gidişimiz onu yapabileceğimi sanmıyorum zaten verdik artık parayıda peki sponsor olmaması olumsuz birşeymi ?
    sponsor yok derken özel calıstıgı bır sponsor yok. sonucta sende bır sponsorla gideceksin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işin gerçekten güzel aslında bende gözüme kestirip şirketinle konuşmuştum bir kaç gün önce bu işle ilgili doldu dediler kısmet sizeymiş demek. yanılmıyorsam ekstradan şirkete ulaşım için servise para vereceksin bu ulaşım masrafını kısabilirsen iyi para kazanabilirsin bence şimdiden hayırlı olsun kardeş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı baxtertr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin gerçekten güzel aslında bende gözüme kestirip şirketinle konuşmuştum bir kaç gün önce bu işle ilgili doldu dediler kısmet sizeymiş demek. yanılmıyorsam ekstradan şirkete ulaşım için servise para vereceksin bu ulaşım masrafını kısabilirsen iyi para kazanabilirsin bence şimdiden hayırlı olsun kardeş
    servis ücreti aylık 60 dolar bana fazla gibi gelmedi iyi sanki çok bildiğimden değil ama fazla değil sanki ya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sponsor yok derken özel calıstıgı bır sponsor yok. sonucta sende bır sponsorla gideceksin.
    ha şimdi anlatım teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

servis ücreti aylık 60 dolar bana fazla gibi gelmedi iyi sanki çok bildiğimden değil ama fazla değil sanki ya
    ben o aylığı haftalık olarak görmüş olabilirim pardon

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı baxtertr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben o aylığı haftalık olarak görmüş olabilirim pardon
    haftalık olsa araba alıp arabayla gidip gelirdim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bn de bu yaz çikolata fabrikasındayım. haziran 13 gibi gitmeyi düşünüyorum daha bilet almadım. mmtz çalışma belgenin gelip gelmediğini merak ettim, bn hala onun için bekliyorum vize başvurusu yapmadılar şirketten hala belge gelmediği için. bir de işte 3.shift im, inş gece çalışmak bi problem olmaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı us0852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bn de bu yaz çikolata fabrikasındayım. haziran 13 gibi gitmeyi düşünüyorum daha bilet almadım. mmtz çalışma belgenin gelip gelmediğini merak ettim, bn hala onun için bekliyorum vize başvurusu yapmadılar şirketten hala belge gelmediği için. bir de işte 3.shift im, inş gece çalışmak bi problem olmaz.
    gece çalışmanın tek sıkıntısı gündüz uyumakta çekilen sıkıntılar. Özellikle de yazın.. Bir de herkes uyanıkken sen uyuduğun ve gene herkes uyurken sen ayakta olduğun için diğer insanlarla iletişimin kısıtlanıyo. Bunlar dışında gece çalışmanın gündüz çalışmaktan farkı yoktur. (Fabrikalar için) (diğer işlerde genelde daha sakin geçer gündüze göre shiftler)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler, inş iyi olur artık bakalım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Fabrikalarda overtime imkanı var evet ama 80 saat olması her zaman geçerli değil. ABD de TR'den farklı olarak vardiyalar 12 saat şeklinde düzenlenir. Genellikle 6 gün çalışılır buda 12*6 = 72 saat fix çalışacaksın demek bazı durumlarda 7 günde çalışabilirsin nadiren. Ayrıca gece ve gündüz vardiyası farklı ücret alır. Konaklama genelde fabrikaların buldugu yerlerde olur ve buralarda kalmak mecburıdir tahmınim 350*400 dolar arası konaklama alırlar. Çünkü sizleri servislerle fabrıkaya topluca getirirler. İstif, taşıma gibi kısımlarda çalışmak biraz yorucudur ama daha fazla serbest zaman olur. Paketlemede bosluk bulmanız daha zordur.

Gezme konusuna gelince NY , Washinghton DC, Ocean City, Virginia Beach ve Boston yakın olacagından buraları rahatca gezebilirsin.

Kısa bir hesaplama ile aylık net kazancın

72 saatten hesaplarsak saatlik ücret 8 dolar diyelim.

40x8 = 320 dolar regular
    32x12= 384 dolar overtime

haftalık 700 dolar yuvarlak olarak. Ayda 2800 dolar 400 dolar kira olsa 2400 dolar net kalır Artı yemek muhtemelen size aittir. Aylık 400 de yemek desen size 2000 dolar kalır.

kardes benm iş bu sekilde youmlarını alabilir miyim iş hakkında ne yaparız tam olarak bi de staj defterimi götürsem imzaalatabilme ihtimalim olur mu

İŞ YERİ: Merrick Engineering
    BÖLGE: Corona, California
    İŞ POZİSYONU: Montajcı ve Malzeme Sorumlusu
    CİNSİYET TERCİHİ: BAY
    İŞ BAŞLANGIÇ: 15 MAYIS – 15 HAZİRAN
    İŞ BİTİŞ: 7 EYLÜL
    İNGİLİZCE SEVİYESİ: Konuşulabilir düzeyde
    SAATLİK ÜCRET: $ 8.00, mesai durumunda $ 12
    HAFTALIK ÇALIŞMA SÜRESİ: 35-40 saat haftalık
    KONAKLAMA: $90.00 - $100.00 haftalık + depozito $100.00 - $150.00
    www.solution sbymerrick.com
    Experience USA ile gitmeyinnnnn

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merabalar arkadaşlar bende bu yaz çikolata fabrikasında çalışıcam biletlerinizi aldınız mı?kalcağınız yerler filn ? zaman yaklaştıkça korku sarıor beni=)

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ceren1037 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merabalar arkadaşlar bende bu yaz çikolata fabrikasında çalışıcam biletlerinizi aldınız mı?kalcağınız yerler filn ? zaman yaklaştıkça korku sarıor beni=)
    Korku sarmasın... be relaxx always.. ABD yi çok büyütmeyin gözünüzde ben de ilk defa gidicem de pek bi hyecanım yok yani hala DS'im gelmedi o da ayrı bir mesele.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post SHS Online Solutions

Ben de aynı yerde çalışacağım. Haziran 10 gibi gidiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)