Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New Jerssey de Dondurmacilik???

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart New Jerssey de Dondurmacilik???

Merhaba arkadaslar new jersey de bir dondurmacilik isine yerlestim is fuarinda. saat basi 7.60$ veya satis basi %25 komisyon hangisi coksa o gecerliymis. konaklama da 65$ haftada acikcasi ben sartlarini iyi buldum fakat burada bircok tecrubeli arkadas oldugu icin buraya sorma ihtiyaci duydum. cevaplar icin simdiden tesekkurler...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

meraba bende bu işi düşünüyorum sanada özelden mesaj attım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar merhaba çok büyük bir ihtimalle ben ve bir arkadaşım da bu işe yerleşiyoruz new jersey de...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende New Jersey'de dondurmacılık işini seçtim arkadaşımla. Seçtiğiniz veya seçeceğiniz firmanın ismi nedir?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benim firma popsy pop.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aranızda eduyork ile gidenler varmış bende eduyorktayım bi facete falan bi tanışalım bildiklerimizi paylaşalım

görkem güngör

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende kabul edersem pops pop a gitcem

BannedUser
    Guest

Popsy Pop Ice Cream Truck Driver! - YouTube belki de izlediniz isinize yarar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu arada bana verilen job offer ı okudum araç kirası ile ilgili bir şey yazmıyor benim bilidiğim normalde günlük 40 dolar civarı bir ücret ödeniyor.bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende arkadaşımla popsy pop'dayız.

@Captain89

Senin sorunun cevabını bilmiyorum. Ben kullanacağımız aracın benzinini biz mi ödüyoruz şeklinde bir soru sordum. Cevabı ise gittiğiniz zaman işvereniniz ile konuşucaksınız oldu. Ben heyecandan job offerı bile okumadım. Kabul edildin dedikten sonra bi rahatlama geldi. Ardından dışarda bekleyen arkadaşlar var denince işlemleri halledip çıktım hemen.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@Methgan
    Kendi aracımızın gazı bizden bu da aylık 40 dolar tarzı bir şey yazıyor
    metin de şu şekilde

The students are expected to pay
    for their own gas and insurance for the transportation cars not for the trucks.

bir de ilk gün sınıfta eğitim varmış.2 günde truck eğitimi varmış. eğitimler ücretli. ayrıca ulaşım da ücretli o da aylık 40 dolar şimdilik gözüken masraflar bunlar... yalnışım varsa düzeltin lütfen...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet bu işin o şekilde bazı sıkıntıları var arkadaşlar geçenlerde yazdıgım gibi seçmeye hevesliydik hala da istiyo gibiyiz arkadaşımla bu işi ama ufak tereddütler de yok değil.. ayrıca uluslararası bir de ehliyet gerekiyormuş iş için türkiyedeki ehliyetler geçerli degılmıs ingiltere avustralya vb.. yerlerin ehliyeti geçerli oluyomuş, konuştugum yetkili de bu iş için ortalama 300 tl civarında bi ehliyet masrafımız olacagından bahsetti oraya gittiğimizde..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhabalar ben de EDUYORK ile Popsy Pop'a giricem büyük ihtimalle fakat ehliyetten haberim yoktu . Bilmiyorum ama hala ufak tefek tereddütlerim var. Facebooktan ulaşmak isteyenler Sam Svsc. Teşekkürler. Ayrıyetten gidenler varsa komisyonlu çalışmak mı sabit ücret mi ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben eduyorktan aldığım bildiyi veriyim size pops pop hakkında uluslar arası ehliyet lazım türkiyede 300 tl ye alınıyo ama şöyle bi durum var eduyork sayesinde eğer işinizi belirttiğiniz tarihler arasında güzel ve düzgünce yaparsanız bu ehliyet ücretini iş vereniniz size işten çıkarken vercek 200 dolar olarak bu madde sözleşmenizde yazıyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@macfast

bahsettiğiniz maddenin ingilizce metnini aktarır mısınız acaba? ben bulamadım bu maddeyi iş sözleşmesinde göremedim.

@SamSvsc

ücret kısmını ilk mesajda yazmıştım. hangisi fazla ise o geçerli.

@moncher

oraya gittiğimizde değil de burada o işlemi yapıyoruz.
    http://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp
    a bakabilirsiniz.
    Konu captain89 tarafından (27-12-2011 Saat 12:11 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: appendix.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 gün sürecek olan eğitimin ücreti ne kadar bilen var mı ?

BannedUser
    Guest

Karamsarlık olmasın ama bu iş bana pek cazip gelmedi. Aşırı talep var. şirketler ısrarla bir işi öneriyorsa uzak durmak gerek 4 yıllık wat tecrübemde bunu öğrendim. İkincisi ehliyet yoksa bu işe gidemezsiniz haberiniz olsun araba sürecekler için diyorum.....

Para Konusuna Gelince

1. Eğitim paralı sanırsam.
    2. Uniformalar paralı mı
    3. Eve depozit verilecek mi ? Depozit cıkarken geri veriliyor mu ? Gecen sene gidenlerden ogrenin ABD liler pek hevesli değildir geri vermeye..
    4. 140 tane aracları var NJ için çok değil ama prim usulu çalışacak olanlar aynı bölgede birden fazla arac olması iyi olmaz.
    5. Ehliyet bu tarz işlerde %100 gerek ehliyeti olmayanlar kesinlikle ama kesinlikle seçmesin mağdur olursunuz.
    6. Evden aracları alacagınız yer arasındaki fark ne kadar yol parası var mı ??

Tekrar söylüyorum ben olsam bu işi seçmem..... Başka işleride gözden kaçırmayın.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@captain89

3. sayfada description kısmında yazıyo kopyala yapıştır yapamadığım için ingilizcesini yazamadım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@Macfast

''Eduyork sayesinde eğer işinizi belirttiğiniz tarihler arasında güzel ve düzgünce yaparsanız bu ehliyet ücretini işvereniniz size işten çıkarken vericek 200 dolar'' olarak sözleşmede yazması bana pek inandırıcı gelmedi açıkcası. Bence firmaların söylediklerinin çoğu göz boyama. Herşey gidince belli olucak. Ve son mesajında 3. sayfada description kısmında yazıyor demişssin sende ne belgesi var?

@captain89

Aylık 40 dolar pek fazla değil bence. Ama ilk defa altımda koca motorlu bir araç olucağı için benim kullanıcağım aracın aylık benzin tutarı 40 doları aşar eminim
    Birde verdiğin site The Turing Project Homepage ne hakkında? Ehliyet hakkında birşey bulamadım.

@moncher

Benim danışmanlık firması 300 tl hakkında bir bilgi vermedi daha. Herhalde vize çıktından sonra söylenicek.

@Makroklima

Senin yorumu okuduktan sonra, bu işi seçtiğim için içime bir sıkıntı girdi şimdi.

İlk 3 soruna bende cevap arıyorum. Çalışma belgesi geldiğinde bunların cevaplarını bulabilirmiyiz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hocam burdaki tavsiyeleri okudukça soguyorum işten ben de, şirketle konustuk ama işverenle bi gorusmemız olmadı yani yol yakınken dönesimiz var... cunku gercekten cevapsız cok soru var ve kafalarda hiçbir şey net değil şuan... bu gidişle büyük ihtimal klasik wat işlerinden birini seçicez gibi..

BannedUser
    Guest

4.maddeye ek yazayım onceki sene giden ögrenciler işin kurdu oldugu icin iyi mekanları kapabilir ayarlamayı nasıl yapıyorlar yani kalabalık alan eglence parkı civarı buralara donusumlu mu gıdılıyor yoksa herkesin yeri mi var

ben olsam bunları ögrenmeye bakardım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@Methgan
    Trkiye Turing ve Otomobil Kurumu

bu adresti yalnış olmuş.ilk mesajımda da yeniliyorum....

@makroklima

-üniforma yok.kot pantolon ve ve t-shirt
    -depozito 300 dolar geri iadeli
    -prim usulü çalışmak diye birşey yok. 7.60 dolar sabit ücret dondurma başına aldığın komisyon 7.60 ı geçerse o veriliyor. ücret konusu bu şekilde.
    -işyerine ulaşım aylık 40 dolar.
    - önceki senelerde giden öğrencilerle görüşmek mantıklı bunu değerlendirmek lazım.
    - teşekkürer bu arada güzel sorularınız ve tavsiyeleriniz için....

@macfast
    benim job offer da iş sonu 200 dolar geri verilir şeklinde bir ibareye rastlamadım.

@moncher
    klasik wat işi seçmektense bu iş bana daha mantıklı geliyor.

@SamSvsc
    eğitim ücreti meçhul...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@captain89

hocam sen global vizyon ile gidiyomuşsun bu 200 dolarlık geri iade eduyork firmasına özel bi durum eduyork özel bi görüşme ile ayarladık dedi bence bunu bi firmana sor derim çünkü senin için hesapta olmayan bi 300 tl lik masraf var

BannedUser
    Guest

Employer Information:
    Employer Name: Popsy Pop
    Type of Business: Ice cream sales and distribution
    Employer Location: Ice Cream Depots is New Jersey, Virginia, Pennsylvania, Delaware
    Pay Rate: $7.80/hr or 25% commission on ice cream sales, whichever is greater.
    Housing Cost: $65/week
    Website: Home
    Job Information:

Position/Job Title:

Ice cream truck driver.
    Job Description

Sell ice cream from a truck in neighborhoods and cities. Drive around and offer ice-cream to customers.
    Work Schedule:

12 pm - 8pm (8 hours - weekend), 2pm - 8pm (6 hours - weekday). Students should expect to work 7 days a week, but not when the weather is not nice.
    Average Weekly Hours:

40
    Starting Wage:

$7.80/hr or 25% commission on ice cream sales, whichever is greater. $300 end-of-season bonus for meeting minimum sales volume (minimum sales goal is 25,000 in sales based on 100 days worked).
    Overtime:

Possible, but not guaranteed. Pays time and a half.
    English Skills required:

Intermediate to Advanced. Must understand well enough to communicate and sell.
    Gender Preference:

Both male and female.
    Work Uniforms:

Company T-shirt is provided free of charge. Jeans and shorts permitted.
    Housing deposit:

$350 (refundable).
    Housing:

Furnished apartments. Cost is $65/week/student (rate is based on DS-2019 Form start and end dates). Housing deposit upon arrival is $350 (refundable). There will be 2-3 participants per room depending on the room's size. Bathroom is shared. Basic housing facilities include mattress, central air, basic furniture, plus living room with couch, TV, and kitchen equipped with table, oven, refrigerator, and cook ware.
    Transportation:

Transportation provided. Ice cream truck during work hours and company car when not working. Company will not charge for the car rental, but students are expected to pay for their own gas for the transportation cars, not for the trucks. It is approximately $10-20 per month per student. That money will not be deducted from their paycheck. City bus transportation also available.

Other Information:

Home country driver's license is required. International driver's license is required as well. No couples. No previous experience required. The employer does not require a drug test. Training will be provided upon arrival: 1 day classroom training, 2 days ice-cream truck training (all paid). Popsy Pop is an ice cream company with over 140 Popsy Pop trucks and 10 Mister Softee trucks throughout New Jersey (Burlington, Camden and Gloucester Counties), Pennsylvania, Delaware and Virginia.

Gerekli tüm bilgiler burada var. İşyeri t-shirt falan bazen bunu parayla verirler. Hem ülke ehliyeti istiyor hemde uluslararası ehliyet istiyor. Oda sanırsam turingden 300 liraya alınıyor. Sonuc ehliyeti olan zaten gidemez Depoziti geri veriyorlar. Ama dediğim gibi giden secen arkadaslara başarılar benim kanım ısınmadı fakat güzel hareketli yere düserseniz para yapılabilir primde. Captain prim yok demis ama iş formunda var diyo belki değişmiştir sonradan.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@makroklima
    Prim usulü yok derken yani sadece prime bağlı çalışılmıyo sabit bir ücret de var demek istemiştim. paylaşım için saol. ben deki job offer da bir kaç yer farklı sadece. mesela hem erkek hem bayanar için geçerli yazıyor halbuki benim job offer de sadece male katılımcı yazıyor. sanırım bir kaç sene öncesine ait bir job offer.

BannedUser
    Guest

yok bu yabancı ülke. bazen tr de farklı oluyo..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Karamsarlık olmasın ama bu iş bana pek cazip gelmedi. Aşırı talep var. şirketler ısrarla bir işi öneriyorsa uzak durmak gerek 4 yıllık wat tecrübemde bunu öğrendim. İkincisi ehliyet yoksa bu işe gidemezsiniz haberiniz olsun araba sürecekler için diyorum.....

Para Konusuna Gelince

1. Eğitim paralı sanırsam.
    2. Uniformalar paralı mı
    3. Eve depozit verilecek mi ? Depozit cıkarken geri veriliyor mu ? Gecen sene gidenlerden ogrenin ABD liler pek hevesli değildir geri vermeye..
    4. 140 tane aracları var NJ için çok değil ama prim usulu çalışacak olanlar aynı bölgede birden fazla arac olması iyi olmaz.
    5. Ehliyet bu tarz işlerde %100 gerek ehliyeti olmayanlar kesinlikle ama kesinlikle seçmesin mağdur olursunuz.
    6. Evden aracları alacagınız yer arasındaki fark ne kadar yol parası var mı ??

Tekrar söylüyorum ben olsam bu işi seçmem..... Başka işleride gözden kaçırmayın.

1. Eğitiminizin paralı oldugunu sanmıyorum bu tarz şeyler oryantasyon olarak şirkete ait oluyor genellikle
    2. Uniformalarınız parasızdır
    3. Arkadaşlar eve depozit vermemeye çalışın çünkü ev sahibinizin çalıştıgınız çalıştıgınız şirketle bi alakası olmayabilir bu durumda geri alamassınız zira ben alamamıştım
    4. Bir de new jersey deyip aşık olmayın hemen tamam güzel yerdir ancak büyük bi artısı yoktur. new yorka yakın olabilir gittiginizde görüceksiniz new york nasıl bir yer fazla bişey beklemeyin o gökdelenler dışında bi clup bile bulmak zor
    5. ehliyetiniz orda gecerli ordan başka bişe almanıza gerek yok

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bu iste karar kildim. artik ne olursa olsun deyip secmeye karar verdim. var mi benim gibi son kararini veren... =)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Job Fair de karambole de olsa bu işi seçtiğimizden o andan itibaren kararı vermiş olduk. Dağ otellerine, fast food restaurantlarına ve ıssız yerlere gitmektense bu işi seçtiğim için mutluyum. İnşallah bir problem çıkmaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2 kisi olduk var mi bize katilan =)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks