Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 150 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nokia N97 (iphone killer)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Nokia N97 (iphone killer)

Video

http://www.youtube.com/watch?v=jN_LSKwnX10

http://www.viddler.com/explore/webpronews/videos/57/

http://www.engadget.com/2008/12/02/n...ideo-hands-on/

http://www.youtube.com/watch?v=aF_hm5iPzbM

TOUCH TEKNOLOJİSİNİN HIZINI GORMEK İCİN BU VİDEO EN İYİ ORNEK FAKAT FRANSIZCA GALİBA

http://www.metacafe.com/watch/290281...7_video_et_tv/

http://www.metacafe.com/watch/289900...hoto_et_vid_o/

Telefon Hakkında

Firmanın telefon olarak değil, “bilgisayar” olarak tanıttığı ürün, 32GB dahili hafızaya ek olarak microSD kart desteği ile bu iddiasını doğruluyor.
    Haberin devamı

Firmanın “her şey dahil” olarak lanse ettiği yeni ürün, 3,5 inçlik 640x360 piksel ekrana sahip. 16 milyon renk derinliğine sahip ekran 16:9 oranıyla gerçek geniş ekran deneyimini vadediyor.

Dokunmatik ve parmak hareketlerine tepki veren teknolojiye sahip (Haptics, tactile feedback) ekranı kayarak açılan ürünün sahip olduğu tam QWERTY klavye sayesinde kullanıcılarına daha zengin kullanım olanakları sunuluyor.

HSDPA (3G), WiFi (kablosuz ağ), GPS (Global Pozisyonlama Sistemi) radyolarına sahip ürünün batarya performansının 1,5 gün boyunca müzik dinlemeye yetecek kadar olduğu belirtiliyor.

5MP çift LED flaşlı Carl Zeiss kameraya sahip ürün, DVD kalitesinde video kaydına ve HD (Yüksek Tanım/Çözünürlük) videoları izlemeye olanak tanıyor. Haziran 2009’da 550 Euro fiyatla pazara sunulacağı belirtilen ürün Nokia’nın şimdiye kadar iPhone karşısında pazara süreceği en güçlü donanıma sahip model.

Bekleme ekranına yerleştirilebilen “Widget” (uygulama kırıntıları) sayesinde kullanıcının kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirebileceği bir arayüz sunan N97, bu şekilde sahibinin istediği şekilde kişiselleştirebileceği bir ürün.

Tüm standartlarla (Adobe Flash, Java vb.) uyumlu bir internet gezginine sahip cep bilgisayarı, bu şekilde geçtiğimiz günlerde 16:9 ekran boyutunu uygulamaya başlayan YouTube gibi Flash tabanlı video sitelerini ek bir yazılıma ihtiyaç olmadan gezinmeye olanak tanıyor. Ürün ayrıca Apple iPhone ve Google Android’de olduğu gibi, üçüncü parti yazılım geliştiricilerin kullanımına açık bir platform.

NOKIA MAPS 3.0 DA TANITILDI
    Gerçekleştirilen etkinlikte N97 ile birlikte firmanın navigasyon yazılımı Nokia Maps’in 3.0 sürümü de tanıtıldı. Nokia Maps’in artık standart bir “harita” yazılımı olmadığını belirten Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo, yazılımın “dünyayı koordine edecek bir devrim” olduğunu belirtti. Yazılımın, içinde bulunan eklentiler sayesinde kullanıcıların birbirleriyle etkileşimi, komünite yönetimi ve şirketlerin çalışanlarının takibi gibi işlemleri kolaylaştırılacağı iddia ediliyor.

Teknik detaylar:
    Boyut: 11.7 cm boy, 5.5 cm en, 1.5-1.8 cm. arası değişen kalınlık
    Ağırlık: 160 gr.
    HSDPA 900/1900/2100 3G, GPRS, EDGE
    WiFi
    3.5 inçlik TFT dokunmatik ekran, 360 x 640 çözünürlük
    Tam QWERTY klavye
    El yazısı tanımlama
    Akselerometre, yakınlık sensörü
    Stereo hoparlörler
    32 GB dahili hafıza, microSD kart desteği
    MiniUSB girişi
    WAP ve HTML tarayıcı
    Carl Zeiss mercek 5 megapiksel fotoğraf makinesi, saniyede 30 kare VGA video çekimi
    GPS, A-GPS, dijital pusula, Nokia Maps 2.0,
    MP3/WMA/WAV/eAAC+ ses, MPEG4/WMV/3gp video formatlarına destek
    FM radyo, TV çıkışı, belge görüntüleme, sesli arama
    Flash Lite 3
    6.5 saat konuşma, 430 saat bekleme süresi

NE DERSİNİZ ARKADAŞLAR SİZCE İPHONEDEN DAHAMİ İYİ YOKSA OLMAMIŞMI ??
    Konu richard99 tarafından (19-06-2009 Saat 01:11 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Güzel malzeme

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nasıl olmuşta kimse bu makina hakkında forumda konu açmamış şaşırdım ..herkes İpohenin peşinde galiba

ama bende bu iphoneye 10 basar tabi karar sizin 24 haziranda cikiyor ABD de hemen alıcam fiyatı turzlu biraz ama olsun enaz 5 yıl rahat gidecek bi telfon

700$ gibi olucakmış fiaytı bence 1000$ kadar rahat alınacak makina 32 gb 5mp kamera vs.vs. vs.
    zaten kimse yeni iphoneGS den umdugunu bulamadı

ilk resimde ekranda gördüğünüz OVİ sekmesi NOKİA nin app storu yeni cıkardı yani yazılımları uygulamaları ordan indirebileceksiniz..

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İphone kullanıcısını anlamıyorum zaten. Telefonda mesaj yollama, arama yapma özelliği olmasa yine "ooo olsun bilmem şu var" falan diyecekler.

-İphone 3g(s) tanıtım videosunda yeni özellikleri tanıtılırken "mms eklendi, artık mms atılabiliyor" söylendiğinde herkesde bi alkış kıyamet 1998 yılında 50tllik teller bile mms atabiliyorken bunu yenilik diye lanse etmek, hadi lanse ettin karşıdan böyle tepki gelmesi.ilginç...

-Bluetooth yok. Bi telefonda nasıl bluetooth olmaz. Hadi kamerası 5m olmaz, w-less olmaz vb. olmaz ama bu çağda telefona bluetooth koymamanın mantığı nedir?

-Video çekemiyorsun. Sen gel çağın telefonunu yap. Devrim yaptım de. 100 tllik telefon video çekerken senin telefonun video bile çekemesin.

-Video çekemedin flash koymak çok mu zor. O bile yok.

-Flash desteği yok. W-less, mükemmel internet diye lanse ettiğin telefonunda hiç mi düşünmedin web sitelerinin neredeyse %20 si flashla yapılmış. Bu adamlar nasıl açacak.

-Tamam ben hiç fotoğraf çekmiyorum, kamerayla işim yok nete bile girmem. Radyomdan ne istediniz. 1100 da bile radyo varken o özelliği bile koyamadınız mı? Pardon sizde dokunmatik ekran vardı....

-Önde kamerada yoktu dimi? Neyse onu zaten kullanan yok

Liste böyle uzayıp gidiyor.... En ilkel telefonda olan özellikler bile yok.

İphone kötü bi telefon demiyorum. Yaklaşık 5 ay kullandım. Ekranı, applicationları süperötesi. Ama bu kadar basit özellikleri koymamasındaki mantığı nedir anlamış değilim. 5MP kamera bi yerde lükstür, 3MP olsada olur ama ya şu diğer özellikler?

Daha iyi ekran ve application için 5MP kameradan, 14x zoomdan, mmsden, radyodan, bluetoothdan, video kayıt etmekten, flashdan, javadan ondan bundan şundan vazgeçerim diyorsan buyur iphone al
    Konu richard99 tarafından (19-06-2009 Saat 11:42 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Süper alet.. Iphonenun yeni modeli tam bi hayal kirikligi.. Giden herkes bence bundan bi tane almadan gelmesin..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

reşat 10 numara paylaşım ve 10 numara telefon eğer bende imac ten param artarsa 1 tane alıcam kendime

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reşat 10 numara paylaşım ve 10 numara telefon eğer bende imac ten param artarsa 1 tane alıcam kendime
    benim USA gelmem gecikebilir ..yani gidemezssem sen getirecen artık bana hahah

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sen iste getirem be mr.richard yeterki iste yaw

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iste getirem be mr.richard yeterki iste yaw
    thank you, my nearest and dearest friend

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Haddinden fazla kalin degil mi ? Bence bu haliyle bile zor rakip olur .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

---------N97 ------ İphone

Genişlik 55.3 mm --- 62.1 mm
    Yükseklik 117.2 mm --- 115.5 mm
    Kalınlık 15-18.3 mm --- 12.3 mm

Bence gayet ideal. Cepte daha az yer kaplar

Gerçi iphone 3g konusunda bahsetmiştik Gider gitmez ilk işim bu telefondan almak olacak. Bu arada doğubankta 1020$ a satışa sunulmuş.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ---------N97 ------ İphone

Genişlik 55.3 mm --- 62.1 mm
    Yükseklik 117.2 mm --- 115.5 mm
    Kalınlık 15-18.3 mm --- 12.3 mm

Bence gayet ideal. Cepte daha az yer kaplar

Gerçi iphone 3g konusunda bahsetmiştik Gider gitmez ilk işim bu telefondan almak olacak. Bu arada doğubankta 1020$ a satışa sunulmuş.

Turklerın farkı telefon piyasaya girmeden satarlar,film vizyona gırmeden dvd sını satarlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Turklerın farkı telefon piyasaya girmeden satarlar,film vizyona gırmeden dvd sını satarlar
    Valla ne zaman getirdiler belli değil. 2 gün önce arkadaşın biri almış. Telefon başına 300$ cebe iyi para Okulu bırakıp doğubankta telefoncu mu olsak napsak.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haddinden fazla kalin degil mi ? Bence bu haliyle bile zor rakip olur .

------ -----NOKİA N97 .......İPHONE

Genişlik.........55.3 mm --------62.1 mm
    Yükseklik ..... 117.2 mm --- ---115.5 mm
    Kalınlık ...... ..15-18.3 mm ---- 12.3 mm

manhattan COK TESEKKURLER

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iphone un teknolojisi çok farklı, bu tıpkı windows vs mac karşılaşması gibi olacak...
    nokia ne kadar güzel telefonda çıkarsa içinde symbian veya java kurulu olursa ne anlarım ben o işten... uygulama olarak iphone önde, ancak kamera açısından nokia önde olabilir, (telefondan fotoğraf çekmeyi göze alanlar için)

apple bir adım önde, iphone u elinize aldığınızda bilim-kurgu filmlerine en yakın telefon olduğunu anlıyorsunuz resmen...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bir iphone 3G kullanıcısı olarak Nokia yı N97 modeli yüzünden tebrik ediyorum ve bence iphone3G S mi Nokia N97 mi sorusuna ben N97 olarak cevap veriyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kadqqq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iphone un teknolojisi çok farklı, bu tıpkı windows vs mac karşılaşması gibi olacak...
    Nokia ne kadar güzel telefonda çıkarsa içinde symbian veya java kurulu olursa ne anlarım ben o işten... Uygulama olarak iphone önde, ancak kamera açısından nokia önde olabilir, (telefondan fotoğraf çekmeyi göze alanlar için)

apple bir adım önde, iphone u elinize aldığınızda bilim-kurgu filmlerine en yakın telefon olduğunu anlıyorsunuz resmen...
    sevgili arkadaşım nokia teknolojisinden anlmıyorsun milleti yanılsıtıyorsun..
    1) nokia yeni bi synbian kullanacak bu telefonda videolarıondada izledigin gibi gayet hızlı ve kullanışlı...
    2) java deseti olması bir artıyken sen eleştiriyorsun doğrusu bu eleştirini hiç anlam veremedim ..iphone ile interner sitelerinde dolaşırken pek cok defa acılmayan kutucuklar vs. Vs. Vs. Nokiada ise bole bşi olmyuyacak
    3) uygulamya gleince nokia yeni uygulama store cıkardı[sıze="5"] ovi [/sıze]diye apple storenin benzeri yani uygulama eksikligi olmuyacak ayrıca apple 3 parti uygulamları cok gec cıkarmıştı nokia ise bu konuda bilindigi gibi cok ama cok esnek isteyen herkes uygulama yapabilecek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hala iphone ile telefonları aynı kefeye koyup kıyaslıyor olmanız garip ..
    piyasadaki telefonların çoğunu kullanmış bir telefoncu olarak olay iphone'dur diyorum .. heleki nokia yazılımı ile mac i lutfen karsılastırmak gafletinde bulunmayın ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

emredersin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emredersin
    ŞAHANE YORUM WALLA COK GULDUM SAGOL DOSTUM ....HAHAHAH:::d:d:d:

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

marka sempatizanlığı yada marka beğeninirliği gibi seçenekler ön plana cıkarak tercihler yapılır..gerilmeye gerek yok örnekler bilgiler verilmiş Saolun var olun,teşekkürler...
    Tecrübeler yazılıp örnek alınır..
    Wat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emredersin
    ) etki tepki
    Wat

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İphone kullanıcısını anlamıyorum zaten. Telefonda mesaj yollama, arama yapma özelliği olmasa yine "ooo olsun bilmem şu var" falan diyecekler.

-İphone 3g(s) tanıtım videosunda yeni özellikleri tanıtılırken "mms eklendi, artık mms atılabiliyor" söylendiğinde herkesde bi alkış kıyamet 1998 yılında 50tllik teller bile mms atabiliyorken bunu yenilik diye lanse etmek, hadi lanse ettin karşıdan böyle tepki gelmesi.ilginç...

-Bluetooth yok. Bi telefonda nasıl bluetooth olmaz. Hadi kamerası 5m olmaz, w-less olmaz vb. olmaz ama bu çağda telefona bluetooth koymamanın mantığı nedir?

-Video çekemiyorsun. Sen gel çağın telefonunu yap. Devrim yaptım de. 100 tllik telefon video çekerken senin telefonun video bile çekemesin.

-Video çekemedin flash koymak çok mu zor. O bile yok.

-Flash desteği yok. W-less, mükemmel internet diye lanse ettiğin telefonunda hiç mi düşünmedin web sitelerinin neredeyse %20 si flashla yapılmış. Bu adamlar nasıl açacak.

-Tamam ben hiç fotoğraf çekmiyorum, kamerayla işim yok nete bile girmem. Radyomdan ne istediniz. 1100 da bile radyo varken o özelliği bile koyamadınız mı? Pardon sizde dokunmatik ekran vardı....

-Önde kamerada yoktu dimi? Neyse onu zaten kullanan yok

Liste böyle uzayıp gidiyor.... En ilkel telefonda olan özellikler bile yok.

İphone kötü bi telefon demiyorum. Yaklaşık 5 ay kullandım. Ekranı, applicationları süperötesi. Ama bu kadar basit özellikleri koymamasındaki mantığı nedir anlamış değilim. 5MP kamera bi yerde lükstür, 3MP olsada olur ama ya şu diğer özellikler?

Daha iyi ekran ve application için 5MP kameradan, 14x zoomdan, mmsden, radyodan, bluetoothdan, video kayıt etmekten, flashdan, javadan ondan bundan şundan vazgeçerim diyorsan buyur iphone al

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım nokia teknolojisinden anlmıyorsun milleti yanılsıtıyorsun..
    1) nokia yeni bi synbian kullanacak bu telefonda videolarıondada izledigin gibi gayet hızlı ve kullanışlı...
    2) java deseti olması bir artıyken sen eleştiriyorsun doğrusu bu eleştirini hiç anlam veremedim ..iphone ile interner sitelerinde dolaşırken pek cok defa acılmayan kutucuklar vs. Vs. Vs. Nokiada ise bole bşi olmyuyacak
    3) uygulamya gleince nokia yeni uygulama store cıkardı[sıze="5"] ovi [/sıze]diye apple storenin benzeri yani uygulama eksikligi olmuyacak ayrıca apple 3 parti uygulamları cok gec cıkarmıştı nokia ise bu konuda bilindigi gibi cok ama cok esnek isteyen herkes uygulama yapabilecek

java ve symbian s40 ve s60 larda bile var... bu kadar gelişmiş bir telefon yapıp hala yıllar öncesinin sistemini kullanmak? ayrıca macteki touchpad gibi, iphone'un ekranı da çift tık gibi özelliklere sahip (birçok kişi bilmese de). nokia bu konuda drav...

ayrıca uygulamada iphone, tuttuğun yönde,(artık ne isim verdilerse) ona göre değişken uygulamalar sunuyor. nokia orda da drav olur kanımca...

müzik konusunda, ipod kalitesi ile normal telefon mp3 playerini kıyaslamaya gerek bile yok, bir de o konu var...

nokia teknolojisini anlamıyorum, ama bu symbian teknolojisini felan biliyorum. burası da ilginç bir nokta... siz farklı olarak ne biliyorsunuz, kullanılan devreleri, ne bileyim kullanılan bakırın teknolojisi felan mı?..
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kadqqq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    java ve symbian s40 ve s60 larda bile var... bu kadar gelişmiş bir telefon yapıp hala yıllar öncesinin sistemini kullanmak? ayrıca macteki touchpad gibi, iphone'un ekranı da çift tık gibi özelliklere sahip (birçok kişi bilmese de). nokia bu konuda drav...

ayrıca uygulamada iphone, tuttuğun yönde,(artık ne isim verdilerse) ona göre değişken uygulamalar sunuyor. nokia orda da drav olur kanımca...

müzik konusunda, ipod kalitesi ile normal telefon mp3 playerini kıyaslamaya gerek bile yok, bir de o konu var...

nokia teknolojisini anlamıyorum, ama bu symbian teknolojisini felan biliyorum. burası da ilginç bir nokta... siz farklı olarak ne biliyorsunuz, kullanılan devreleri, ne bileyim kullanılan bakırın teknolojisi felan mı?..
    bende sinbiyana cok krsiyim donuyo cok ama bu yeni bi teknoloji olucak yani iphone gibi hızlı merak etme apple dokumati gibi........... .iphonede kullandım nokia bole bi telfon yapıcak ve kulaklık sesi az olucak olucak şeymi.............bence sen bu kadar karşi olma... çıksın eline bi al kullan bak bakalım eğer hala begenmediysen bişi demem ama teknolojizisine şimdiden yerden yere vuramn bence doğru degil

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kamera mms gibi özelliklerden yukarda bahsedildi ancak bence unutulmaması gereken bir diger özellik ise 'çok begendigimiz' iphone da harici bellek bile kullanılamamasıdır.bence bu büyük bir eksidir.

bu arada cep telefonlarını karşılaştırmak için

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sinbiyana cok krsiyim donuyo cok ama bu yeni bi teknoloji olucak yani iphone gibi hızlı merak etme apple dokumati gibi........... .iphonede kullandım nokia bole bi telfon yapıcak ve kulaklık sesi az olucak olucak şeymi.............bence sen bu kadar karşi olma... çıksın eline bi al kullan bak bakalım eğer hala begenmediysen bişi demem ama teknolojizisine şimdiden yerden yere vuramn bence doğru degil
    İphone bende kullandım. Müzik dinlerken sesi dışarıya verince zor duyuluyor. Nokianın yarısı kadar bile ses çıkmıyor.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

siparişi veridm 2 hafta sorna turk bi arkadaş geliyor geteriecek telefon gelir gelmez size ilk resimlerini cektigim videoları felan yollarım ve tabiki gooruşlerimi buraya yazarim

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

#Her nekadar garipte bi soruda olsa kim gunde kac MMS atiyor ?
    #BT tamamen fiyasko haklisiniz ...
    #3. part yazilim ile flash ve video halledilebiliyor .
    #Radyo olayindada hakli sayilabilirsin , bence de fiyasko .
    #Ondeki kameralarin kalitesi zaten belli istemek sacma bence .
    #Sanirim bu liste fazla uzamaz .
    #Tum hepsine ekrani ve isletim sistemi yeterli bence . Yinede herkesin fikrine saygiliyiz tabiki .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

#Tum hepsine ekrani ve isletim sistemi yeterli bence . Yinede herkesin fikrine saygiliyiz tabiki .
    1) 3G gecilince ucuz olucak Tr de olurmu olmazmi bilmemede mmsler vizir vizir herkes yolluyacak hatta arada fiyat farkı bile olmiyacak ..ama telefon alırken cokmu dusunursun dersen pek takmam ama bazen bi anda lazım olur şpa oturursun ..
    3) işin yoksa apple proğram parası ver ayda jealbreak yap garantiden cıksın .
    bana gore degil ama isteyende saygılıyız
    4) radyo cok onemli degil dinleyen kalmadi MP3 yediyo ama yinede n97 tercih sebebi olabilir
    5)3g gelince onemimi bulur oda yine N97 fark yaratacak bence

n97 ekrani da cok iyi parlaklığıda ayrıca işletim sistemi onceki sinbiyan gibi olmiyacak şayet olursa hepimiz s..çtık ama videolarından anladığım kadarıyla cok hızlı ve guzel abi ben goze aldım 700 doalrı vericem walla bence benimle aynı fikirde olan cok kişi var olmayanlarda telefonu gorunce begenecektir

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim zaten anlamadigim. apple dunyanin en ileri teknolojisine sahip, yaptigi ekran dunyanda hic bi telde yok. BT yi niye tele koymaz. Bu teknoloji onlarda yok mu var. Amaclari nedir anlamis degilim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)